Pisaliśmy o okryciach wierzchnich w jesiennych stylizacjach Francuzek. Na naszej liście znalazło się w sumie 5 modeli – kurtek i płaszczy. W ten sposób powstała lista największych pewniaków w pigułce. Pomimo że wybór był spory, to jednak czuliśmy pewien niedosyt. Z tego powodu dziś na tapetę bierzemy jesienne płaszcze Francuzek. Tu również skupimy się na pięciu propozycjach, które stale pojawiają się w stylizacjach paryżanek. Wśród nich nie zabraknie pozycji z jesiennej szafy kapsułowej Francuzek, a więc beżowego trencza. Do tego pojawią się jeszcze 4 inne płaszcze i to od razu w gotowych stylizacjach, które można potraktować jako inspiracje na złotą porę roku. Wszystkie z nich idealnie wpisują się w styl Francuzek. Oznacza to, że nie ma tu mowy o propozycjach na chwilę, a o takich okryciach wierzchnich, które mogą trafić do szafy i stylizacji na lata.

Beżowy trencz w jesiennych stylizacjach Francuzek

Beżowy trencz to brytyjski model płaszcza, który jednak kojarzy się przede wszystkim ze stylizacjami Francuzek. Wiele fashionistek znad Sekwany wprost nie wyobraża sobie, że mogłoby go zabraknąć w ich garderobach. Wiosną i jesienią to okrycie wierzchnie jest po prostu pewniakiem w ich zestawach. Cenią je przede wszystkim ze uniwersalny i ponadczasowy charakter. Pasuje zawsze, wszędzie i do wszystkiego. Mimo to Francuzki mają kilka ulubionych zestawień z trenczem. Ich zdaniem biała koszula, T-shirt lub pasiak to w połączeniu z jeansami i trenczem stylizacja idealna. Wariacje na temat takiego trio oglądamy od lat w każdym sezonie, który łączy się z wyjęciem trencza z szafy. Pomimo że trendy się zmieniają, to takie połączenie za każdym razem wygląda tak samo dobrze.

 

 

Czarny płaszcz w jesiennych stylizacjach Francuzek

Czarny płaszcz to okrycie wierzchnie, które można znaleźć w szafach wielu Francuzek. Nieśmiertelny kolor i prosty fason sprawiają, że idealnie wpisuje się w ich styl. Nie ma tu większego znaczenia, czy wybór padnie na trencz, czy jednorzędowy lub dwurzędowy płaszcz z wełny. Sam model zależy bowiem głównie od pogody. W kwestiach stylizowania tych trzech opcji nie ma już natomiast szczególnych różnic. Nonszalancki styl Francuzek bazuje na wielu klasykach, które w zestawieniu z takim okryciem wierzchnim zawsze tworzą spójną całość. Wystarczy zatem ulubiona para jeansów lub spodnie garniturowe zestawione chociażby z koszulą lub swetrem. Przy łączeniu tak bazowych ubrań panuje pełna dowolność, bo efekt i tak za każdym razem jest rewelacyjny.

 

 

Zobacz także:

Płaszcz w jodełkę w jesiennych stylizacjach Francuzek

Francuzki nie zawsze wybierają wyłącznie jednolite ubrania i nie mamy tu na myśli tylko pasiaków. Pomimo że ich szafa kapsułowa kojarzy się głównie z powściągliwą kolorystyką i jednobarwnymi elementami garderoby, to jednak jest w niej miejsce także na uniwersalne printy. Wśród ulubionych wzorów Francuzek są karata, pepitka i jodełka. Ta ostatnia pojawia się przede wszystkim na okrycia wierzchnich. Płaszcz w jodełkę to zatem jedno z tych okryć wierzchnich, które z dużym prawdopodobieństwem może trafić do stylizacji francuskiej it-girl. W tym przypadku najczęściej są to długie modele, które paryskie fashionistki noszą najczęściej rozpięte (przynajmniej dopóki pogoda na to pozwala).

 

 

Jasny płaszcz w jesiennych stylizacjach Francuzek

Beżowy trencz to nie jedyne jasne okrycie wierzchnie w jesiennych garderobach Francuzek. Tak uniwersalne kolory jak beż i krem zawsze mają pewne miejsce w ich stylizacjach. Jasny płaszcz z wełny to zatem kolejna inspiracja, na którą trafiliśmy analizując jesienne zestawy francuskich fashionistek. Klasyczny model w zestawieniu z tak bezpieczną kolorystyką to propozycja do zadań specjalnych. Z powodzeniem sprawdzi się jako uzupełnienie nie tylko codziennych stylizacji, ale również tych do pracy i na inne okazje. Będzie pasował nie tylko w połączeniu z czernią czy brązami uwielbianymi przez Francuzki, ale do ubrań w każdym kolorze, które pojawią się w stylizacji. Po prostu jeden płaszcz do wszystkiego.

 

 

Skórzany płaszcz w jesiennych stylizacjach Francuzek

Francuzki lubią nie tylko ramoneski, ale również skórzane płaszcze. Te były przebojami w ich stylizacjach jeszcze na długo przed tym, jak kilka lat temu zyskały popularność dzięki ówczesnym trendsetterkom. W przypadku tego elementu garderoby Francuzki są dość stanowcze. W grę wchodzą bowiem tylko brązowe i czarne płaszcze ze skóry. Prosty fason i uniwersalna kolorystyka sprawiają, że Francuzki oszczędzają mnóstwo czasu przed lustrem, bo takie okrycie pasuje do wszystkiego. Może być narzucone na dzianinowy komplet, garnitur, T-shirt zestawiony z jeansami lub sukienkę. Każdej stylizacji dodada charakteru, który jest nieodłącznym elementem nonszalanckiego stylu Francuzek.