Jakie tematy rozmów mogą speszyć i wprawić w zakłopotanie chłopaka? Zwłaszcza bardzo młodego i na samym początku znajomości, który jest dość newralgicznym momentem? Poniżej przedstawiamy krępujące pytania do chłopaka, których lepiej mu nie zadawać, a także tematy, które mogą być dla niego trudne, ale na pewno warto o nie zahaczyć w rozmowie, jeśli chcemy się lepiej poznać. Warto jednak wcześniej przygotować pod nie grunt i... przygotować się, że i pod naszym adresem padną "niewygodne" pytania. 

Krępujące pytania do chłopaka

Początek relacji z chłopakiem to okres pełen emocji. Chęć zaprezentowania się z jak najlepszej strony, niepewność, stopniowe otwieranie się przed sobą nawzajem. Często zdarza się, że mimo dobrych intencji, jedno z zadanych przez nas pytań, wprawia drugą osobę w zakłopotanie. Niestety, istnieją tematy, które zamiast was zbliżyć, przyniosą tylko niezręczną atmosferę i skrępowanie, u jednej lub obu ze stron.

Jakich pytań nie powinno się zadawać chłopakowi? Przede wszystkim takich, na które sami nie chcielibyśmy musieć odpowiadać w podobnej sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Wyobraź sobie, że na samym początku relacji druga osoba pyta cię o bardzo wstydliwe lub nieprzyjemne wydarzenie dotyczące twojego życia. Może jeszcze nie czujesz się na siłach, żeby na ten temat rozmawiać, a może po prostu nie macie jeszcze na tyle bliskiej więzi, żeby się uzewnętrzniać.

To samo dotyczy pytań do chłopaków. Czy kogokolwiek innego, z kim rozmawiasz. Jeśli czujesz, że aby czegoś się dowiedzieć, będzie trzeba ciągnąć drugą osobę za język, lub zahaczyć o sprawy związane z jej:

  • przeszłością,
  • rodziną,
  • sytuacją materialną,
  • tematami tabu,
  • czy czymkolwiek innym, co może wydawać ci się problematyczne, 

odpuść. Na pewno do większości tego typu spraw wrócicie na dalszych etapach relacji. Na początku postarajcie otwierać się przed sobą małymi kroczkami, tak, aby nawzajem się do siebie nie zrazić.

W akapicie poniżej udało nam się zebrać zestaw najbardziej krępujących pytań do chłopaka, których nie powinnaś mu zadawać, przede wszystkim na początku waszej znajomości! 

A jeśli chcecie wiedzieć, o czym rozmawiać na pierwszej randce, to też mamy dla was garść porad!

Zobacz także:

Zestaw krępujących pytań do chłopaka, po których może się speszyć

1. Ile zarabiają twoi rodzice?

To pytanie, które może zadziałać na chłopaka niezwykle pesząco. Jeśli wasza relacja się rozwinie, najprawdopodobniej dojdzie do momentu, w którym podzielicie się między sobą tego typu informacjami. Ale zapewne z grubsza, plus minus. Na początku lepiej jednak odpuścić. Pamiętaj, że pieniądze są dla niektórych tematem tabu, a tak bezpośrednie pytanie może wprawić drugą osobę w zakłopotanie. Oczywiście być tabu nie powinny. Ale każdy ma inne doświadczenia, przyzwyczajenia. Co innego też kiedy sam zarabia i decyduje o swoich wydatkach, co innego, gdy jest na utrzymaniu. Poza tym wszystkim zadanie takiego pytania może świadczyć, że zależy ci bardziej na sprawach materialnych, zadawaniu się z osobami o "odpowiednim" dla ciebie statusie, a nie na uczuciach, cudzym wnętrzu itd. 

2. Co ci się we mnie najmniej podoba?

Niewinne pytanie bardzo chętnie zadawane chłopakom, które może okazać się o wiele bardziej problematyczne, niż miało być. Niestety, ciągnięcie w ten sposób za język może speszyć twojego rozmówcę i sprawić, że nie będzie wiedział, co ma właściwie powiedzieć, szczególnie, jeśli zadasz je na takim etapie relacji, w którym jeszcze się aż tak dobrze nie znacie. Chłopak na pewno nie będzie chciał cię urazić odpowiedzią, a z drugiej strony wie, że oczekujesz szczerości, więc może poczuć się, jakby był w sytuacji bez wyjścia.

3. Czy zdarza ci się płakać?

Oczywiście, płacz to kompletnie naturalna reakcja naszego organizmu, której doświadczają osoby niezależnie od płci. Musimy jednak pamiętać, że na początku relacji, chłopak może czuć się nieswojo z uzewnętrznianiem się w kwestii emocji. Niestety, wśród niektórych dalej istnieje przeświadczenie, że mężczyźni nie powinni okazywać żadnych słabości. Zadanie tego typu pytania, zanim się przed sobą mocniej otworzycie, może wywołać skrępowanie.

4. Czy chciałbyś uprawiać ze mną seks?

To pytanie może być niezwykle wstydliwe dla chłopaka, przede wszystkim na początku relacji, kiedy jeszcze nie jest pewny twoich zamiarów i uczuć w stosunku do jego osoby. Większość z nas odczuwa w pewnym stopniu strach przed odrzuceniem, dlatego może być nam trudno uzewnętrznić się ze swoimi emocjami i pragnieniami, dopóki nie zyskamy pewności, że zostaną one zaakceptowane. Jeśli chłopak nie wie, czy mu się podobasz, takie pytanie o jego myśli dotyczące twojej osoby, może być mega krępujące. Może też nie wiedzieć, jakie intencje za nim stoją i, co za tym idzie, jaka odpowiedź będzie na miejscu, czy to nie jest jakiś test...

