Jak rozmawiać z chłopakiem?

Prawdopodobnie każda z nas doświadczyła kiedyś randkowej tremy: jak nawiązać swobodną rozmowę z facetem, którego widzę pierwszy raz w życiu? Nie martw się. Poznawanie nowych ludzi zawsze niesie za sobą wzloty i upadki, a niektóre osoby, spotkane na naszej drodze, nie będą nadawały na naszych falach bez względu na to, jak bardzo się postaramy.

Co w takim razie robić, aby zmaksymalizować “sukces” w czasie rozmowy? Przede wszystkim powinnaś być… naturalna. Wiemy, że łatwo jest to napisać lub przeczytać, a o wiele trudniej wdrożyć w życie podczas stresujących sytuacji. Pamiętaj jednak, że nie ma jednej recepty na udaną rozmowę z chłopakiem, a im szybciej pokażesz mu, jaka jesteś naprawdę, tym łatwiej wam będzie ocenić, czy dalsze spotykanie się w ogóle ma sens. Kiedy czujesz, że nie wiesz co powiedzieć, pomyśl również o tym, że najprawdopodobniej twój rozmówca znalazł się właśnie w dokładnie takiej samej sytuacji. Czasem najprostszym sposobem na rozluźnienie atmosfery będzie obrócenie niezręcznej ciszy w żart!

Tematy do luźnej i swobodnej rozmowy

1. Wasze pasje

Rozmowa o tym, co was najbardziej interesuje, praktycznie nie może się nie udać! W czym jesteś dobra, a w czym najlepiej odnajduje się on? Czy są jakieś sporty, które oboje lubicie uprawiać? A może twój rozmówca jest specjalistą w dziedzinie, którą chciałabyś poznać? Konwersacje o pasjach i ulubionych rozrywkach są świetnym sposobem na poznanie cech charakteru drugiej osoby, a także opowiedzenie czegoś o sobie. Dodatkowo, często zdarza się, że któreś hobby was łączy, co od razu powinno zredukować stres i stworzyć między wami zalążek więzi, a także dać wam pomysł na następne spotkanie!

2. Praca, studia, codzienna rutyna

Czym się oboje obecnie zajmujecie? Czy lubicie swoją szkołę/uczelnię? Na czym polega wasza praca? Czy wolicie gotować w domu, czy wychodzić jeść na mieście? Pytanie o codzienną rutynę pozwoli ci lepiej poznać swojego rozmówcę, a także wyczuć, czy jego tryb życia jest kompatybilny z twoim i czy ci odpowiada. Jest to też świetny sposób na zderzenie waszych poglądów w kwestii mało kontrowersyjnych tematów, takich jak podejście do wykonywanego zawodu czy preferencje żywieniowe.

Tematy do rozmów na pierwszą randkę

1. To, gdzie widzicie siebie za 5 lat

Zobacz także:

To pytanie może kojarzyć ci się z rozmową o pracę, jednak jest bardzo ważnym tematem, o który powinnaś zahaczyć już na pierwszej randce. To, w jaki sposób ty i twój rozmówca wyobrażacie sobie swoje przyszłe życie powie ci, czy rozwijanie tej relacji ma dla ciebie sens. Czy wasze plany na przyszłość mają szansę się pokryć? Czy będziecie w stanie znaleźć czas i miejsce dla drugiej osoby? Czy oczekujecie od przyszłości podobnych rzeczy? Reakcja twojego rozmówcy na tego typu pytanie jest też fajnym sposobem na dowiedzenie się trochę więcej na temat cech jego (i twojego!) charakteru. Czy jest osobą planującą i organizującą, czy przemawia przez niego luźne podejście i spontaniczność? Która z tych cech jest dla ciebie bardziej pociągająca?

2. Wasze podejście do związków i relacji

Tak samo jak wyżej, temat może wydawać się zbyt poważny jak na pierwsze spotkanie, jednak im szybciej zaczniesz zadawać pytania dotyczące relacji, tym wcześniej będziesz wiedziała, czy oboje nie marnujecie czasu. Bez względu na to, czy szukasz czegoś poważniejszego, czy randkujesz dla rozrywki, ważnym jest, abyś dowiedziała się, czy twój rozmówca ma to samo podejście do sytuacji. Pamiętaj, żebyś sama podczas tego typu rozmowy zdobyła się na szczerość. Uwierz nam, że powinno ułatwić ci to życie w późniejszym okresie!

O czym można pisać z chłopakiem?

W dzisiejszych czasach, najprostszym sposobem komunikacji jest wysyłanie do siebie wiadomości poprzez sms, lub używanie jednego z komunikatorów internetowych. Oczywiście, nic nie zastąpi długiej i pasjonującej rozmowy w cztery oczy lub przez telefon, jednak sms’owanie ma dużo plusów, a jednym z nich jest na pewno możliwość prowadzenia rozmowy z przerwami, jeśli któraś ze stron nie może od razu odpisać.

O czym pisać z chłopakiem? Na początku relacji, możesz pytać o jego codzienną rutynę i to, w jaki sposób lubi spędzać czas. Opowiadaj mu też o swoim życiu i ciekawych sytuacjach, które przytrafiły ci się danego dnia. Komunikatory internetowe są też świetnym miejscem do wysyłania ulubionych piosenek, czy linków do filmów i seriali. W ten sposób jesteście w stanie wymienić się rekomendacjami, a także wzajemnie poznać swoje gusta dotyczące rozrywek i sztuki.

Fajnym sposobem na urozmaicenie zdalnej rozmowy będzie też wysyłanie krótkich filmów i zdjęć. Od czasu do czasu, zamiast opisywać sytuację, w której obecnie się znajdujesz, zrób selfie, lub zdjęcie nieba, krajobrazu, czy po prostu otoczenia. Wysyłanie wiadomości w formie obrazu może pomóc w wytworzeniu więzi i sprawić, że relacja stanie się bardziej personalna!