Koniec barwnej epoki Alessandro Michelego

Na ogłoszenie tej wiadomości cała branża fashion czekała od końca listopada ubiegłego roku. Wtedy to właśnie świat obiegła informacja o tym, że Alessandro Michele po siedmiu latach ustępuje ze stanowiska dyrektora kreatywnego Gucci. Związany łącznie przez dwie dekady z włoskim domem mody projektant z sukcesem wprowadził markę w nową erę, której symbolem stały się m.in. kontrowersyjne loafersy z futerkiem i lejące bluzki z kokardami. Charyzmatyczny Rzymianin na nowo zdefiniował styl Gucci, wprowadzając do niego chociażby androgyniczne sylwetki oraz fantazyjne, a czasami wręcz ekscentryczne elementy. To on przemieniał każdy pokaz nowej kolekcji w intrygujące widowisko oraz uczynił twarzami marki takie gwiazdy popkultury jak Jared Leto, Harry Styles, Billie Eilish czy Lana Del Rey. Jego epoka oficjalnie jednak się skończyła. Nowy rozdział w historii Gucci napisze już ktoś inny.

Sabato De Sarno nowym dyrektorem kreatywnym Gucci

Nazwisko nowego dyrektora kreatywnego Gucci ujawniono w sobotę za pośrednictwem mediów społecznościowych. Francuski holding Kering, w skład którego wchodzi włoski dom mody, ogłosił, że stery po Alessandro Michele przejął Sabato de Sarno.

Włoch rozpoczynał swoją karierę w Pradzie, następnie pracował dla Dolce & Gabbana. Od 2009 roku był związany z Valentino. Przez ostatnie dwa lata pełnił tam funkcję dyrektora mody męskiej i damskiej kolekcji ready-to-wear. Oto, co powiedział obejmując stanowisko dyrektora kreatywnego Gucci.

To dla mnie prawdziwy zaszczyt móc stanąć na czele domu mody o tak bogatej historii i dziedzictwie. Jestem wzruszony, że będę mógł współtworzyć jego przyszłość – czytamy w oficjalnym komunikacie Sabato De Sarno.
 

Kim jest Sabato De Sarno?

Choć Sabato De Sarno działa w branży modowej już od wielu lat, wciąż pozostaje bardzo tajemniczą postacią. O jego życiu prywatnym nie wiadomo zbyt wiele. Projektant nie udziela się w social mediach, a w zasobach agencji fotograficznych znaleźć można tylko jego pojedyncze zdjęcia z show-biznesowych bankietów i modowych eventów. Zagranicznym mediom udało się jedynie ustalić, że nowy dyrektor kreatywny Gucci ma 39 lat i pochodzi z Neapolu.

Czy jako nowy lider jednego z największych luksusowych brandów na świecie nadal będzie wolał pozostawać w cieniu? Przekonamy się już wkrótce. Pierwsza kolekcja Gucci stworzona pod jego rządami zostanie zaprezentowana już we wrześniu podczas Milan Fashion Week.