Okulary przeciwsłoneczne to totalny must-have na lato. Zapewniają naszym oczom komfort i bezpieczeństwo. Niestety bardzo często odbijają się na skórze – pozostawiają czerwone ślady, a także ścierają podkład czy krem BB. Jak się jednak okazuje, istnieje sposób, by temu zapobiec. Makijażystka gwiazd i beauty ekspertka, Janine Holmes, nagrała wideo na TikToku, w którym tłumaczy krok po kroku, jak zabezpieczyć makijaż przed okularami przeciwsłonecznymi. Wystarczy, że użyjesz kilku kosmetyków, które (prawdopodobnie) masz już w swojej kosmetyczce. Sprawdź poniżej. 

Jak zabezpieczyć makijaż przed okularami przeciwsłonecznymi?

Makijażystka Demi Lovato, Adama Levine’a i innych gwiazd przyznała, że bardzo długo stresowała się tym, że okulary przeciwsłoneczne zepsują wykonywany przez nią look. Na szczęście opracowała sposób, dzięki któremu nie musi martwić się o czerwone ślady czy roztarty podkład w okolicach nosa i oczu

„Zaakceptowałam to, że celebryci zawsze będą chcieli nosić okulary przeciwsłoneczne i nie pozwalam, aby dłużej mnie to stresowało. Wymyśliłam niesamowitą technikę, dzięki której jestem pewna, że okulary przeciwsłoneczne nie zepsują makijażu wokół nosa” – przyznała Janine Holmes w wideo, które opublikowała wiosną na swoim profilu na TikToku.

Chcąc zabezpieczyć swój makijaż przed okularami przeciwsłonecznymi, musisz zaopatrzyć się w kilka kosmetyków do makijażu. Na początku sięgnij po bazę pod cienie do powiek (Janine Holmes poleca produkt z oferty Urban Decay) i korektor pod oczy, np. Hydrating Camo Concealer marki e.l.f.. Oba kosmetyki należy zaaplikować w miejscu, w którym zazwyczaj odbijają się twoje okulary, a następnie dokładnie je ze sobą zblendować.  

Gdy już wykonasz ten krok, spryskaj gąbeczkę do makijażu sprayem utrwalającym (makijażystka po raz kolejny użyła kosmetyku od Urban Decay, a mianowicie All Nighter Setting Spray) i nałóż za jej pomocą odrobinę pudru transparentnego w to samo miejsce na twarzy. Janine Holmes postawiła na Translucent Loose Setting Powder (uwielbianej przez gwiazdy) marki Laura Mercier. Można go kupić w Polsce. 

Co więcej, makijażystka rekomenduje, aby przetrzeć noski okularów przeciwsłonecznych preparatem z alkoholem i nałożyć na nie puder. Ten krok można potraktować jako dodatkowy. Wideo, w którym Janine Holmes tłumaczy, jak zabezpieczyć makijaż przed okularami przeciwsłonecznymi, możesz obejrzeć poniżej. 

 

@j9homiemakeup

A PRO technique to sunglass-proof your makeup! ##promakeuptip ##celebritymakeupartist ##demilovatomakeup ##adamlevine

Quirky - Oleg Kirilkov