„Joker 2”: Lady Gaga jako Harley Quinn

Gdy tydzień temu Lady Gaga udostępniła w swoich mediach społecznościowych teaser sequela „Jokera”, czym oficjalnie potwierdziła udział w kontynuacji hitu z Joaquinem Phoenixem, świat oszalał. Czy bowiem  można sobie wyobrazić lepszą Harley Quinn w opowieści o pogrążonym w szaleństwie Arturze Flecku, która ma zmienić gatunek i stać się musicalem?

Ikona współczesnej muzyki ostatnio coraz odważniej poczyna sobie na wielkim ekranie. W 2018 roku szturmem zdobyła serca widzek i widzów w muzycznym dramacie Bradleya Coopera „Narodziny gwiazdy”. W ubiegłym roku zadziwiła wszystkich swoją brawurową kreacją Patrizzi Reggiani w obrazie Ridleya Scotta „Dom Gucci”. Wszystko wskazuje jednak na to, że popisowy występ wciąż jeszcze przed nią – i będzie to właśnie rola Harley Quinn.

Fikcyjna postać pojawiającą się w komiksach i filmach związanych z historią Batmana, w 2. części „Jokera” została pomyślana jako drugoplanowa, ale z oficjalnych przekazów wynika, że odegra niebagatelną rolę na ekranie. Według zapowiedzi Artur, osadzony w szpitalu psychiatrycznym Arkham Asylum, zakocha się w doktor Harleen Frances Quinzel i nawiąże z nią niezwykłą relację. Czy na bohaterkę rozleje się tytułowa „paranoja udzielona”? To się okaże dopiero w październiku 2024 roku, na który planowana jest premiera „Joker: Folie à Deux”.

„Joker: Folie à Deux”: gaża Lady Gagi dwa razy niższa niż Joaquina Phoenixa

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Warner Bros. naprawdę chce dopieścić kontynuację najbardziej dochodowego filmu z kategorią wiekową R (mowa o tytułach niewskazanych dla osób poniżej 17. roku życia). Do mediów wyciekły informacje o budżecie, jakim będzie dysponowała 2. część „Jokera”. Cóż, nikt nie będzie na niej oszczędzać.

Jak przekazał amerykański tygodnik „Variety”, budżet filmu będzie wynosił około 150 milionów dolarów, co oznacza, że będzie niemal trzykrotnie wyższy od „jedynki” (na jej produkcję wydano 55 milionów dolarów)! 40 milionów z tej kwoty zostanie przeznaczonych na gaże dla reżysera i odtwórcy roli pierwszoplanowej. Zarówno Todd Phillips, jak i Joaquin Phoenix za swoją pracę otrzymają po 20 milionów dolarów.

Lady Gaga, jak się okazało, otrzyma dwa razy mniej niż wymienieni, czyli 10 milionów dolarów (tę samą sumę za rolę Harley Quinn otrzymała Margot Robbie za swój udział w „Ptakach nocy” i „Suicide Squad”). Jak wspomnieliśmy, rola Gagi, choć drugoplanowa, z pewnością będzie stanowiła o dużej części widowiska – i już teraz gwarantuje produkcji niesamowity rozgłos. Zastanawiające zatem, że gwiazda wynegocjowała o połowę niższą stawkę od tej, która przypadła w udziale mężczyznom? Niestety to nie pierwszy i prawdopodobnie nie ostatni taki raz w historii...

 

Zobacz także: