House of Gucci to bez wątpienia jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. Dramat w reżyserii Ridleya Scotta z Lady Gagą, Adamem Driverem, Jaredem Leto, Alem Pacino i Jeremym Ironsem w obsadzie ukaże na wielkim ekranie historię, która w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku wstrząsnęła nie tylko całymi Włochami, ale także całym światem mody. Do sieci trafiły właśnie kolejne zdjęcia z planu, dzięki którym dowiedzieliśmy się, że Lady Gaga i Adam Driver pracują właśnie nad sceną ślubu głównych bohaterów. Internet zawrzał od ekscytacji. 

Lady Gaga w filmie „House of Gucci”

Pierwszą fotografią zza kulis filmu o życiu byłej żony Maurizio Gucciego podzieliła się w mediach społecznościowych odtwórczyni głównej roli. Lady Gaga wystylizowana na Patrizię Reggiani robi naprawdę piorunujące wrażenie. „Przyszła laureatka Oscara" – komentują fani gwiazdy.

„House of Gucci”: Lady Gaga w sukni ślubnej

Do sieci trafiły także zdjęcia Lady Gagi w sukni ślubnej. I zrobiły prawdziwą furorę wśród jej fanek oraz fanów, według których autorka takich hitów jak Shallow czy Poker Face wygląda zachwycająco. Jak się okazuje, Lady Gaga i Adam Driver kręcą właśnie scenę ślubu głównych bohaterów, czyli Patrizii Reggiani oraz Maurizio Gucciego. Ekipa filmowa wciąż przebywa we Włoszech. 

Przypomnijmy, że autorka hitu Paparazzi ma już na swoim koncie jedną Nagrodę Akademii Filmowej. Zdobyła ją w 2019 roku za utwór Shallow, promujący ścieżkę dźwiękową do filmu Narodziny gwiazdy w reżyserii Bradleya Coopera. Czy tym razem w ręce Gagi wpadnie statuetka dla najlepszej aktorki? Czas pokaże. Światowa premiera House of Gucci planowana jest na 24 listopada 2021. Trzymamy kciuki za to, aby wciąż szalejąca na świecie pandemia koronawirusa nie pokrzyżowała szyków twórcom filmu.

Zobacz, jak Lady Gaga prezentuje się w roli Patrizi Reggiani już teraz w naszej GALERII.

Kim jest Patrizia Reggiani?

Patrizia Reggiani, w którą wciela się Lady Gaga, to była żona Maurizio Gucciego, czyli wnuka słynnego założyciela domu mody Gucci. Para pobrała się w 1973 roku. Doczekała się dwóch córek, Allegry i Alessandry. W maju 1985 roku, po 12 latach małżeństwa, dziedzic modowej fortuny porzucił Patrizię dla młodszej kobiety, mówiąc jej, że wybiera się w krótką podróż służbową. Do domu jednak już nigdy nie wrócił.

Patrizia i Maurizio sformalizowali swój rozwód dopiero w 1991 roku. W sądzie ustalono, że Reggiani będzie otrzymywać od swojego byłego męża alimenty w wysokości, która wówczas była równowartością pół miliona dolarów. Co ciekawe, przyzwyczajona do życia w luksusie Patrizia czuła się tą kwotą wręcz upokorzona. W kolejnym roku zdiagnozowano u niej guza mózgu. Udało się go jednak usunąć bez większych powikłań.

Zobacz także:

27 marca 1995 roku Maurizio Gucci został zastrzelony przez płatnego zabójcę na schodach do własnego biura. Śledztwo wykazało, że wynajęła go jego eksmałżonka. Patrizia została skazana na 29 lat więzienia. Na wolność wyszła jednak już w październiku 2016 roku, po odbycia 18 lat kary. Miała wtedy 67 lat.