Organizacja ślubu i wesela to dla wielu osób wielkie zamieszanie, kolejne problemy, stres i nerwy. Dlatego coraz więcej par korzysta z pomocy wedding plannerki, dla której przygotowanie dekoracji sali weselnej, atrakcji czy mini podarunków dla gości, to przysłowiowa bułka z masłem. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się również blogi o tematyce ślubnej, a także grupy i fora internetowe. To właśnie tam pary poszukują odpowiedzi na nurtujące pytania. Jak wygląda wizyta w salonie sukien ślubnych? Jak zorganizować ślub kościelny w plenerze? Lepiej wybrać DJ-a czy orkiestrę? My natomiast o odpowiedź na najpopularniejsze pytania dotyczące organizacji ślubu i wesela poprosiłyśmy Dominikę Soję-Blat – wedding ekspertkę, autorkę kanału ślubnego Mówię o ślubie i poradnika ślubnego.

Jak zorganizować ślub i wesele? Wybór odpowiedniej sukni ślubnej

Dominika Soja-Blat odpowiedziała na najczęściej zadawane pytania związane z organizacją ślubu i wesela. Wyjaśniła m.in., ile trwa uszycie sukni ślubnej, a także zdradziła, jak wygląda wizyta w salonie sukien ślubnych. Okazuje się, że opisanie „typowych” odwiedzin w takim butiku czy salonie jest bardzo trudne, ponieważ każdy z nich ma swoją własną politykę i ściśle określone zasady działania. Warto jednak pamiętać, że na przymiarki sukien ślubnych należy umówić się z odpowiednim wyprzedzeniem. Przyszłym pannom młodym zależy na towarzystwie bliskich, np. mamy czy siostry. Dotąd nie było z tym problemu – salony sukien ślubnych chętnie gościły panny młode z całą ich „obstawą”. Jednak pandemia koronawirusa zmieniła panujące dotąd zasady. Od niedawna przyszłej pannie młodej może towarzyszyć zazwyczaj tylko jedna osoba.

Zabawy weselne. 10 najlepszych zabaw i konkursów na wesele

DJ czy zespół? A może orkiestra?

DJ czy zespół? Państwo młodzi często zadają sobie to pytanie. Niestety nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Każda para musi się bowiem zastanowić, na czym bardziej jej zależy – na tradycyjnym charakterze wesela, oszczędnościach, a może na muzyce odtwarzanej w oryginałach? Jeśli wkrótce bierzecie ślub, to pamiętajcie, że to przede wszystkim wasz dzień! Nie przyjmujcie się opiniami internautów, którzy wypowiadają się na różnych forach internetowych i uważają np., że „wesele z DJ-em, to nie jest prawdziwe wesele”.

Piosenki weselne: ponadczasowe utwory, które sprawdzą się na każdej imprezie weselnej [LISTA] >>>

Jak zorganizować ślub i wesele? Prezenty dla gości

Wiele par zastanawia się także, co podarować swoim gościom w podzięce za przybycie. Ślubna ekspertka szczególnie poleca podarunki, które można jakkolwiek wykorzystać. W tym wypadku sprawdzą się ciasteczka i inne słodycze albo mini buteleczka alkoholu, np. szampan.

Jak zorganizować ślub kościelny w plenerze?

Wśród najczęściej zadawanych przez pary pytań pojawia się również to o organizację ślubu kościelnego w plenerze. Niestety nie jest to proste. Państwo młodzi muszą uzbroić się w cierpliwość, a także znaleźć dobry powód do tego, by ceremonia miała odbyć się poza miejscem poświęconym. Dominika Soja-Blat zna jednak rozwiązanie, które z całą pewnością przypadnie do gustu wielu parom. O co chodzi? Możecie znaleźć urokliwą kaplicę plenerową i właśnie tam zorganizować swój ślub. W takim wypadku załatwianie wszelkich formalności jest dużo prostsze.

Zobacz także:

Czytaj również >>> Odnowienie przysięgi małżeńskiej - jak zorganizować?

Odpowiedzi na pozostałe pytania poznacie, oglądając wideo, które znajduje się poniżej.