Wpatrzeni w siebie i zakochani do granic możliwości – tak opisywano większość par, które zerwały zaręczyny i odwołały ślub. Wiele z nich zdecydowało się na rozstanie zaledwie kilka dni przed zaplanowaną ceremonią, gdy wszystko było dopięte na ostatni guzik. „Miał być ślub”, ale jednak do niego doszło. Dlaczego Brad Pitt i Gwyneth Paltrow, Johnny Depp i Winona Ryder, ale również polskie pary, takie jak Piotr Adamczyk i Anna Czartoryska postanowili zerwać zaręczyny? Zajrzyjcie do galerii u góry strony oraz przeczytajcie artykuł poniżej, aby poznać najpopularniejsze historie ślubów, do których nigdy nie doszło.

Najgorętsze śluby, do których nigdy nie doszło

Hollywoodzkie pary mają na koncie zerwane zaręczyny i odwołane śluby. Jedną z historii, która zrobiła sporo szumu, jest związek Julii Roberts i Kiefera Sutherlanda. Para poznała się w 1990 roku na planie filmu „Linia życia” i zakochali w sobie, chociaż obydwoje byli świeżo po rozstaniach – on rozwiódł się z Camelią Kath, ona rozstała z Dylanem McDermottem. Julia i Kiefer mieli pobrać się w czerwcu 1991 roku, jednak kilka dni przed planowanym ślubem wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że odwołali ceremonię i rozstali się, co było ich wspólną decyzją. Chwilę później aktorkę widziano w towarzystwie przyjaciela jej niedoszłego męża, Jasona Patrika. Mówiło się, że Julia odwołała ślub ze względu na liczne zdrady swojego narzeczonego. 

Inną niespełnioną historię miłosną, którą swojego czasu żyło całe Hollywood, jest związek Brada Pitta i Gwyneth Paltrow. To aktorka miała być pierwszą żoną obiecującego wówczas gwiazdora filmowego. Po roku spotykania się Brad oświadczył się Gwyneth i para planowała ślub w tajemnicy przed mediami, w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Aktorka miała już nawet zaprojektowaną sukienkę przez Verę Wang – ulubioną projektantkę kreacji ślubnych amerykańskich gwiazd – jednak w ostatnim momencie rozmyśliła się, ponieważ nie była gotowa na takie zobowiązanie w tak młodym wieku.

Jedną z najgorętszych par ostatnich lat była Ariana Grande i Pete Davidson – ich związek rozwinął się błyskawicznie, para po kilku miesiącach znajomości mieszkała razem i zaręczyła się. Niestety ich relacja nie przetrwała. We wrześniu niespodziewanie zmarł Mac Miller, były chłopak piosenkarki, przez co nie była ona w najlepszej kondycji psychicznej. W październiku Ariana zerwała zaręczyny z Petem, który nie mógł pogodzić się z odrzuceniem i niestety kilka razy nie zachował się z klasą – oczernił swoją byłą narzeczoną w mediach i w programie „Saturday Night Live”, w którym występuje od kilku lat. 

Pete Davidson skomentował rozstanie z Arianą Grande. Dlaczego zerwali zaręczyny? >>>

Jednym ze ślubów, który nigdy się nie odbył, ale był bardzo wyczekiwany przez fanów, jest ceremonia planowana przez Jennifer Lopez i Bena Afflecka. W 2002 roku artystka i aktor zostali parą (poznali się na planie filmu „Gigli” i obydwoje byli u szczytu kariery) – oczy wszystkich były skierowane na nich, a paparazzi śledzili każdy ich ruch. Publicznie okazywali sobie wiele czułości i mówili o sobie, że są bratnimi duszami. Zaręczyli się rok później, po dwóch latach mieli stanąć na ślubnym kobiercu. Podobno obydwoje byli bardzo podekscytowani. Przesunęli termin ceremonii, ostatecznie ustalili datę 14 września. Odwołali ślub 4 dni przed terminem, tłumacząc to zbyt dużym zainteresowaniem mediów. Chwilę później rozstali się. Kilka lat później Jennifer Lopez powiedziała w wywiadzie, że jej związek z Benem Aflleckiem zniszczył ją na oczach całego świata i potrzebowała dwóch lat, żeby dojść do siebie. Szczęśliwie po latach para znów się zeszła i ostatecznie powiedziała sobie TAK.

Inne pary, które zerwały zaręczyny i odwołały swój ślub, znajdziecie w galerii powyżej.

Zobacz także:

Zerwane zaręczyny polskich gwiazd – które śluby zostały odwołane?

Wśród rodzimych gwiazd również nie brakuje dramatycznych rozstań i zerwanych zaręczyn. Możecie tego nie pamiętać, ale huczny ślub planowali Piotr Adamczyk i Anna Czartoryska – swojego czasu jedna z najgorętszych par polskiego show-biznesu. Aktor o opinii wiecznego Piotrusia Pana miał ustatkować się u boku pięknej i utalentowanej Ani – oświadczył się jej w 2009 roku. Mówiło się o tym, że para zarezerwowała datę ceremonii zaślubin i poinformowała gości o terminie ślubu. Niestety po 2 latach od zaręczyn Czartoryska i Adamczyk oddalili się od siebie i postanowili rozstać. Obecnie Anna Czartoryska Niemczycka jest szczęśliwą żoną Michała Niemczyckiego oraz mamą dwójki dzieci. Natomiast ostatecznie Piotr Adamczyk poślubił o 19 lat młodszą modelkę i aktorkę Karolinę Szymczak – swój związek utrzymują raczej z dala od mediów. 

Historię miłosną bez happy endu mają na koncie również modelka Sandra Kubicka i brazylijski przedsiębiorca Kaio Alves Goncalves. Para mieszkała razem w Miami i szykowała się do ślubu – ceremonię zaplanowano na lipiec tego roku, niestety z powodu pandemii koronawiursa została przełożona. Na początku, ponieważ niedługo potem para odwołała ceremonię i rozstała się. Sandra Kubicka przeprowadziła się do Polski i wyznała, że zerwała zaręczyny i zakończyła związek z Kaio, ponieważ przestał ją szanować – nie w głowie było mu zakładanie rodziny, ich priorytety różniły się. Obecnie modelka jest szczęśliwa u boku Barona.

Kolejne zerwane zaręczyny wśród polskich gwiazd, które odbiły się szerokim echem wśród mediów, należą do blogerki Julii Kuczyńskiej (znanej jako Maffashion) oraz youtubera Czarka Jóźwika. Para zaręczyła się już po roku związku w 2016 roku, ale od tamtej pory nie wspominali zbyt często o ślubie, chociaż cały czas utrzymywali, że są razem szczęśliwi. Narzeczeni nie przetrwali jednak próby czasu i rozstali się po 5 latach związku, publikując wzruszające wideo w swoich mediach społecznościowych, tłumacząc, że zerwali zaręczyny, ponieważ „Było kilka rzeczy, których nie udało nam się wspólnie przepracować”. Zadeklarowali jednak, że wciąż będą się przyjaźnić.