5. Czy myślisz czasami o byłej partnerce / byłym partnerze?

Tego typu pytania mogą wprawić chłopaka w duże zakłopotanie, ponieważ z jednej strony chciałby na nie odpowiedzieć zgodnie z prawdą, a z drugiej strony dobrze wie, co druga osoba pragnie usłyszeć. Jeśli zdarza się, że wraca myślami do swoich byłych, nie będzie chciał ci o tym powiedzieć, aby cię w żaden sposób nie urazić. Zresztą rozmawianie o swoich poprzednich związkach, wadach byłych raczej nie jest najlepszym pomysłem. Lepiej porozmawiać o tym, czego nauczyły nas poprzednie relacje, a dokładnie: czego aktualnie oczekujemy od relacji.

6. Jaka jest najbardziej obrzydliwa rzecz, którą zrobiłeś w życiu?

Pytanie z serii najbardziej krępujących, które prawdopodobnie sprawi, że chłopak poczuje się niekomfortowo. Po pierwsze, porządnie się zastanów, czy tego typu wiedza jest ci na pewno potrzebna. Po drugie, pomyśl sobie, że to on zadaje ci to samo pytanie. Odpowiedź zgodna z prawdą może być mega wstydliwa, i nie bardzo chcesz się nią dzielić z innymi, co nie?

7. Czy będziemy razem na zawsze?

Wymaganie takiej deklaracji od chłopaka, szczególnie na początku relacji, może sprawić, że poczuje się osaczony i nie będzie w stanie się przed tobą stuprocentowo otworzyć. “Na zawsze” to bardzo poważne stwierdzenie, które nie powinno być nadużywane, ponieważ niepewna lub speszona odpowiedź ze strony rozmówcy nie zapewni ci oczekiwanego poczucia bezpieczeństwa, tylko wprawi was oboje w zakłopotanie.

Zestaw trudnych pytań do chłopaka

Nie zapominajmy jednak, że istnieją też pytania, na które odpowiedzi są trudne i wymagają głębszego zastanowienia, ale mogą wnieść dużo dobrego do waszej relacji. Prowadzenie tego typu rozmów może wprawić chłopaka w zakłopotanie, jednak w dłuższej perspektywie sprawi, że się do siebie zbliżycie. Jakie pytania warto zadać chłopakowi, mimo że teoretycznie mogą wydawać się trudne? Sprawdźcie poniżej. A jeśli chcecie wiedzieć, o czym na luzie możecie z chłopakiem porozmawiać, klikajcie tutaj.

1. Czy czasem myślisz, że chciałbyś być kimś innym?

To pytanie skłania do refleksji, bez względu na to, w jakich okolicznościach zostanie zadane. Prawdopodobnie każdemu z nas zdarza się mieć gorsze okresy, w których nie jesteśmy w stu procentach zadowoleni z tego, jak kierujemy swoim życiem. Odpowiedź na to pytanie może być dla chłopaka trudna, ponieważ będzie musiał mocno się przed tobą otworzyć, jednak tego typu rozmowy są niezwykle ważne, aby móc naprawdę poznać drugą osobę.

2. Co uznajesz za największą ludzką słabość?

To kolejne dość trudne pytanie, które chłopak na pewno będzie musiał dokładnie przemyśleć, zanim udzieli odpowiedzi. Tak jak w poprzednim przykładzie, będzie jednak dobrym sposobem na poznanie drugiej osoby, dowiedzenie się, czego oczekuje od innych, i jakie ceni sobie wartości.

3. Jakich cech szukasz u swojej partnerki / partnera?

Uniwersalne pytanie, które często zadajemy na początku relacji. Nic dziwnego, ponieważ każdy z nas jak najszybciej chciałby wiedzieć, czy ty i druga osoba będziecie do siebie pasować. Pamiętaj jednak, że to pytanie nie jest wcale proste, a chłopak może potrzebować trochę czasu, zanim ułoży sobie w głowie odpowiedź.

4. Czy byłbyś w stanie wybaczyć komuś zdradę?

Tego typu pytanie może być dla chłopaka kłopotliwe, jednak jego odpowiedź w prosty sposób zarysuje ci jego podejście do tematu zaufania i zasad bliskości w relacji z drugą osobą. Wiadomo, że możemy sobie gdybać, a najczęściej dowiadujemy się, co byśmy zrobili, dopiero kiedy dana sytuacja nastąpi. Jednak tak jak wspomnieliśmy wcześniej, samo podejście do tematu może dać nam dużo wskazówek na temat czyichś cech charakteru i wartości, które wyznaje w sprawach związkowych. W przypadku takich rozmów warto zacząć od tego, jak każde z was rozumie zdradę, zdefiniować sobie temat.

5. Czego najbardziej boisz się w życiu?

Kolejne pytanie, które może być dla chłopaka problematyczne, ze względu na głęboki poziom uzewnętrznienia przed drugą osobą. Jest to jednak niezwykle ważna kwestia, która na pewno pomoże nam poznać drugą osobę, i przez chwilę spojrzeć na świat z jej perspektywy. Zadawanie takich pytań, a także odpowiednia reakcja na udzieloną przez chłopaka odpowiedź, sprawi, że poczuje się przy tobie bezpiecznie, i łatwiej będzie mu z tobą stworzyć głęboką, emocjonalną więź.