Telekamery to jedna z najważniejszych imprez w polskim show-biznesie. Podczas gali wręczane są nagrody dla najpopularniejszych produkcji telewizyjnych, a także aktorom w nich występujących. W tym roku statuetkę otrzymał m.in. serial BrzydUla, którego 2. sezon można aktualnie oglądać na antenie stacji TVN7. Nagrodę w imieniu twórców, czyli przede wszystkim scenarzysty Piotra Jaska, odebrała Julia Kamińska (która prywatnie jest jego życiową partnerką). Dla aktorki była to doskonała okazja, by okazać swoją solidarność z polskimi kobietami i wesprzeć najważniejszą obecnie kobiecą inicjatywę w Polsce, czyli Ogólnopolski Strajk Kobiet. W jaki sposób?

Na czerwonej posągowej sukni Julii można było dostrzec przypinkę z logo Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, czyli kobiecym popiersiem i czerwoną błyskawicą. Nie jest to żadne zaskoczenie, gdyż aktorka od początku wspiera OSK, czyli od października 2016 i słynnego Czarnego Protestu, czym dzieli się w swoich mediach społecznościowych. - Bycie feministką oznacza dla mnie przekonanie i chęć uświadamiania innych, że wszyscy są sobie równi. To w dużej mierze walka o prawa kobiet, ale nie tylko. To również walka o to, by mężczyźni nie wstydzili się okazywać swoich uczuć. Wydaje mi się, że to ważne, bo na każdym kroku spotykamy się z krzywdzącymi stereotypami – mówiła aktorka pięć lat temu w wywiadzie dla serwisu Plejada.pl.

W tej samej rozmowie podkreśliła, że w najbliższym czasie nie planuje mieć dzieci, ale bardzo chciałaby je mieć. - Mam nadzieję, że gdy zajdę w ciążę, będę się czuła bezpiecznie w swoim kraju. Że żaden lekarz nie zatai przede mną faktu, że moje dziecko jest chore, że nie będzie obawiał się wykonania ryzykownych badań, że prawa człowieka będą moimi prawami.

Oprócz wspierania OSK Julia Kamińska jest też bardzo zaangażowana w działania na rzecz środowiska LGBTQ+. Aktorka jest jedną z ambasadorek organizacji Kampania Przeciwko Homofobii, a tym samym promuje m.in. inicjatywę Tęczowy Piątek, która ma na celu szerzenie tolerancji, równouprawnienia i pewności siebie wśród młodych ludzi.