Cardio to jedna z najpopularniejszych form treningów. Nie bez powodu. Regularne wykonywanie tej formy ćwiczeń może przynosić naprawdę niezłe rezultaty. I bynajmniej nie mamy tutaj na myśli tylko i wyłącznie zrzucenia kilogramów, ale przede wszystkim zwiększenie wytrzymałości i poprawa ogólnej kondycji naszego działa. A o tym szczególnie warto pamiętać w takich sytuacjach jak obecna, kiedy większość czasu spędzamy w domach i automatycznie ruszamy się mniej. Trening cardio może przyczynić się do znacznej poprawy wydolności naszego organizmu, ale pod warunkiem, że ćwiczenia będą wykonywane regularnie. Czy w domu są ku temu warunki? Oczywiście! A dowody na to można znaleźć choćby na kanale Marty z Codziennie Fit.

Cardio w domu – jak ćwiczyć? Podpowiada Marta z Codziennie Fit 

Marta jest trenerką personalną, instruktorką fitness, trenerką przygotowania motorycznego, autorką CodziennieFit.pl, jednego z najpopularniejszych blogów fitness w Polsce. Ostatnio podpowiadała nam, jak można spalić kalorie sprzątając, czyli np. myjąc podłogi. Efekty okazały się naprawdę warte zachodu. Marta udowadnia również, że trening cardio możecie wykonać bez problemu w domu. Wystarczy tylko kawałek wolnej przestrzeni, mata do ćwiczeń, wygodny strój, woda pod ręką oraz pozytywne nastawienie – bez tego ostatniego żadne ćwiczenia nie mają sensu. 

Ile kalorii można spalić podczas sprzątania? Sprawdziła to Marta z Codziennie Fit >>>

Pewnie od razu pomyślicie – ale jak to, trening w domu? A sąsiedzi? Spokojnie. Nie będą domagać się waszej eksmisji. Trening cardio można zrobić bez tupania, skakania i głośnych ruchów. Marta, prezentując określone ćwiczenia pokazuje, że nie wcale nie trzeba skakać, aby się zmęczyć i poprawić kondycję. Ćwicząc z Martą będziecie wiedzieć, kiedy warto zrobić sobie przerwę na wodę, ile trwa dane ćwiczenie w ramach całego treningu, a także jak ważny jest oddech podczas wysiłku. Całość trwa około 40 minut. Poniżej znajdziecie przykładowy trening cardio w domu przygotowany przez Martę. 

Trening HIIT zdobywa popularność na Instagramie – na czym polega? >>>