Złote Globy 2021 odbyły się później niż zwykle z powodu pandemii koronawirusa. Konieczność przestrzegania reżimu sanitarnego sprawiła, że niewiele gwiazd pojawiło się na czerwonym dywanie, a prowadzące galę Tina Fey i Amy Poehler nadawały z dwóch oddzielnych studiów, jedna z Beverly Hilton w Los Angeles, druga z Rainbow Room w nowojorskim Rockefeller Center. Łączenia z nominowanymi osobami przebiegały bez większych komplikacji dzięki nowoczesnym technologiom. W dodatku dzięki temu podczas gali było wiele zapadających w pamięć momentów, bo na przykład w kadrze pojawiały się zwierzaki domowe, jak to było w przypadku łączenia z reżyserką Reginą King. Jej pies to prawdziwy mistrz drugiego planu! Była to też niepowtarzalna okazja, choć ułamek tego, jak mieszkają nasi ulubieni aktorzy i nasze ulubione aktorki.

Wobec nowych reguł gali niektóre gwiazdy postanowiły też zrezygnować z odświętnych kreacji i postawiły na bardziej domowe outfity. Tak było w przypadku Jasona Sudeikisa, nagrodzonego w kategorii „najlepszy aktor w serialu komediowym” za rolę w produkcji Ted Lasso, który wystąpił w dresowej bluzie z kapturem. Swoją drogą zrobił to nie tylko z wygody, ale i w geście solidarności ze swoją siostrą. 

Jednak nasze serca zdecydowanie podbiła Jodie Foster. Gwiazda zwyciężyła w kategorii „najlepsza aktorka drugoplanowa” dzięki swojej roli w filmie Mauretańczyk. Nagrodę odbierała, siedząc w eleganckiej piżamie na kanapie w swoim domu. Wyglądała na zrelaksowaną i zupełnie nieprzejętą uroczystą galą. Towarzyszyła jej żona, Alexandra Hedison, która również wybrała satynową piżamę na tę okazję. Do tego pomiędzy nimi siedział ich słodki piesek. Na wieść o wygranej Jodie i Alexandra spontaniczne pocałowały się na wizji (zdjęcie w galerii na górze strony). A my dostałyśmy i dostaliśmy uroczy obrazek. Takie momenty sprawiają, że zupełnie nie żałujemy, że Złote Globy 2021 odbyły się częściowo online. 

Warto również przypomnieć, że to właśnie podczas ceremonii rozdania Złotych Globów osiem lat temu, w 2013 roku, Jodie Foster zrobiła coming out.