„Koszmar minionego lata” z kolejną kontynuacją

Wyreżyserowany przez Jima Gillespiego, napisany przez Kevina Williamsona i luźno oparty na powieści Lois Duncan pod tym samym tytułem, „Koszmar minionego lata” zadebiutował w kinach 17 października 1997 roku. Zyskał ogromną popularność i dziś ma – nie przesadzając – status filmu kultowego.

Opowieść o czwórce przyjaciół, którzy – po tym, jak potrącili samochodem tajemniczego mężczyznę, postanawiają nie zawiadamiać o niczym policji, a ciało wyrzucić do morza – otrzymują list ze złowrogim komunikatem „Wiem, co zrobiliście poprzedniego lata” – zarobiła 125 milionów dolarów i zapoczątkowała kariery czterech (wówczas stosunkowo mało znanych) gwiazd. Jennifer Love Hewitt w roli Julie James, Sarah Michelle Gellar jako Helen Shivers, Ryan Phillippe wcielający się w postać Barry’ego Williama Coxa i Freddie Prinze Jr. jako Ray Bronson podbili serca widzek i widzów z całego świata.

fot. materiały dystrybutora

Od tego czasu produkcja, której oryginalny tytuł brzmi jak treść feralnego listu, czyli „I Know What You Did Last Summer”, doczekała się dwóch kontynuacji: „Koszmar następnego lata” (ang „I Still Know What You Did Last Summer”) z 1998 roku i „Koszmar kolejnego lata” (ang. I'll Always Know What You Did Last Summer”) z 2006 roku. Następnie był reboot „Koszmar minionego lata” w formie serialu Amazon Prime z nową obsadą, który został skasowany po pierwszym sezonie.

Na fali wyrastających ostatnio jak grzyby po deszczu rebootów i remake’ów popularnych tytułów sprzed lat, Sony postanowiło po raz kolejny ożywić straszne wspomnienia z pamiętnych wakacji. Jak donosi „Deadline”, trwają prace nad 4. częścią kultowego slashera.

„Koszmar minionego lata” 4: fabuła

Na razie nie ujawniono żadnych szczegółów fabuły nowej kontynuacji „Koszmaru minionego lata”. Wiadomo jednak, że film ma nie być rebootem, lecz kontynuacją, a zarazem próbą „przekazania pałeczki” nowemu pokoleniu aktorów. Co to oznacza i jak koncept zostanie zrealizowany? By poznać odpowiedzi na te pytania, musimy uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz także:

„Koszmar minionego lata” 4: twórczynie i twórcy

Kolejną odsłonę „Koszmaru minionego lata” ma wyreżyserować Jennifer Kaytin Robinson, która w swoim portfolio zawodowym ma niedawny hit Netfliksa „Zróbmy zemstę”. Scenariuszem zajmie się Leah McKendrick, którą prawdopodobnie znacie jako aktorkę ze „Złych mamusiek”. Za produkcję ma odpowiadać m.in., Neal H. Moritz, który wyprodukował oryginał „I Know What You Did Last Summer” z 1997 roku.

„Koszmar minionego lata” 4: obsada

Jak podał „Deadline”, trwają właśnie rozmowy z gwiazdami pierwszej części „Koszmaru minionego lata”, Jennifer Love Hewitt i Freddie Prinze Jr, których produkcja chce ponownie obsadzić w głównych rolach. Sami zainteresowani jeszcze nie potwierdzili tych doniesień, ale za dobrą wróżbę można przyjąć fakt, że w styczniu 2022 roku filmowy Ray napisał na Twitterze, iż marzy o powrocie do gatunku.

Od chwili zagrania w IKWYDLS bardzo chciałbym nakręcić kolejny horror – zakomunikował gwiazdor. Do tej pory nie znalazłem odpowiedniego projektu, ale myślę, że wreszcie to się stanie – dodał.

Następny „Koszmar minionego lata” jest na wczesnym etapie produkcji, dlatego na ten moment nie wiemy, kto jeszcze znajdzie się w obsadzie. Sony zapowiada jednak, że w tej odsłonie chce połączyć „starą gwardię” z „młodym pokoleniem”, by sprawdzić, jak przyjmie się ten koncept. Z pewnością więc na ekranie możemy spodziewać się kilku nowych twarzy. Poinformujemy was, gdy tylko poznamy nazwiska!

fot. materiały dystrybutora

„Koszmar minionego lata” 4: kiedy premiera?

Ponieważ projekt jest we wczesnej fazie realizacji, nie znamy jeszcze przybliżonej daty premiery. Oczywiście będziemy was update’ować, gdy tylko coś się zmieni w temacie. Stay tuned!