Kim jest Michał Mikołajczak? Wiek, wzrost, wykształcenie

Michał Mikołajczak przyszedł na świat 19 sierpnia 1986 roku (skończy 36 lat w 2022) w Czaplinku. Urodził się jako syn pary nauczycielskiej – polonistki i nauczyciela historii. Jak podają źródła, ma 191 cm wzrostu. Jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie (2011), choć pierwsze aktorskie kroki stawiał w PWSFTviT w Łodzi, z której został wyrzucony. Wyrzucili mnie ze szkoły, bo może byłem niezdolny, może nie nadawałem się do tego zawodu, może za bardzo mówiłem to, co myślę, byłem zbyt bezpośredni – przyznał w rozmowie z Plejadą. Na deskach teatru debiutował w 2009 roku w warszawskim Teatrze Rozmaitości w spektaklu „Teoremat Piera Paolo Pasoliniego”. Od tego czasu grał na deskach Teatru Collegium Nobilium i krakowskiego Teatru Scena STU. Z kolei od 2012 r. jest aktorem Teatru Współczesnego w Warszawie. 

Michał Mikołajczak – kariera 

Ogólnopolską rozpoznawalność przyniosły mu jednak występy w serialach telewizyjnych. Michał Mikołajczak zagrał m.in. w „Prawie Agaty”, gdzie wcielił się w rolę Bartosza Janowskiego – młodego adepta adwokatury, który był asystentem tytułowej Agaty (Agnieszka Dygant). Widzowie z pewnością kojarzą 36-latka z innej hitowej produkcji TVN-u, czyli „Na Wspólnej”, w której gra postać prawnika Dariusza Żbika. Mikołajczak pojawił się także w „Pierwszej miłości”, „Ojcu Mateuszu”, „W rytmie serca”, „Teraz albo nigdy!” czy „Ludziach Chudego”.

Michał Mikołajczak dał się poznać również jako aktor filmowy. Do tej pory mogliśmy podziwiać go w takich produkcjach jak: 

  • „Światło”
  • „Miasto 44”
  • „Napis”
  • „365 dni”
  • „Underdog”

Michał Mikołajczak w „Tańcu z Gwiazdami 13” 

Już pod koniec sierpnia telewidzowie będą mogli odkryć zupełnie nowe oblicze Michała Mikołajczaka, który wystąpi w 13. edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”Jak potwierdzili oficjalnie 11 lipca przedstawiciele stacji Polsat, jeden z najpopularniejszych aktualnie polskich aktorów przyjął zaproszenie do podjęcia tanecznej rywalizacji na najsłynniejszym parkiecie w naszym kraju. Czy marzy mu się końcowy triumf? Myślę, że Kryształowa Kula to jest bardzo daleko idący plan. Ja mam na razie mniejsze marzenia, chciałby przetrwać pierwszy odcinek. Jeżeli się nie uda to trudno, to jest taki program, natomiast kompletnie nie myślę o kulach – przyznał w rozmowie z serwisem Jastrząb Post. 

Według nieoficjalnych doniesień, Mikołajczak wynegocjował aż 20 tysięcy złotych za odcinek. Przypomnijmy, że gwiazdor serialu „Na Wspólnej” w 2018 roku wziął udział w trzeciej edycji programu „Agent Gwiazdy” i udało mu się zwyciężyć. 

Michał Mikołajczak – życie prywatne 

Michał Mikołajczak niewiele mówi na temat swojego życia prywatnego. Aktor na ogół unika blasków fleszy oraz stroni od mediów i kolorowej prasy. W ostatnim czasie serwisy plotkarskie donosiły, że 36-latek spotyka się z modelką Edytą Zając. Paparazzi przyłapali parę na czułościach na jednej z warszawskich ulic. Choć sami zainteresowani nie odnieśli się do całej sytuacji, fanki i fani nie mają wątpliwości, że łączy ich coś więcej niż tylko przyjaźń. Była żona Jakuba Rzeźniczaka i zwyciężczyni 11. edycji „Tańca z Gwiazdami” w jednym z wywiadów przyznała jedynie, że chce chronić swojej prywatności. 

Ja konsekwentnie zawsze chroniłam swojego życia prywatnego i myślę, że ta konsekwencja procentuje. Jak się raz wpuści media do swojego życia, trzeba się liczyć z tym, że ludzie są zainteresowani, a ja chcę zachować tę prywatność dla siebie. Moim zdaniem nie wszystko jest na sprzedaż, ja mam po prostu taki charakter. Nie lubię robić czegoś wbrew sobie. To jest moja oaza i zostawiam to dla siebie – tłumaczyła Pudelkowi. 

Zobacz także:

Michał Mikołajczak – Instagram 

Instagram Michała Mikołajczaka to @_michal_mikolajczak. Profil aktualnie obserwuje ponad 145 tys. osób. Kilka zdjęć aktora z portalu zamieściliśmy w naszej galerii.