Jednym z najpopularniejszych wydarzeń 2021 roku był powrót do siebie ikonicznej pary z lat 2000. Trochę więcej niż rok temu dowiedziałyśmy i dowiedzieliśmy się, że Jennifer Lopez i Ben Affleck wrócili do siebie po niemal 20 latach! Mało tego, zaręczyli się i wzięli ślub. A potem… drugi. Małżeństwo nie mogło być bardziej szczęśliwe, Jennifer w każdym wywiadzie podkreśla, że Ben to miłość jej życia. Poznajcie ich wyboistą drogę do szczęśliwego happy endu.

Jennifer Lopez i Ben Affleck – jak się poznali?

Po raz pierwszy, Jennifer i Ben, poznali się w 2002 roku, na planie filmu „Gigli”. Od razu między nimi zaiskrzyło. Jednak aktorka i piosenkarka była wtedy w związku małżeńskim z Crisem Juddem. Para nie przetrwała i rozwiodła się (czyżby przyczyną był Ben?). Niedługo później Lopez i Affleck zaczęli się spotykać i weszli w związek. Jennifer przyznała po latach, że już wtedy czuła, że to ten jedyny.

Para bardzo szybko zyskała popularność i stała się jednym z najbardziej lubianych hollywoodzkich duetów. W tamtym okresie powstało też ikoniczne już określenie – Bennifer. Miłość między gwiazdami kwitła.

fot. Getty Images

Jennifer Lopez i Ben Affleck – zaręczyny

Nic dziwnego, że już w listopadzie 2002 roku doszło do zaręczyn. Jennifer opisała je jako „tradycyjne, ale równocześnie spektakularne i bardzo, bardzo piękne”. Powiedziała także, że jej narzeczony jest bystry, kochający i uroczy. Dodała też, że jej mama go zaakceptowała. A nawet więcej... Uwielbiam go w każdym aspekcie – mówiła Lopez. Niektórzy ludzie nie potrafili wyobrazić sobie, jak funkcjonuje ten związek, ponieważ twierdzili, że aktorzy nie pasują do siebie. Jennifer powinna mieć „taki” typ, a Ben „inny” – mówili wtedy. Jednak miłość gwiazd okazała się silniejsza.

Jennifer Lopez i Ben Affleck – najpopularniejsza para w show-biznesie i zwiększone zainteresowanie mediów

Jesteśmy już w 2003 roku. W tym czasie Bennifer jest już najpopularniejszą parą w show-biznesie. Ledwo co mogli opędzić się od paparazzi, którzy śledzili każdy ich krok. Pojawiali się w każdym tabloidzie, a media nadmiernie się nimi interesowały.

Nie chcieliśmy mieć publicznej relacji – powiedziała JLo magazynowi „People” w 2016 roku. – Po prostu byliśmy razem, gdy zaczynały rodzić się tabloidy. To była duża presja. Piosenkarka wspomniała, że zainteresowanie mediów było wręcz szalone. Bardzo często informacje na ich temat były przekręcane lub nieprawdziwe. Jennifer musiała mierzyć się też z rasizmem i seksizmem, o czym w 2021 roku mówił Affleck.

Zobacz także:

fot. Getty Images

Jennifer Lopez i Ben Affleck – decyzja o przełożeniu ślubu

Wielki ślub miał odbyć się 14 września 2003 roku. Jednak cztery dni wcześniej Jennifer i Ben ogłosili, że ceremonia zostanie przełożona. Powodem miało być wspomniane już wzmożone zainteresowanie mediów ich związkiem.

Ze względu na nadmierne zainteresowanie mediów naszym ślubem, zdecydowaliśmy się na przełożenie go – napisali w oświadczeniu. – Czuliśmy, że to, co powinno być radosnym dniem, mogło zostać zrujnowane. Nie tylko dla nas, ale i dla naszych rodzin i przyjaciół – dodali.

Jennifer Lopez i Ben Affleck – rozstanie

Niestety cztery miesiące po oświadczeniu, w styczniu 2004 roku, Jennifer Lopez i Ben Affleck rozstali się. Głównym powodem miały być właśnie media i paparazzi, którzy nie odstępowali ich na krok i nie pozwalali im normalnie funkcjonować.

Jennifer Lopez zerwała zaręczyny z Benem Affleckiem. W tym trudnym czasie prosimy o uszanowanie jej prywatności – powiedział wtedy przedstawiciel piosenkarki. Wypowiedział się również przedstawiciel aktora. Niczego, o jego życiu prywatnym, nie zamierzam potwierdzać. Każdy chce wojny. Z naszej strony jej nie dostanie – powiedział.

Pomimo tego, że para się rozstała, to nadal była tam miłość, co Jennifer potwierdziła „People” w 2016 roku.

Zaledwie dwa miesiące po rozstaniu Afflecka i Lopez ukazał się ich drugi wspólny film „Jersey Girl”. Podobno to właśnie Kevin Smith, reżyser produkcji, wymyślił określenie Bennifer.

Jennifer Lopez i Ben Affleck – przyjaciele pomimo rozstania

Z racji tego, że na rozstanie gwiazd w dużej mierze wpłynęły brak prywatności oraz media, to łatwo było im pozostać przyjaciółmi. Para wspierała się na przestrzeni lat. W 2020 roku na przykład aktor stwierdził, że jego była narzeczona powinna dostać nominację do Oscara za jej rolę w „Ślicznotkach”.

