Co to jest jedwab do włosów? 

Jedwab na włosy to preparat kosmetyczny o wszechstronnym zastosowaniu: nawilża, zmiękcza i chroni je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Najczęściej preparat dostępny jest w niewielkich buteleczkach, w formie żelowej, albo w płynnej. Nakłada się go na dłonie, rozciera i przeczesuje nim pasemka na całej długości, albo wgniata w końcówki. Można kupić go również w butelce z atomizerem, w formie sprayu. Jak działa jedwab do włosów?
 

Jedwab do włosów – jakie daje efekty? 

Nie będzie przesadą powiedzieć, że jedwab do włosów działa kompleksowo i jest doskonałym remedium na większość problemów:

  • odżywia i kondycjonuje włosy;
  • nadaje im pięknego, trójwymiarowego blasku;
  • zabezpiecza pasma przed szkodliwym wpływem promieniowania UV, wiatru, mrozu i wysokiej temperatury;
  • nawilża kosmyki i zapobiega odparowywaniu wilgoci z włosów;
  • tworzy barierę ochronną przed wnikaniem zanieczyszczeń we włosy. 
     

Jedwab do włosów – jaki wybrać? 

Dobry jedwab do włosów powinien mieć jak najbardziej naturalny skład. Można kupić go w zasadzie w każdej drogerii i markecie, a nawet w niewielkich sklepikach osiedlowych. 

Warto jednak wybierać jedwab do włosów bez silikonu i alkoholu. Dlaczego? Silikon co prawda wygładza pasemka, jednak jest to tylko efekt wizualny. W praktyce „oblepia” włos i nie pozwala na wchłonięcie przez niego żadnych składników odżywczych z preparatów pielęgnacyjnych. 

Silikony trudno zmyć z włosów, dlatego w dłuższej perspektywie tworzą nieprzepuszczalny filtr, przez co powodują wysuszanie pasemek. Alkohol z kolei sam w sobie działa wysuszająco. 

Im krótszy skład, tym lepiej! Naturalny jedwab do włosów najlepiej spełni swoją funkcję. 

Jaką formę wybrać? Wszystko zależy od preferencji. Płynny jedwab do włosów (w sprayu) jest wygodniejszy do stosowania – nawet spiesząc się rano do wyjścia, wystarczy spryskać czuprynę taką odżywczą mgiełką. 

Zobacz także:

Minusem może być fakt, że w ten sposób zwykle aplikuje się niewielką ilość odżywki. Jedwab w postaci półpłynnej, aplikowany bezpośrednio z buteleczki na dłonie jest z kolei wygodniejszy w użyciu do zabezpieczenia rozdwajających się końcówek.

Ten produkt do rozjaśniania włosów w domu jest hitem! To najprostszy sposób, by uzyskać blond refleksy, jak po urlopie spędzonym na słońcu
 

Jak stosować jedwab do włosów?

Jedwab do włosów to kosmetyk bardzo łatwy do aplikacji. Możesz stosować go zarówno na wilgotne, jak i suche włosy.

Niewielką ilość (jest bardzo wydajny) rozprowadź na dłoniach, a następnie przeczesz nimi włosy kilkukrotnie na całej długości, ze szczególnym uwzględnieniem końcówek. Wgnieć go dokładnie, by zapewnić im kompres ochronny.

Jedwab w sprayu rozpyl z odległości co najmniej 20 cm i pozwól mgiełce swobodnie opaść na włosy. 

Jedwab do włosów aplikowany na wilgotne kosmyki zapewni lepsze efekty wizualne i kondycjonujące: włosy schnąc „wciągną” preparat, dzięki czemu będą jeszcze lepiej zabezpieczone. 

Zobacz także: Zabiegi na włosy do wykonania w domu. Wybrałyśmy 10 pielęgnacyjnych zabiegów, które musicie przetestować! Wśród nich olejowanie, kremowanie i cementowanie włosów