Styl Francuzek zimą wymaga od nich pewnego sprytu. Patrząc jednak na stylizacje, które prezentują w mediach społecznościowych, opanowały to już do perfekcji. Doskonale wiedzą, jak zachować swoje nonszalanckie podejście, a jednocześnie nie zmarznąć. W tym celu szafa kapsułowa Francuzek powiększa się o okrycia wierzchnie, które podczas niższych temperatur muszą zastąpić ich ulubiony trencz. Na pierwszy rzut oka jednak ciężko stwierdzić, że to względy praktyczne przesądzają o takim doborze ubrań i dodatków. Za każdym razem patrząc na tego typu zestawy nie mamy bowiem wątpliwości, że to w 100% francuskie looki. Warstwy, klasyki i uniwersalne połączenia sprawiają, że to godne pozazdroszczenia stylizacje, które chcemy przenieść do własnych szaf. Można zatem stwierdzić, że zimą niewiele zmienia się w ich podejściu do mody. Po prostu do całorocznych ubrań dochodzą dodatkowe warstwy, które mają dać im ciepło. To kolejny dowód na to, że warto podążać za ich podejściem do mody i oszczędnie komponowaną szafą, która i tak jest wystarczająca. Poniżej czeka 5 zimowych stylizacji Francuzek, które najlepiej to pokazują.

Zimowe stylizacje Francuzek – Kożuch w stylizacji Francuzki

Francuzki dużo bardziej od najnowszych trendów wolą własny styl. Z tego powodu największe przeboje sezonu trafiają do ich stylizacji rzadko i tylko na ich zasadach. Obecnie zrobiły taki wyjątek dla najmodniejszej kurtki. O jaki model chodzi? Kurtka shearling, aviatorka, kożuch – popularny model można znaleźć pod różnymi nazwami. Wszystkie łączy jednak wykończenie w postaci baranka lub futra. Tego typu ciepłe kurtki z powodzeniem mogą zastąpić skórzane ramoneski, kiedy temperatura mocno spada. Jak nosić je zdaniem Francuzek? Zupełnie tak jak typowe kurtki ze skóry. Biały T-shirt i jeansy lub garniturowe albo skórzane spodnie to świetna baza. Do tego jedne z ulubionych butów zimowych Francuzek, np. botki na obcasie i gotowe.

Zimowe stylizacje Francuzek – Skórzany trencz w stylizacji Francuzki

Zimowe stylizacje Francuzek, kiedy robi się naprawdę zimno, muszą obejść się bez ulubionego trencza. Na szczęście znalazły świetną alternatywę dla tego okrycia wierzchniego. Wystarczy wymienić model z gabardyny na skórzany. W końcu takie płaszcze to jeden z hitów, który i bez wsparcia projektantek i projektantów mody ma u fashionistek znad Sekwany pewne miejsce w szafach. Długie okrycie wierzchnie może być noszone na wiele sposobów. Jako baza sprawdzi się między innymi jedna z ulubionych sukienek Francuzek wsparta rajstopami. Czółenka i prosta torebka dopełnią taki zimowy outfit.

Zimowe stylizacje Francuzek – Biały płaszcz w stylizacji Francuzki

Klasyczny płaszcz to jedno z najczęściej wybieranych przez Francuzki okryć wierzchnich na zimę. Proste modele wygrywają z innymi ilością możliwości, które dają. Wśród pewniaków w stylizacjach Francuzek są białe płaszcze. Jasny i uniwersalny kolor bez trudu dopełnia przeróżne stylizacje bazujące na rzeczach, które pojawiają się w ich zestawach przez cały rok. Może być zestawiany na zasadzie podobieństwa z białym T-shirtem lub dla kontrastu z czarnym golfem. Wykluczone nie są także inne warianty kolorystyczne. W końcu biel pasuje do wszystkiego.

Zimowe stylizacje Francuzek – Czarny płaszcz w stylizacji Francuzki

Lista kolorów klasycznych płaszczy, które pojawiają się zimą w stylizacjach Francuzek, nie ogranicza się tylko do jednej pozycji. Pewniaków jest więcej. Mocne miejsce w ich garderobie ma za każdym razem czarny płaszcz. Prosty model w tym kolorze nie sprawia żadnych problemów podczas kompletowania zestawów. Można go nosić do wszystkiego – na sukienki, garnituru, casualowych zestawów z jeansami lub nawet sportowych kompletów, choć te ostatnie to raczej u Francuzek rzadkość. Podrasować zimową stylizację z czarnym płaszczem można na kilka sposobów. Sweter narzucony na ramiona to jeden z tych trendów, które dobrze się u nich przyjęły. W grę wchodzą też wielkie szaliki.

Zimowe stylizacje Francuzek – Szary płaszcz w stylizacji Francuzki

Do listy ulubionych płaszczy zimowych Francuzek można dopisać klasyczny model w szarym kolorze. Odcień nie ma tu większego znaczenia. Może być bardzo jasny lub ciemny. Każdy z nich daje dość duże pole możliwości, żeby mieć pewne miejsce w ich stylizacjach. Idealnie sprawdzi się do stonowanej kolorystycznie bazy, jak i do bardziej wyrazistych elementów garderoby. Pod spód można włożyć chociażby sweter w odcieniu fuksji. Jedna z francuskich fashionistek postawiła właśnie na takie rozwiązanie. Efekty można zobaczyć poniżej. My jesteśmy na tak.