Po rozstaniu zarówno Jennifer, jak i Ben ułożyli sobie życie na nowo. Wokalistka wzięła ślub z Markiem Anthonym w 2004 roku. Razem mają dwójkę dzieci, bliźniaki – Maxa i Emme. Małżeństwo rozwiodło się po 10 latach. Ben również wziął ślub. Jego żoną została Jennifer Garner, z którą był od 2005 do 2018 roku. Doczekali się trójki dzieci: Violet, Seraphiny i Samuela.

Jennifer Lopez i Ben Affleck – pierwsze plotki o powrocie do siebie

W kwietniu 2021 roku artystka rozstała się ze swoim ówczesnym partnerem Alexem Rodriguezem. Zaczęła wtedy spędzać dużo czasu ze swoją starą miłością, oczywiście Benem. W mediach zaczęły pojawiać się plotki o ich rzekomym powrocie do siebie. Są przyjaciółmi. Zawsze nimi byli i widywali się na przestrzeni lat – mówiło magazynowi „People” jedno ze źródeł. Inne dodało, że świetnie im się razem spędza czas i planują spotykać się częściej.

Już tydzień później zostali przyłapani razem w Montanie. Podobno zostali zauważeni blisko miejsca, gdzie aktor ma swój dom. Jennifer spędziła z Benem kilka dni. Jest szczęśliwa – zdradził jeden z informatorów.

Jennifer Lopez i Ben Affleck – potwierdzenie związku na Instagramie, znowu razem

W lipcu 2021 roku Jen obchodziła swoje 52. urodziny. Z tej okazji opublikowała na Instagramie karuzelę zdjęć. Ostatnie z nich przedstawiało ją i Bena całujących się! Para oficjalnie potwierdziła swój związek, tym samym pierwszy raz publikując coś razem w mediach społecznościowych. Wtedy wszystkie plotki okazały się prawdziwe i świat dowiedział się, że Bennifer powróciło po latach!

Festiwal Fimowy w Wenecji w 2021 roku był z kolei pierwszym wydarzeniem, na którym piosenkarka i aktor pokazali się wspólnie od ich powrotu do siebie. Swoją premierę miał tam też film „Ostatni pojedynek”, w którym wystąpił Affleck. A u jego boku Matt Damon, Adam Driver czy Jodie Comer.

fot. Getty Images

Niedługo po festiwalu para pojawiła się razem na Met Gali, gdzie wystąpiła w kreacjach od Ralpha Laurena. Fotoreporterzy uwiecznili też ich namiętny pocałunek!

fot. Getty Images

Jennifer wspierała Bena na premierze jego produkcji, a on był przy swojej dziewczynie na premierze filmu „Wyjdź za mnie”, która odbyła się 8 lutego 2022 roku w Los Angeles. Widać, że para może na siebie liczyć w ważnych momentach.

Jestem taka szczęśliwa i dumna, że z nim jestem – powiedziała artystka magazynowi „People”. – To piękna historia miłosna, która dostała drugą szansę.

Jennifer Lopez i Ben Affleck – ponowne zaręczyny

Chyba nie możemy pisać, że ponowne zaręczyny pary były ogromnym zaskoczeniem. Wszyscy wiemy, jak bardzo się kocha i jest ze sobą szczęśliwa. Dlatego właśnie w kwietniu 2022 roku Jennifer powiedziała „Tak, wyjdę za ciebie” po raz drugi! Tym razem już z happy endem!

Wiadomością o zaręczynach wokalistka podzieliła się na Twitterze, gdzie napisała: Mam naprawdę ekscytującą historię, którą chcę się z wami podzielić… Dodała również emotikonkę pierścionka z diamentem. Fanki i fani byli zachwyceni.

Jennifer Lopez i Ben Affleck – w końcu ślub (a potem drugi)

No i stało się… 17 lipca JLo potwierdziła, że ona i Ben pobrali się poprzedniej nocy w Las Vegas! Wyznała wtedy, że była to najlepsza noc w jej życiu, a ich dzieci były najlepszymi świadkami. Zawsze się docenialiśmy, ale teraz nawet jeszcze bardziej, ponieważ wiemy, że życie może poprowadzić nas czasem w różnych kierunkach – napisała. Po ślubie para spędziła wakacje w Paryżu.

fot. Getty Images

Miesiąc po pierwszej ceremonii, odbyła się druga. Tym razem w Giorgii, w posiadłości Afflecka. Ta była zdecydowanie bardziej oficjalna, przybyła rodzina oraz inni goście, wśród których pojawili się między innymi przyjaciel aktora Matt Damon czy Kevin Smith. Ślubu udzielił zakochanym wieloletni przyjaciel Lopez oraz coach, Jay Shetty. Na podróż poślubną nowożeńcy wybrali Włochy

Państwo Affleckowie są już szczęśliwym małżeństwem od ponad 4 miesięcy. Wokalistka opowiedziała niedawno „Vogue’owi” o swojej zmianie nazwiska na Affleck oraz o tym, jak to się stało, że zeszli się z Benem po niemal dwóch dekadach. W rozmowie z Zanem Lowe otworzyła się na temat tego, jak się czuła, gdy rozstała się ze swoim ukochanym.

Historia Jennifer i Bena przypomina tę z bajki, a przede wszystkim daje do zrozumienia, że prawdziwa miłość istnieje i jeśli ktoś jest sobie pisany, to się w końcu odnajdzie. Kochamy ich razem i cieszymy się ich szczęściem.