Dziś wieczorem dotarły do nas smutne wieści z Paryża. 4 października 2020 roku zmarł Kenzo Takada, czyli jeden z najpopularniejszych i najbardziej kreatywnych projektantów mody na świecie. Jak się okazuje, założyciel domu mody Kenzo zmarł w wyniku zakażenia Covid-19. Cały świat mody (i nie tylko) pogrążył się w żałobie.

Kenzo Takada nie żyje!

Kenzo Takada zmarł w wieku 81 lat. Światowej klasy projektant ostatnie dni spędził w American Hospital of Paris, gdzie trafił po zakażeniu koronawirusem. Z oficjalnego komunikatu, który w niedzielny miesiąc trafił do mediów, dowiadujemy się, w trakcie choroby pojawiły się komplikacje.

Przypomnijmy, że Kenzo Takada był pierwszym japońskim projektantem, który zamieszkał na stałe i projektował w Paryżu. Do stolicy Francji przeniósł się w latach 60. ubiegłego wieku. Odniósł niebywały sukces. Talent Kenzo Takady docenił m.in. koncern LVHM, który kupił markę Kenzo w 1993 roku. Około sześć lat później Japończyk wycofał się ze świata fashion i show-biznesu. Nigdy jednak nie przestał kochać mody.

Koncern LVMH walczy z koronawirusem! Zamiast luksusowych perfum Diora czy Givenchy powstaną żele do dezynfekcji rąk >>>