Joe swoją karierę zaczynał jako idol nastolatek, jeden z członków zespołu The Jonas Brothers i gwiazda Disneyowskich musicali Camp Rock. Po kilku latach przerwy bracia postanowili reaktywować karierę i w 2019 roku dotarli z singlem Sucker na pierwsze miejsce listy Billboard The Hot 100. Sophie Turner z kolei to odtwórczyni roli Sansy Stark w popularnym na całym świecie serialu Gra o Tron. Po jedenastu miesiącach od pierwszego spotkania para zaręczyła się, a w 2020 roku na świat przyszła ich córka. Okazuje się jednak, że początek tej znajomości był zaskakująco normalny i nietypowy jednocześnie.

Joe Jonas i Sophie Turner - związek

Joe Jonas i Sophie Turner zaczęli spotykać się w listopadzie 2016 roku. W mediach społecznościowych próżno było jednak szukać ich wspólnych zdjęć. Nie pojawiali się razem podczas oficjalnych gal i premier, walcząc o utrzymanie związku w sferze prywatnej. Aktorka uchyliła jednak rąbka tajemnicy w wywiadzie dla magazynu Harper's Bazaar UK. Okazuje się, że swojego przyszłego męża poznała dzięki... Instagramowi. Jonas po prostu wysłał jej prywatną wiadomość, czego ona się nie spodziewała, choć oboje mieli wspólnych znajomych, którzy planowali ich zeswatać. Wcześniej Jonas i Turner obserwowali swoje profile, kontakt ten nie był więc utrudniony. Sophie dzięki temu gestowi uznała Joe za najzabawniejszą i najbardziej pozytywną osobę, jaką poznała.

Joe Jonas jest starszy od Sophie o 7 lat. Aktorka przyznała jednak, że dzięki optymizmowi i pogodzie ducha mężczyzny różnicy tej nie sposób odczuć, tym bardziej, że ona sama czuje się starszą niż faktycznie jest. Wpływ na to miały z pewnością trudne momenty w jej życiu. Turner na łamach magazynu Rolling Stone podzieliła się wyznaniem na temat depresji i stanów lękowych, które jej towarzyszyły. Opowiedziała także o tym, jak - przed poznaniem Joe - eksperymentowała ze swoją seksualnością. Przyznała, że jej stan psychiczny i ogromny stres wynikający z wczesnych początków kariery aktorskiej sprawiły, że związek z Jonasem omal się nie rozpadł. Uratowała go tylko ogromna dojrzałość wokalisty.

Szokujące wyznanie Sophie Turner. Aktorka miała myśli samobójcze >>>

Joe Jonas i Sophie Turner - zaręczyny

Oświadczyny Joe były podobno równie zaskakujące jak jego pierwsza wiadomość. Para zaręczyła się 15 października 2017 roku, a radosną nowinę przekazała fanom właśnie na Instagramie. Komunikat przekazany został wraz z fotografią z pierścionkiem zaręczynowym i podpisem She said yes (Zgodziła się). Zdjęcie natychmiast udostępnili na swoich profilach bracia Jonas.

Fanów z pewnością zaskoczyć mógł oryginalny pierścionek, jaki Joe podarował Sophie. Mimo prostej formy wart był on, zdaniem ekspertów, około 25-30 tysięcy dolarów.

Joe Jonas i Sophie Turner - ślub

Joe Jonas i Sophie Turner mają za sobą nie jeden, a dwa śluby. Pierwszy zawarli w maju, tuż po gali Billboard Music Awards 2019. Grupa The Jonas Brothers grała wówczas koncert, Sophie zaś zasiadała na widowni. Bezpośrednio po uroczystości udali się wraz z przyjaciółmi do Little White Wedding Chapel w Las Vegas, gdzie powiedzieli „tak” przed sobowtórem Elvisa Presleya. Wydarzenie zrelacjonował w sieci Diplo - producent muzyczny i przyjaciel Joe.

Zobacz także:

Sophie Turner i Joe Jonas wzięli ślub w Las Vegas! >>>

Druga ceremonia miała miejsce w lipcu 2019 roku w Château de Tourreau, zabytkowym zamku nieopodal prowansalskiej miejscowości Sarrians. Młoda para oraz grupa ich najbliższych gości zatrzymali się w pobliskim luksusowym hotelu Crillon-le-Brave, w którym odbyła się również zabawa przedślubna.

