Keanu Reeves należy do grona najpopularniejszych, a przy okazji najbardziej lubianych aktorów na świecie. Prawdopodobnie najwięcej osób kojarzy go jako Neo z filmów z serii „Matrix”, jednak na swoim koncie ma także inne – znakomite role. Zagrał m.in. w „Niebezpiecznych związkach”, „Moim własnym Idaho", „Adwokacie diabła”, czy „Domu nad jeziorem”. W jego życiu zawodowym dużo się działo. Natomiast jego praca była wielokrotnie doceniana – przez krytyków i krytyczki, jak również przez widzów oraz widzki. Niestety aktor nie miał tyle szczęścia w życiu prywatnym. 

Keanu Reeves – rodzinna tragedia zmieniła jego życie na zawsze 

W wigilię świąt Bożego Narodzenia 1999 roku przeżył niewyobrażalną tragedię. Córeczka, której spodziewał się z Jennifer Syme urodziła się martwa. Ówczesna partnerka gwiazdora bardzo źle to zniosła i zdecydowała się na zakończenie związku. A niespełna dwa lata później zginęła w wypadku samochodowym. Po tych wydarzeniach Keanu Reeves rzucił się w przysłowiowy wir pracy. Chronił swoje życie prywatne, przez lata nie był w żadnym – poważnym związku. Przynajmniej oficjalnie. Jego życie zmieniło się w 2019 roku. Właśnie wtedy przedstawił światu Alexandrę Grant, w której się zakochał. Kilka miesięcy później oświadczył się swojej ukochanej, co potwierdza, że poważnie myśli o wspólnej przyszłości. Keanu Reeves i Alexandra Grant tworzą przepiękną parę. Poznajcie historię ich związku. 

Alexandra Grant – kim jest partnerka Keanu Reevesa?

Zacznijmy jednak od tego, kim jest Alexandra Grant? To uznana artystka sztuk wizualnych i performerka, która urodziła się 1973 roku w Fairview Park w stanie Ohio. Później mieszkała m.in. w Meksyku, Francji czy Hiszpanii, aż w końcu wróciła do Stanów Zjednoczonych, a konkretnie do Los Angeles. To właśnie tam mieszka i tworzy. Od wielu lat zajmuje się rysunkiem, malarstwem oraz rzeźbą. Jest znana, a także doceniana w środowisku. Prace jej autorstwa są regularnie wystawiane w najlepszych galeriach sztuki na świecie. 

Keanu Reeves i Alexandra Grant – historia związku

Keanu Reeves i Alexandra Grant są razem dopiero od kilku lat, ale znają się o wiele dłużej. Spotkali się po raz pierwszy w 2009 roku – podczas przyjęcia, na które oboje zostali zaproszeni. Szybko złapali wspólny język, co potwierdza m.in. fakt, że współpracowali przy dwóch książkach autorstwa głównego zainteresowanego całą sprawą, a kilka lat później założyli razem wydawnictwo X Artists’ Books

Keanu Reeves i Alexandra Grant – razem w pracy i życiu prywatnym

Jak się okazuje, dogadywali się (i nadal dogadują) nie tylko na gruncie zawodowym, ale również prywatnym. Połączyła ich przyjaźń, która z czasem przemieniła się w miłość. Keanu Reeves i Alexandra Grant skutecznie chronią swoją prywatność, dlatego tylko najbliższe im osoby wiedziały, że łączy ich głębsze uczucie. W listopadzie 2019 roku aktor i artystka postanowili podzielić się swoim szczęściem także ze światem zewnętrznym – z fanami oraz fankami, jak również z mediami.  

Keanu Reeves i Alexandra Grant – pierwsze wyjście jako para 

Po gali LACMA Art + Film, która odbyła się na początku listopada 2019 roku, internet oszalał. Keanu Reeves i Alexandra Grant pojawili się razem na czerwonym dywanie – chętnie pozowali do zdjęć, trzymali się za ręce, okazywali sobie czułość. Wtedy wszystko stało się jasne. 

fot. Getty Images

Zobacz także:

Więcej zdjęć pary znajdziecie w galerii. 

Keanu Reeves i Alexandra Grant – zaręczyny 

Kilka miesięcy później, a mianowicie w maju 2020 roku Keanu Reeves i Alexandra Grant wprowadzili swój związek na tak zwany wyższy poziom. Według mediów zza oceanu jeden z najpopularniejszych aktorów na świecie oświadczył się swojej partnerce. Szczegóły niestety nie zostały ujawnione. Nie wiadomo też kiedy, gdzie i czy w ogóle odbędzie się ślub. Najważniejsze jest natomiast to, że – jak potwierdzają osoby z bliskiego otoczenia pary – artyści są razem bardzo szczęśliwi. Podobno Alexandra Grant uleczyła złamane przed laty serce Keanu Reevesa.