Henna pudrowa – co to jest?

Henna pudrowa to alternatywa dla klasycznej henny i sposób na nadanie odpowiedniego kształtu i koloru brwiom. To naturalny preparat pochodzenia roślinnego, którego od dawna używa się do barwienia, zarówno ciała jak i włosów. Henna pudrowa od jakiegoś czasu zdobywa coraz większą popularność jako zabieg upiększający, a także pielęgnujący na brwi. Proszek zawiera substancje wzmacniające, takie jak odżywcza witamina E i opóźniająca procesy starzenia witamina C. Stylizacja za pomocą henny pudrowej jest bezpiecznym zabiegiem i nie ma negatywnego wpływu na strukturę włosa. Może jednak powodować reakcję alergiczną, dlatego 48 godzin przed wykonaniem zabiegu, należy przeprowadzić test uczuleniowy na skórze.

Jakie efekty daje henna pudrowa? Nadaje naturalny kolor brwiom, wzmacnia i nabłyszcza włoski, odżywia i pogrubia brwi, dzięki czemu przez nawet kilka tygodni brwi są wystylizowane i nie wymagają dodatkowego makijażu.

Laminowanie brwi – co to takiego? Wyjaśniamy, na czym polega ten zabieg, jakie daje efekty i ile kosztuje >>>

Henna pudrowa – zabieg. Jak wygląda krok po kroku?

Zabieg henny pudrowej w salonie kosmetycznym rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia brwi i okolic za pomocą specjalnego szamponu. Następnie, aby henna pudrowa jak najdłużej utrzymała się na skórze i włoskach, wykonuje się peeling. W celu wyznaczenia odpowiedniego kształtu brwi, kosmetyczka szkicuje na skórze wzór, który pomaga w uzyskaniu pożądanego efektu. Posługuje się specjalnymi nićmi i miarkami, co pozwala dobrać idealny kształt do rysów klientki – to tzw. geometria brwi. Potem kosmetyczka obrysowuje brwi pastą, która zabezpiecza kontur i chroni przed wydostaniem się henny poza linię. Henna pudrowa to cała gama odcieni, a doświadczona kosmetyczka powinna dopasować odpowiedni kolor do karnacji klientki. Po nałożeniu henny pudrowej na włoski, pozostaje ona do wyschnięcia, czyli około 15-20 minut. Po zmyciu henny, kosmetyczka wykonuje klasyczną regulację brwi – zazwyczaj za pomocą wosku, pęsety lub nożyczek.

Henna pudrowa – cena?

Niektóre dziewczyny podejmują się wykonania henny pudrowej w domu, jeżeli jednak nie jesteście ekspertkami (można w tym celu odbyć specjalne kursy), zalecamy udanie się do salonu kosmetycznego. Cena henny pudrowej zależy od miejscowości – w większych miastach ceny sięgają nawet 120 zł, natomiast w mniejszych miejscowościach zabieg zrobicie już za 40 zł.

Henna pudrowa – ile czasu utrzymują się efekty?

Henna pudrowa utrzymuje się na skórze do 14 dni, natomiast na włoskach potrafi trzymać się nawet do 6 tygodni! Jeżeli chcecie poprawić wygląd swoich brwi i wzmocnić włoski, inwestycja w hennę pudrową jest dobrym pomysłem. Oszczędzi Wam to dużo czasu, ponieważ będziecie miały z głowy makijaż brwi przez jakiś czas, a wypielęgnowane brwi dodadzą Wam charakteru!