Niedawno pisaliśmy o tym, jakie buty noszą Francuzki do jeansów zimą. Ich wskazówki nie są jednak jedynymi, które mogą stać się inspiracją na najzimniejszą porę roku. Swoje pomysły mają także królowe minimalizmu. Jeansy to podstawa szafy kapsułowej Skandynawek. Nie rozstają się z nimi przez okrągły rok. Stała w stylizacjach jest jednak tylko para denimowych spodni. Pozostałe elementy garderoby muszą być dopasowane do warunków panujących na zewnątrz. Jakie buty noszą Skandynawki do jeansów zimą? W ich zestawach na tę porę roku dominują wygodne i minimalistyczne modele. Wszystkie potwierdzają zasadę, że mniej znaczy więcej i może sprawdzić się w każdej szafie.

Jakie buty noszą Skandynawki do jeansów zimą – Sztyblety

Na liście ulubionych butów Skandynawek pewne miejsce mają sztyblety. Proste botki na płaskiej podeszwie z charakterystyczną gumą na cholewce to para ceniona od lat. Noszą je zwłaszcza podczas najzimniejszych pór roku i to w połączeniu z wieloma dołami ze swoich szaf. Denimowe spodnie nie są tu wyjątkiem. Kluczem do stworzenia idealnego duetu jest umiejętne połączenie szerokości cholewek i nogawek, a także wzięcie pod uwagę ich długości. Nie ma na to tylko jednego sposobu, więc wszystko zależy od zamiłowania do konkretnych fasonów i trików stylizacyjnych. Dzięki temu zimą za każdym razem nie tylko zyskują ciepły i wygodny duet, ale jeszcze zestaw, który po prostu świetnie wygląda za każdym razem.

 

 

Jakie buty noszą Skandynawki do jeansów zimą – Botki na płaskiej podeszwie

Wygodne buty – tak można określić najlepszą propozycję dla Skandynawek. Ich styl bowiem bazuje nie tylko na minimalistycznym designie, ale też na rozwiązaniach, które są dobre pod wieloma względami. Liczą się zatem także kwestie praktyczne. Zimą odnoszą się one nie tylko do dopasowania danej pary obuwia do temperatury. Kluczowa jest także podeszwa, która sprawdzi się na ośnieżonej lub oblodzonej nawierzchni oraz komfort noszenia. Z tego powodu Skandynawki zimą noszą do jeansów botki na płaskiej podeszwie. Przeważnie sięgają po czarne buty. Proste fasony w połączeniu z nieśmiertelnym kolorem to model do zadań specjalnych, który można dopasować do każdej stylizacji w sezonie. Kluczowe jest tylko dobranie najlepszego rozwiązania do zawartości swojej szafy.

 

 

Zobacz także:

Jakie buty noszą Skandynawki do jeansów zimą – Śniegowce

Wśród zimowych butów Skandynawek najmocniejszą pozycję mają śniegowce. Ciepłe i wygodne modele są przez nie uwielbiane od lat. Zaczynają je nosić już jesienią i rozstają się z nimi dopiero wiosną. Praktyczne względy łączą się w tym jednym modele z uwielbianym przez nie minimalizmem. W tej jednej parze jest zatem wszystko, czego potrzebują zimą. Kiedy dodamy do nich denimowe spodnie, to zyskujemy iście skandynawski duet na najzimniejszą porę roku. Śniegowce i jeansy łączy się dość łatwo. Im niższa cholewka butów, tym mniejszy problem z zestawieniem z dowolną parą spodni. Nie ma tu też zaskoczeń w kwestii kolorystyki. Ta uniwersalna sprawdza się najlepiej. Na pierwszym miejscu są brązowe śniegowce, a zaraz za nimi czarne.

 

 

Jakie buty noszą Skandynawki do jeansów zimą – Sneakersy

Sportowe buty mają wiele wspólnego z jeansami – jedne i drugie są obecne w stylizacjach Skandynawek przez okrągły rok. Tworzą też zgrany duet zimą. Połączenie ich ze sobą jest tak naturalne i oczywiste, że reszta elementów garderoby jest w pełni dowolna. Na górze może pojawić się zatem wełniany płaszcz, puchówka, kożuch lub jeszcze inne okrycie wierzchnie, które akurat wybierze skandynawska fashionistka. Zimą w grę wchodzą takie same sneakersy, jak podczas innych pór roku. Najczęściej zatem są to kultowe modele sportowych butów w stonowanej palecie kolorystycznej. Obok czarnych i białych sneakersów często pojawiają się też szare. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia do mody.

 

 

Jakie buty noszą Skandynawki do jeansów zimą – Botki na obcasie

Skandynawki nie są fankami obcasów, ale to nie znaczy, że te w ogóle nie pojawiają się w ich stylizacjach. Proste botki na szpilce lub słupku to para, po którą zdarza im się sięgać zimą. Ponadczasowy design i uniwersalna kolorystyka są w tym przypadku podstawą. Klasyczne czarne botki to zatem model pierwszego wyboru. W przypadku jeansów najważniejsze jest dobre połączeniu nogawek i cholewek. Skandynawki mają słabość do jeansów wide leg, co sprawia, że w tej kwestii nie mają właściwie żadnych ograniczeń. Cholewka buta znika bowiem pod szeroką nogawką denimowych spodni. To rozwiązanie sprawdza się za każdym razem i wprowadza powiew świeżości. Odmiana od typowo casualowych stylizacji ze snakersami lub śniegowcami.