Zabiegi na włosy – keratynowe prostosowanie włosów

Zabiegi na włosy u fryzjera to najlepszy sposób na solidną dawkę odżywienia włosów. Profesjonalne kosmetyki i techniki regeneracji kosmyków stosowane w gabinecie nie zawsze są możliwe do odtworzenia w pełni w domowych warunkach. Zabieg keratynowy na włosy jest jednym z najpopularniejszych. Często nazywany jest keratynowym prostowaniem włosów, ze względu na efekt, jaki daje. Warto jednak pamiętać, że keratna ma za zadanie: nawilżyć, zdyscyplinować, wygładzić, dociążyć i uelastycznić włosy. Dodatkowo keratyna wnika w ubytki w strukturze włosa, uzupełniając je. Właśnie z tego względu jest to rewelacyjny zabieg odżywczy na włosy. Keratynowy zabieg na włosy zalecany jest wszystkim tym osobom, których włosy są: suche, niesforne, puszące się, zniszczone zabiegami fryzjerskimi i słońcem. Keratyna jest podstawowym budulcem włosa, dlatego, jeśli zabieg zostanie wykonany produktem dobrej jakości, wszelkie zniszczenia i ubytki w strukturze włosa zostaną nią dosłownie uzupełnione. Efekt? Włosy sypkie, sprężyste, błyszczące i głęboko odżywione. Ze względu na efekt tafli, jaki jest jednym ze skutków nakładania keratyny, zabieg zwany jest keratynowym prostowaniem włosów. Wyprostowanie ich nie jest jednak głównym celem zabiegu. 

Zabiegi na włosy – Olaplex 

Jeśli szukasz zabiegu nawilżającego włosy, który przy okazji zmiękczy i uelastyczni je, zainteresuj się metodą Olaplex. Możesz wykonać go u fryzjera, ale również w warunkach domowych. To jeden z najbardziej lubianych zabiegów odżywczych na włosy. Na czym polega Olaplex? To zabieg, który można przeprowadzić na dwa sposoby: samodzielnie, jako zabieg rekonstrukcji włosów zniszczonych, suchych i łamliwych lub w trakcie farbowania, dodając preparat naprawczy do farby. W tym drugim przypadku preparat Olaplex chroni pasma włosów przed zniszczeniem już na etapie farbowania (nie zakłóca w żaden sposób działania pigmentu, więc nie musisz martwić się o efekt koloryzacji), a przy tym odżywia włosy. Dodanie Olaplexu do farby chroni pasemka przed działaniem środków chemicznych i przesuszeniem, a ich stan ulega natychmiastowej, widocznej poprawie. Preparat Olaplex odbudowuje zniszczone wskutek działania szkodliwych czynników mostki siarczkowe włosów. Kosmyki natychmiast odzyskują miękkość, sprężystość, zdrowy, głęboki kolor i nawilżenie. Są również zabezpieczone przed zniszczeniami w przyszłości. 

Zabiegi na włosy – botoks na włosy

Botoks kojarzy się z ostrzykiwaniem twarzy toksyną botulinową, która co prawda zapewnia wygładzenie i napięcie skóry, jednak efekt często jest sztuczny. Botoks na włosy to jeden z najbardziej lubianych zabiegów na zniszczone włosy, szczególnie po lecie. Twoje kosmyki stały się matowe, "tępe" w dotyku, sztywne i ewidentnie brak im życia? Zabieg pielęgnacyjny włosów zwany botoksem na włosy będzie idealny dla ciebie. Polega na regeneracji i odbudowie włosów, a także poprawieniu ich ogólnej kondycji i wyglądu. W odróżnieniu od botoksu na twarz, ten na włosy nie ma nic wspólnego ze strzykawkami i paraliżowaniem tkanek. Botoks na włosy polega na wtłoczeniu w strukturę włosa składników odżywczych. Wypełniają one ubytki pomiędzy korą a otoczką włosa. Preparat wykorzystywany do zabiegu jest bogaty przede wszystkim w kwas hialuronowy. 