Sophie Turner i Joe Jonas wzięli drugi ślub we Francji! >>>

Joe Jonas i Sophie Turner - jak wyglądała ceremonia?

Jak łatwo się domyślić, obie ceremonie ślubne były skrajnie różne. W Las Vegas parze młodej towarzyszyli wyłącznie najbliżsi przyjaciele oraz rodzina. Gwiazda Gry o tron ubrana była w jedwabny kombinezon z szerokimi białymi spodniami marki Bevza i klapki typu mules z firmy Loeffler Randall. Nie zrezygnowała natomiast z welonu. Na ślubie obecni byli między innymi bracia Joe, Priyanka Chopra - świadkowa Sophie i żona Nicka Jonasa, a także Diplo - wspomniany producent muzyczny. Po ceremonii młoda para pozowała do zdjęć w różowym Cadillacu i kąpała się w jacuzzi. Joe i Sophie nie pochwalili się w mediach społecznościowych zdjęciami ani nagraniami ze ślubu.

Drugi ślub miał już odmienny, bardzo tradycyjny charakter. Nie zabrakło sukni z trenerem, długimi rękawami i koronkowym wykończeniem oraz delikatnego welonu. Bajkową kreację zaprojektował Nicolas Ghesquière, sam dyrektor kreatywny domu mody Louis Vuitton, który udostępnił zdjęcie panny młodej z podpisem „Absolutna piękność” w swoich mediach społecznościowych. Wybór nie mógł być inny. Turner to ambasadorka marki, która w dodatku wielokrotnie zachwycała się projektami Francuza, podkreślając, że są one doskonałą mieszanką wojowniczej siły i wdzięcznej, subtelnej kobiecości. Na przedślubną uroczystość Sophie wybrała prostą sukienkę mini bez rękawów, w kolorze bieli, na wieczór zaś - ten sam model w czerwonej wersji. Według doniesień Joe Jonas na ślub wybrał klasyczny czarny smoking.

Tym razem fotografie z uroczystości trafiły na media społecznościowe bohaterów dnia. Mimo że para zadbała o prywatność wydarzenia i brak paparazzich, kilka nieoficjalnych fotografii również przedostało się do mediów.

Kto ze sławnych osób był zaproszony na ślub?

Pierwszy ślub był bardzo skromny. Do Las Vegas, prócz młodej pary, pojechali bracia Joe - Nick i Kevin, żona Nicka - Priyanka, która została świadkową Sophie, a także Diplo - przyjaciel Jonasa. Na drugiej uroczystości nie zabrakło znanych nazwisk. Prócz braci Jonas i ich żon, które wraz z Turner określają się teraz mianem Sióstr J, zauważyć można było Maisie Williams z partnerem, Reubenem Selby. Arya z Gry o Tron została tym razem świadkową Sophie. Na listę gości trafiła także modelka Ashley Graham i jej mąż, Justin Ervin. Pojawił się także Vilmer Valderrama z dziewczyną i Ashley Graham z mężem.

Młodej parze towarzyszył również ich pies Porky Basquiat ubrany w specjalny minigarnitur. Zwierzak został zresztą uwieczniony na jednym ze zdjęć, które później zachwyciło internautów.

Joe Jonas i Sophie Turner zostali rodzicami

Joe Jonas i Sophie Turner już wcześniej dbali o swoją prywatność, nic więc dziwnego, że początkowe informacje o narodzinach ich dziecka miały charakter plotki. Amerykański serwis TMZ poinformował, że aktorka urodziła 22 lipca 2020 roku w jednym ze szpitali w Los Angeles. Nie podano jednak ani imienia, ani nawet płci maleństwa.

Dopiero pod koniec lipca para artystów potwierdziła za pośrednictwem swojego rzecznika prasowego podane wcześniej informacje, nie wdając się jednak w szczegóły. Dzisiaj wiadomo już, że pierwsze dziecko Jonasa i Turner to córeczka, która otrzymała imię Willa. Jej rodzice od początku konsekwentnie dają do zrozumienia, że nie będą upubliczniać żadnych kwestii związanych z dzieckiem, prawdopodobnie więc oficjalnej fotografii w mediach społecznościowych nie będzie. We wrześniu paparazzi przyłapali rodzinę w komplecie podczas spaceru ulicami Los Angeles. Para wybrała prosty, czarny wózek, który zdecydowanie nie rzuca się w oczy.