W obecnej sytuacji wszystkie zabiegi kosmetyczne przenosimy do domu. Robimy zabiegi na włosy, mieszamy domowe maseczki ze składników dostępnych w kuchni i stosujemy wszystkie inne specyfiki, na które nigdy nie miałyśmy czasu. Jak zrobić brwi w domu? Podpowiadamy, jak samodzielnie wyregulować włoski, ale również wyjaśniamy w jaki sposób pielęgnować brwi i jak przyśpieszyć ich porost.

Jak zrobić brwi w domu – regulacja brwi

Jeżeli regulacja brwi nie jest dla Was nowym tematem i regularnie odwiedzałyście w tym celu stylistkę brwi, sprawa jest bardzo prosta. Macie zarys pożądanego przez Was kształtu, dlatego jedyne, co musicie zrobić, to pozbyć się włosków, które odrosły i które wychodzą poza pożądany kształt. Jeśli natomiast chcecie dopiero nadać konkretny wygląd, musicie zrobić to bardziej precyzyjnie. 

Regulację brwi w domu najlepiej robić od razu po kąpieli, ponieważ włoski wtedy lepiej wychodzą. Aby wyregulować brwi, przygotujcie kredkę, pęsetę i ołówek. W pierwszym kroku przyłóż ołówek do twarzy – jeden koniec musi dotykać nosa, a drugi wewnętrznego kącika oka. Zaznacz kredką punkt w miejscu, w którym ołówek krzyżuje się z łukiem brwiowym. Następnie przesuń koniec ołówka w kierunku zewnetrznego kącika oka i zaznacz punkt, w którym przecina się z łukiem brwiowym. Wyznaczyłaś granice, które pomogą Ci zachować naturalny kształt brwi podczas regulacji. To nie jest profesjonalny mapping, dlatego bądź bardzo ostrożna i delikatnie usuń włoski spoza zaznaczonego obszaru pęsetą. Rób to stopniowo i kontroluj kształt, aby nie usunąć zbyt dużej ilości włosków i nie stracić swojego kształtu brwi. 

Laminowanie brwi – co to takiego? Wyjaśniamy, na czym polega ten zabieg, jakie daje efekty i ile kosztuje >>>

Aby wzmocnić efekt wyregulowanych brwi, rekomendujemy zaaplikować żel do brwi, który podkreśli włoski, nada im kolor, a przezroczysty ułoży je w odpowiednim kierunku i usztywni, dając efekt glossy brows! Nasze ulubione produkty to m.in. produkty Wibo, Glossier, Essence i Benefit, a także olejek BROW Oil!

Jak zrobić brwi w domu – pielęgnacja brwi

Na pewno wiele z Was wie, że istnieją domowe sposoby na zapuszczenie brwi. Jeżeli borykacie się z problemem rzadkich włosków, mamy dla Was dobrą wiadomość: możecie popracować nad tym, nakładając odpowiednie olejki na brwi. Kluczem do uzyskania pożądanych efektów jest oczywiście regularne wykonywanie zabiegu. Zapytałyśmy Aleksandrę Tuz, Brow Master z salonu Eyebar o najskuteczniejszy sposób na porost brwi, który można zrobić w domowych warunkach. – Najskuteczniej zapuścisz brwi za pomocą olejku rycynowego i olejku z czarnuszki. Pierwszy z nich wzmacnia i usztywnia włos, a także naturalnie przyciemnia. Natomiast olejek z czarnuszki pobudza cebulkę do produkcji włosa – wyjaśnia ekspertka. 

Henna pudrowa – co to jest? Ten zabieg na brwi jest popularniejszy (i lepszy) niż klasyczna henna >>>

Zobacz także:

Oprócz regulacji zapuszczania brwi, warto zadbać również o pielęgnację, ponieważ odpowiednio wypielęgnowane włoski są mocne, lśniące, zdrowe i dzięki temu wyglądają o wiele lepiej. – Chcąc nawilżyć i zregenerować włoski na brwiach możesz sięgnąć po inne olejki. Najlepiej do tego sprawdzi się olejek arganowy lub kokosowy. Olejki najlepiej nakładać wieczorem, a do ich aplikacji dobrze sprawdzi się mała szczoteczka, zapewniająca dokładne rozprowadzenie produktu na całych brwiach. Za jej pomocą wykonasz też mikro-masaż pobudzający włosy do wzrostu. Polecam BROW Oil (stworzony przez markę Eyebar), który w swoim składzie zawiera wszystkie wymienione powyżej składniki. Ten olejek nie tylko odpowiednio „nakarmi” nasze włoski, ale sprawi, że nabiorą połysku, dzięki czemu uzyskamy pożądany efekt #glossybrows – dodaje Aleksandra Tuz. Olejek BROW Oil jest wielofunkcyjnym produktem, który zarówno przyśpiesza porost brwi, jak i głęboko je odżywia. 

Kolejnym patentem na utrzymanie brwi w dobrej kondycji jest peeling! Dokładnie tak, brwi również potrzebują peelingu, który ma same korzyści. – Wystarczy dołączyć go do rutynowej wieczornej pielęgnacji. Taki masaż pobudza krążenie i sprawia, że włoski będą rosły znacznie szybciej. Systematyczna pielęgnacja i konsekwencja powinna przynieść pierwsze efekty już po paru tygodniach – wyjaśnia Aleksandra Tuz.