Zabiegi na włosy – sauna na włosy

Sauna na włosy to zabieg doskonale nawilżający i odżywiający włosy. Można przeprowadzić go w salonie fryzjerskim, ale także w domowych warunkach. Jest bardzo prosty, a zarazem cieszy się dużą skutecznością. Sauna na włosy to również zabieg niedrogi i nie trwa długo. Składa się z trzech etapów:

  • umycia włosów specjalnym preparatem głęboko oczyszczającym włosy;
  • nałożenia dedykowanych produktów pielęgnacyjnych na włosy i poddanie ich działaniu ciepła (około 40 stopni Celsjusza);
  • ponownego umycia włosów, by zmyć z nich resztki produktów pielęgnacyjnych. 

Sauna na włosy jest bezpieczna i nieinwazyjna. Pod wpływem ciepła (wydzielanego przez specjalne urządzenie, przypominające wyglądem stojącą suszarkę fryzjerską) łuski włosów rozchylają się, dzięki czemu składniki pielęgnacyjne z preparatu wnikają głębiej w ich strukturę.  To tylko tyle i aż tyle - włosy po takim zabiegu natychmiast odzyskują zdrowy wygląd, sprężystość, blask i nawilżenie. Dodatkową zaletą sauny na włosy jest to, że jest zabiegiem niedrogim i dostępnym w większości salonów. 

Jak rozjaśnić włosy w domu za pomocą soku z cytryny? Tłumaczymy krok po kroku >>>

Zabiegi na włosy – mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia skóry głowy to jeden z najlepszych zabiegów na wypadanie włosów. Nadmierne osłabienie włosów i ich stopniowa utrata, spowodowane różnymi czynnikami, to bardzo częsty problem kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Mezoterapia, znana z gabinetów kosmetycznych i stosowania na twarz, kojarzy się z dostarczaniem skoncentrowanych składników odżywczych docierających do głębokich warstw skóry. W czasie klasycznej mezoterapii na skórę wykonuje się setki mikronakłuć specjalnym urządzeniem (dermaroller lub dermapen), a przez powstałe kanaliki składniki preparatu regeneracyjnego przedostają się do skóry. Mezoterapia skóry głowy działa na podobnej zasadzie  - z tym, że dobiera się preparaty odpowiednie do potrzeb skóry głowy. Zabieg pomaga w znacznym stopniu ograniczyć wypadanie włosów, a dodatkowo stymuluje je do porostu. Automatycznie są one również odżywione i poprawia się ich ogólna kondycja. Mezoterapia skóry głowy pobudza krążenie w skórze głowy, może być wykonywana zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. 

Jakie preparaty wykorzystuje się do tego zabiegu? To najczęściej:

  • kwas hialuronowy, który dogłębnie nawilża skórę oraz uelastycznia włosy i zwiększa ich odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych;
  • aminokwasy, w tym również te, które stanowią podstawowy budulec włosów, dzięki czemu uzupełniają ubytki w nich;
  • witaminy i mikroelementy.

Mezoterapia skóry głowy może być wykonywana w celu powstrzymania wypadania włosów z różnych powodów, najczęściej: łysienia androgenowego, łysienia plackowatego, po ciąży, w czasie menopauzy i wskutek niewłaściwej pielęgnacji, stresu i niedoborów w diecie. Jest pomocna również w przypadku różnych nieprawidłowości w obrębie skóry głowy: nadmiernej suchości czy łupieżu. Nie musisz obawiać się nieprzyjemnych odczuć towarzyszących aplikacji preparatu - w celu zmniejszenia dyskomfortu podczas tworzenia mikronakłuć, do aplikowanej substancji odżywczej dodaje się środek znieczulający, najczęściej lidocainę. Mezoterapia skóry głowy jest zabiegiem, który powinien być przeprowadzony wyłącznie w profesjonalnym gabinecie, najlepiej przez trychologa. Zadowalające efekty zabiegu widoczne są już po pierwszej aplikacji. Po zabiegu przez jakiś czas odczuwalne może być delikatne mrowienie lub szczypanie skóry głowy, które jednak powinno ustąpić w ciągu najbliższej doby.