Jessica Chastain – adwokatka ważnych spraw

Jessica Chastain w tym roku odebrała pierwszego w swej karierze Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej – za rolę w filmie „Oczy Tammy Faye”. Prawdopodobnie najlepiej jednak kojarzycie ją z takich tytułów jak „Służące”, „Wróg numer jeden” czy „Sceny z życia małżeńskiego”. 45-letnia aktorka stworzyła dziesiątki wybitnych, barwnych kreacji, ale na tym się nie kończy.

45-latka nie boi się zabierać głosu w ważnych dla siebie sprawach. Już w 2015 roku napisała dla „The Hollywood Reporter” – jako feministka – esej o braku równowagi płci w przemyśle filmowym. W 2018 roku podjęła współpracę z 300 innymi kobietami z branży filmowej, by powołać do życia inicjatywę „Time's Up”, mającą na celu ochronę kobiet przed molestowaniem seksualnym w miejscu pracy. Z kolei jako miłośniczka zwierząt Chastain aktywnie promuje weganizm – zainwestowała m.in. w firmę Beyond Meat, specjalizującą się w całkowicie roślinnych burgerach, które imitują wygląd i smak mięsa.  

Hollywoodzka gwiazda od lat wspiera też różne organizacje charytatywne, takie jak Dramatic Need czy Her Arms. Teraz postanowiła zwrócić oczy świata na trwającą wciąż, choć – z perspektywy wielu – zapomnianą wojnę w Ukrainie i tragedie, których bezustannie doświadczają ludzie.

Jessica Chastain spotyka się z Wołodymyrem Zełenskim

Wołodymyr Zełenski zamieścił w mediach społecznościowych kilka zdjęć z gwiazdą i wyjaśnił, czemu podobne wizyty są dla Ukraińców i Ukrainek tak ważne. 

Amerykańska aktorka Jessica Chastain odwiedza dziś Ukrainę. Dla nas wizyty takich znanych osobistości są niezwykle istotne. Dzięki nim świat dowie się i zrozumie prawdę o tym, co dzieje się w naszym kraju. Jessica Chastain, dziękuje za wsparcie! – napisał Zełenski w social mediach.

Przypomnijmy: pośród hollywoodzkich sław, które wcześniej odwiedziły Ukrainę, są m.in. Bono z U2, Ben Stiller, Sean Penn, Liev Schreiber i Angelina Jolie. Kwestię konieczności bezustannego nagłaśniania problemów Ukrainy poruszyło też na Twitterze ukraińskie ministerstwo obrony. Ukraina zrobi wszystko, aby nasza walka i ukraińskie potrzeby były znane we wszystkich krajach świata i wśród dotarły do wszystkich – nawet tych, którzy zwykle nie śledzą życia politycznego. Do Kijowa przyjechała dziś amerykańska aktorka Jessica Chastain. Odwiedziła Ochmatdyt i na własne oczy zobaczyła konsekwencje rosyjskiej okupacji w Irpieniu w obwodzie kijowskim – czytamy.

W  największym szpitalu dziecięcym w kraju, Ochmatdycie, gwiazda spotkała się z małymi pacjentami z Chersonia i Czernihowa, którzy są tam leczeni. W całkowicie zrujnowanym przez Rosjan Irpieniu pod Kijowem, który został zaatakowany na początkach wojny, aktorka mogła na właśnie oczy przekonać się o bezwzględności agresora.

Prezydent Ukrainy zapowiedział, że na wizycie gwiazdy współpraca między Zełenskim a Chastain się nie skończy. Przywódca zapowiedział „ważny projekt”. Jej opowieść o naszej wojnie na pewno zostanie wysłuchana. Przygotowujemy ważne wydarzenie humanitarne – dodał Zełenski. Jestem wdzięczny wszystkim przyjaciołom Ukrainy za granicą i wszystkim, którzy pomagają rozwijać nasze relacje na świecie. Robimy wszystko, aby wygrać, wszystko, aby chronić nasz kraj – podsumował.

Zobacz także: