Na każdy sezon przygotowujemy zestawienie, które pokazuje jakie buty noszą Francuzki do jeansów. Przeanalizowaliśmy już ich wiosenne, letnie i jesienne wybory. Teraz przyszła kolej na zimowe duety. Spośród wszystkich pór roku ta najzimniejsza wydaje się też najbardziej zachowawcza. Po obejrzeniu dziesiątek stylizacji francuskich it-girls na Instagramie, doszliśmy do wniosku, że numerem jeden w ich zimowych stylizacjachbotki na obcasie. Te różnią się wieloma detalami, ale cały czas chodzi o konkretny model. Czasami rezygnują z nich na rzecz butów na płaskiej podeszwie, ale wtedy już nie chodzi o botki. Okazuje się, że fashionistki znad Sekwany stawiają na sportowe rozwiązania oraz buty, które uchodzą za najwygodniejsze na zimę, a o których wybór ich w ogóle nie podejrzewaliśmy. Poniżej prezentujemy, jakie buty noszą Francuzki do jeansów zimą.

Jakie buty noszą Francuzki do jeansów zimą – Botki na słupku

Na liście ulubionych butów Francuzek mocną pozycję mają klasyczne botki na obcasie. Największe zainteresowanie tym modelem można zobaczyć zimą. Francuzki chętnie łączą je wtedy z wieloma elementami garderoby. Jeansy także nie są tu wykluczone. Numerem jeden jako spodnie do botków są denimowe modele z prostymi lub szerokimi nogawkami, które pozwalają przykryć cholewkę. Jeansowe dzwony także nie są tu wykluczone. W kwestii samych butów nie ma dużego zaskoczenia. Czarne botki to numer jeden. Po pietach depczą im natomiast te w brązowym kolorze. Pomimo że szafa kapsułowa Francuzek pozwala im na odstępstwa od takiego minimalizmu, to w tej kwestii są mu wierne.

 

 

Jakie buty noszą Francuzki do jeansów zimą – Botki na szpilce

Popularność botków na obcasie w zimowych stylizacjach jest tak duża, że nie skupiliśmy się tylko na ich jednej odsłonie. Poza modelami na szerokim słupku jest jeszcze jedna opcja, którą wybiera wiele paryżanek. Chodzi bowiem o botki na szpilce. Cienki i wysoki obcas wielokrotnie zwrócił naszą uwagę nie tylko w całej okazałości, ale również jako detal ledwie wystający spod jeansowej nogawki. Takie buty to pewniak w stylizacjach z denimowymi spodniami. Francuzki, choć mają swój wypracowany przez lata styl, to jednak podchodzą do mody też na indywidualnych zasadach. Dzięki temu bazując nawet na tak oczywistym duecie jak botki na szpilce i jeansy, możemy je zobaczyć w wielu różnych odsłonach.

 

 

Zobacz także:

Jakie buty noszą Francuzki do jeansów zimą – Sneakesy

Francuzki nie są miłośniczkami mody sportowej. Jest jednak pewien dodatek, dla którego robią wyjątek – buty. Te przekonują je z pewnością w pierwszej kolejności wygodą. W dalszej być może cenią sobie także ich design, który pozwala na ciekawe przełamanie ich dość prostych zestawów. W przypadku Francuzek w grę wchodzą przede wszystkim klasyczne sneakersy w stonowanej kolorystyce. Te cenią sobie znacznie bardziej niż modele lansowany na dany sezon na wybiegach. Zresztą ta zasada tyczy się nie tylko sportowych butów. Dzięki temu jedna para sneakersów, czy inne elementy garderoby, mogą być stale obecne w ich zestawach. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to w przyszłości ulubioną parę mogą zastąpić dokładnie takim samym modelem.

 

 

Jakie buty noszą Francuzki do jeansów zimą – Trampki

Długi płaszcz, jeansy i trampki – to opis jednej z zimowych stylizacji Francuzek, którą powtarzają za każdym razem o tej porze roku. Oznacza to, że sneakersy nie są jednymi sportowymi butami, do których mają słabość. Coraz cieplejsze zimy sprawiają, że trampki mogą być właściwie całorocznymi butami. Francuzki mają nawet swoje ulubione. Najczęściej bowiem sięgają po czarno-białe trampki Converse. W końcu w swoich stylizacjach przeważnie prezentują uniwersalne i ponadczasowe elementy garderoby, a te buty się do nich zaliczają. Być może w tym roku zima także u nas pozwoli sięgać stale po ulubioną parę.

 

 

Jakie buty noszą Francuzki do jeansów zimą – Śniegowce

Buty, o których wybór nie podejrzewaliśmy Francuzek, to śniegowce. Te uchodzą oczywiście za najwygodniejsze i najlepsze na zimę, ale estetyką odbiegają od naszych wyobrażeń na temat ich nonszalanckiego stylu. Pisaliśmy już o nich w kontekście ulubionych butów Francuzek na zimę, więc nie jest to żadne odkrycie. Niezmiennie jednak ta para w ich zimowych stylizacjach nas zaskakuje. Okazuje się, że śniegowce o tej porze roku chętnie łączą z ulubioną parą jeansów. W tym celu wybierają buty z niską cholewką. W swoich nonszalanckich stylizacjach najczęściej taki duet łączą z długim płaszczem, który powtarza się w zimowych stylizacjach Francuzek tak często, jak botki na obcasie. Kiedy dodatkowo go nie zapną, to głównie on wpływa na niewymuszony efekt, który jest tak pożądany.