Komedie romantyczne to niezmiennie jeden z najpopularniejszych gatunków filmowych, który do kin przyciąga tłumy, nie tylko w okolicy Dnia Zakochanych (choć akurat w tym okresie na tego typy kino jest prawdziwy boom, niekiedy ratujący z opresji wiele par, niemających pomysłu na to, jak spędzić Walentynki).  Dobra komedia romantyczna – czy to w ogóle możliwe? Tak, nawet jeśli ogrywane są doskonale znane schematy, na przykład ona – twierdzi, że jest nieidealna, zakochuje się w niej ktoś, kto w mniemaniu wszystkich jest absolutnie idealny, a to, co dzieje się później, zmierza do tego, by oboje zrozumieli, że są sobie pisani. Świetnym przykładem jest jedna z tegorocznych oryginalnych produkcji Netflixa, czyli Jak romantycznie! z Rebel Wilson, Liamem Hemsworthem, Pryianką Choprą i Adamem Devine w rolach głównych. Obraz ten bierze na warsztat wszystko to, co kojarzy nam się z komediami romantycznymi i wyśmiewa, ale w bardzo błyskotliwy i uroczy sposób. To zdecydowanie jedna z tych propozycji, której naszym zdaniem nie możecie przegapić. Ale wśród naszych propozycji znajdzie się również coś dla tych, którym chwyty ogrywane w komediach romantycznych od lat w ogóle nie przeszkadzają i są gwarancją miło spędzonego wieczoru – czy to z drugą połówką czy w gronie przyjaciółek. W tym roku zapowiada się też kilka premier, które mogą doprowadzić Was do łez, ale nie ze śmiechu, ale wzruszenia.

Komedie romantyczne wszech czasów. Filmy o miłości, które trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu! >>>

Polskie komedie romantyczne 2019

W opinii wielu, jedyną polską komedią romantyczną, przy której można się nie tylko pośmiać, ale i prawdziwie wzruszyć, jest Planeta Singli. Obraz z Maciejem Stuhrem i Agnieszką Więdłochą doczekał się już trzech części, z czego w tej najnowszej, czyli Planeta Singli 3, dwójka głównych bohaterów – Ania i Tomek, staje przed ołtarzem. Jeśli znajcie dwie poprzednie części, możecie się domyślić, że zanim zakochani powiedzą sobie sakramentalne „tak”, wydarzy się sporo. Tym razem zamieszane w to będą rodziny pary, a przede wszystkim postaci granej przez Macieja Stuhra. W tym celu do dołączenia do obsady Planety Singli 3 twórcy namówili Bogusława Linde, Marię Pakulins i Borysa Szyca. Ale na ekranie nie zabrakło oczywiście także Tomasza Karolaka, Weroniki Książkiewicz oraz Piotra Głowackiego. Nową alternatywą dla fanów Planety Singli może być kontynuacja słynnego filmu Kogel Mogel. Film, który doskonali pamiętają nasi dziadkowie i rodzice powrócił w odświeżonym wydaniu i z odświeżoną obsadą. Z kolei absolutną nowością jest obraz twórców Listów do M. 3 oraz Podatku od miłości, czyli Całe szczęście. Główne role w tym obrazie przypadku Piotrowi Adamczykowi, który ma już w swoim dorobku kilka komedii romantycznych i co więcej, zdążył udowodnić, że talent komediowy posiada, a także Romie Gąsiorowskiej, której uroku również nie brakuje. Ich postacie są jak ogień i woda – ona jest gwiazdą fitness na miarę Ewy Chodakowskiej, on dogadał by się z Anią z Planety Singli, gdyż gra w orkiestrze symfonicznej. A oprócz tego wychowuje dziesięcioletniego syna, który nagle okazuje się mieć więcej wspólnego z bohaterka graną przez Romę.

Lubicie polskie komedie romantyczne? W sieci powstało miejsce idealne dla Was! >>>

Komedie romantyczne 2019: Noah Centineo powraca!

Podbił serca nastolatek na całym świecie rolami w Do wszystkich chłopców, których kochałam oraz Sierra Burgess jest przegrywem. W obu zagrał ideał chłopaka, za którego również poza ekranem fanki uważają Noah Centineo. Już w kwietniu powróci, by na nowo rozkochać w sobie całą żeńską część globu. I ponownie w produkcji Netflixa, The Perfect Date. Tylko, że tym razem może już nie być tak idealnie, bo Noah wcieli się w postać Brooksa Rattigana, chłopaka, który stara się zdobyć pieniądze, aby rozpocząć studia. W tym celu tworzy nietypową aplikację randkową, a następnie za jej pośrednictwem umawia się z różnymi dziewczynami, co więcej - za każdym razem udając kogoś innego. Wiemy, że na celowniku bohatera granego przez Noah znajdą się Laura Marano (Lady Bird), a także Camila Mendes, czyli gwiazda Riverdale,

Fajne filmy o miłości nastolatków 2019

W tym roku na podbój wielkiego ekranu ruszają też koledzy z planu Camili Mendes, czyli Cole Sprouse oraz Charles Menton, prywatnie również chłopak Mendes. Ten pierwszy zagrał w Five Feet Apart, film przy którym przyda Wam się porządne opakowanie chusteczek. Jest to bowiem historia chłopaka chorego na mukowiscydozę, który poznajcie i zakochuje się w dziewczynie zmagającą się z tą samą chorobą. Z czymś Wam się to kojarzy? Tak, jeśli podobał Wam się obraz Gwiazd naszych wina, Five Feet Apart również powinien przypaść Wam do gustu. Z kolei Charlesa Mentona zobaczymy w The Sun Is Also A Star, ekranizacji bestsellerowej powieści dla nastolatków (i nie tylko!) o tym samym tytule autorstwa Nicoli Yoon. Film opowiada o relacji dwójki zakochanych w sobie nastolatków. Niestety rodzice dziewczyny (w tej roli Yara Shahidi, którą możecie kojarzyć z filmów Salt lub serialu Czarno to widzę) przebywają w Stanach Zjednoczonych nielegalnie i całej rodzinie grozi deportacja na Jamajkę. Młodzi zakochani zrobią więc wszystko, aby do tego nie dopuścić. Premiera już 17 maja tego roku. 

Więcej komedii romantycznych oraz filmów o miłości, które ukazały się lub ukażą w 2019 roku polecamy w naszej galerii!