Latem może się zmieniać nie tylko nasze podejście do ubrań i dodatków, ale nawet do biżuterii. W tym temacie przywykliśmy właściwie do dwóch głównych kierunków – złota lub srebra. Najczęściej to właśnie określenie jednego z nich determinuje nasze wybory. Przez wiele lat w naszych stylizacjach dominowało złoto, teraz coraz częściej pojawia się też srebro. Istnieją oczywiście też osoby niewzruszone tendencjami dominującymi w modzie, które stale trzymają się jednej z tych opcji i nie ma co liczyć na zmianę w tym temacie. Mamy jednak wrażenie, że nawet one mogą zapragnąć pewnej odmiany, kiedy zobaczą jeden z trendów biżuteryjnych na lato. Wszystko wskazuje bowiem, że wakacje 2022 nie będą należały do złota ani srebra. Co zatem je zastąpi? Kolorowa biżuteria! Kolczyki, naszyjniki, pierścionki i bransoletki w wersji emaliowanej, szklanej lub jeszcze w kilku innych wariantach to prosty sposób na podrasowanie letniej stylizacji. W naszym zestawieniu znajdziesz przykładowe modele z najnowszych kolekcji, które będą prawdziwą ozdobą twoich zestawów.

Kolorowa biżuteria – Kolorowe kolczyki

Kolorowe kolczyki to przebój z kolekcji na wiosnę-lato 2022. W różnych wersjach można je było zobaczyć podczas pokazów Moschino, Emporio Armani, Ottolinger i Saint Laurent. Na wybiegowych inspiracjach nie koniec. Kolczyki w kolorze zaproponowała też Valentina Ferragni. Siostra najpopularniejszej włoskiej blogerki ma własną markę biżuteryjną, którą uwielbiają influencerki. Ich wsparcie pomaga w rozprzestrzenianiu się lansowanych przez nią trendów z prędkością światła. Ten sam trend odgrywa takze główną rolę w kolekcji polskiej marki Berries. Nie musimy zatem szukać czegoś pięknego gdzieś daleko. Ich kolorowe kolczyki pokazały już Anna Lewandowska i Kamila Szczawińska. Jeżeli chcesz dołączyć do tego grona, to kilka ciekawych propozycji znajdziesz poniżej.

Kolorowa biżuteria – Kolorowy naszyjnik

Na kolorowych kolczykach wybór się nie kończy. Jeżeli szukasz ciekawej biżuterii na lato, to być zainteresuje cię inny dodatek osadzony w tym trendzie. Kolorowy naszyjnik może być opcją wartą rozważania. Podczas tygodni mody zaprezentowano różne modele, ale jednym z najbardziej charakterystycznych był ten z kolekcji Moschino. Gruby łańcuch z kolorowymi ogniwami od razu przykuwał uwagę. Nie trzeba jednak od razu decydować się na wersję XXL. Subtelna biżuteria w kolorze także ma moc ściągania spojrzeń. Bez wątpienia nie pozostanie niezauważona, kiedy pojawi się w twoich letnich stylizacjach.

Kolorowa biżuteria – Kolorowy pierścionek

Srebrny lub złoty pierścionek z kolorowym oczkiem – tak dotychczas mogło się postrzegać ten rodzaj biżuterii w odniesieniu do różnorodnej palety barw. W tym sezonie warto jednak zmienić to myślenie. Pomocne w tym temacie mogą okazać się inspiracje z kolekcji Moschino, Dior i Versace. Kolorowe pierścionki, które pojawiły się na palcach modelek to niepozorna ozdoba, która może robić wrażenie. Tym razem do łask wracają nie tylko te wykonane z plastiku, ale również w wielu innych odsłonach. Szklane pierścionki w kolorze to jeden z najciekawszych przykładów, który świetnie obrazuje, jak rozwiną się w ostatnich miesiącach ten trend.

Kolorowa biżuteria – Kolorowa bransoletka

Kolorowa biżuteria to kategoria, w której znajdziemy także bransoletki. Podczas pokazów mody na wybiegach zaprezentowano je w wielu odsłonach. Plastikowe u Moschino, gumowe u Chanel i obszyte materiałem u Prady. To świetny punkt wyjścia, ale do tematu możemy podejść też w inny sposób. W końcu w tym trendzie chodzi tylko o jedno – kolory. A w tej roli sprawdzi się też emaliowany metal, naturalne kamienie lub różnobarwne koraliki. Sama najlepiej będziesz wiedziała, która odsłona kolorowej bransoletki, to najlepsza opcja. Nasze podpowiedzi to zatem luźna sugestie, które być może pomogą w znalezieniu tej jedynej. Każda z nich ma szansę stać się kolorową ozdobą twoich letnich stylizacji.