Pierwsza randka – ekscytacja i motyle w brzuchu. Tego typu spotkanie powinno wzbudzać w nas pozytywne emocje. Kojarzyć się z dobrą zabawą. Jednak nie zawsze tak jest. Wiele osób stresuje się pierwszym spotkaniem. Zależy im, by wypaść jak najlepiej. Martwią się (na zapas), że coś pójdzie nie po ich myśli. Obawy randkowiczek oraz randkowiczów mogą dotyczyć również tematów do rozmowy, a właściwie ich (ewentualnego) braku. O czym rozmawiać na pierwszej randce? O czym lepiej nie? Jakie wybrać pytania na pierwszą randkę? Umiejętnie poprowadzona konwersacja może prowadzić do zakochania. W związku z tym warto się do niej odpowiednio przygotować. Chcąc nieco ci to ułatwić, przygotowałyśmy konkretne pytania na pierwszą randkę. Zadaj je i pamiętaj – nie martw się, pozostań sobą i, po prostu, postaraj się dobrze bawić.   

Pytania na pierwszą randkę

W sieci znajdziesz wiele porad dotyczących tego, o czym rozmawiać na pierwszej randce. Niestety, większość z nich gwarantuje raczej nudny wieczór. Jeśli całe spotkanie miałoby opierać się na basicowych pytaniach dotyczących hobby, planów na wakacje, filmów i seriali czy ulubionego jedzenia, wolałybyśmy w ogóle nie wychodzić z domu. 

Masz podobne odczucia? Świetnie się składa. W tym tekście znajdziesz wskazówki, które naprawdę odmienią twoje randkowanie. Dowiesz się bowiem, o czym warto rozmawiać, a także o co zapytać potencjalnego kandydata na partnera lub potencjalną kandydatkę na partnerkę. Poznasz pytania na pierwszą randkę, które wprowadzą waszą rozmowę na kolejne poziomy. Sprawią, że naprawdę się sobą zainteresujecie. Co więcej, znajdziesz podpowiedzi dotyczącego tego, kiedy najlepiej poruszyć poszczególne wątki, aby osiągnąć upragniony cel i nie zepsuć spotkania. 

O czym rozmawiać na pierwszej randce? Dobry start

Na początku pierwszej randki ustalasz fakty. Czyli pytasz grzecznie: skąd jesteś, co studiowałeś/-aś, czym się zajmujesz, co lubisz robić po pracy. Innymi słowy: zadajesz kilka pytań z zestawu najbardziej podstawowych na świecie. To potrzebne, żeby jakoś osadzić się w uniwersum osoby, z którą jesteś randce i znaleźć punkty zaczepienia do dalszej konwersacji („Jesteś z Wrocławia? Super, mam rodzinę we Wrocławiu i to są najfajniejsi ludzie w tej części planety”).

Następnie (np. gdy na stoliku pojawi się kawa, herbata lub inny ulubiony napój) przechodzisz do pytań z kategorii niezbyt wymagających, ale również bardzo ważnych (właśnie o nich była mowa wcześniej, we wstępie tego tekstu). To tak zwane „bezpieczne” pytania na pierwszej randce, w których przypadku trudno o błąd. Pozwolą się zorientować w nieco bardziej osobistych kwestiach z życia twojej randki. O co pytać na tym etapie spotkania? Oto kilka przykładów:

 • Jesteś team filmy czy seriale?
 • Co ostatnio dobrego jadłeś/-aś?
 • Czytałeś/aś ostatnio jakąś książkę i nie chciałeś, by się kończyła?
 • Gdybyś miał/-a oglądać jeden film do końca życia, to co to by było?
 • I oczywiście pytanie decydujące w zasadzie o wszystkim: wolisz psy czy koty?

Te pytania są potrzebne, ale powinny paść jedynie na początku. Jeżeli cała randka będzie się na nich opierać, to (niestety) nie wróżymy jej sukcesu. Wbrew pozorom już na tym etapie dowiesz się całkiem dużo o drugiej osobie. Rozmowa na powyższe tematy pomoże ci ustalić, czy macie podobny vibe – podobne poczucie humoru (to bardzo ważne!) i np. skłonności do ironii. Poza tym, być może, znajdziecie jakiś punkt zaczepienia. Okaże się, że filmy konkretnego reżysera / reżyserki albo muzyka jakiegoś artysty / artystki zajmuje szczególne miejsca w waszych sercach, przez co będziecie mieli lub miały rozmawiać nie tylko na tym, ale również na kolejnych spotkaniach.

Pytania na pierwszą randkę. Jak je zadać?

Jeśli rozmowa się klei i decydujecie, że przechodzicie do dalszego etapu, w tym momencie możecie sobie pozwolić na bardziej szczegółowe, ale jednocześnie mniej konkretne pytania. Takie, które pozwolą obu stronom się zrelaksować, dobrze poczuć w swoim towarzystwie, poobserwować, jak bardzo ciekawa jest wasza randka. Jak pewnie już zauważyliście/ zauważyłyście, liczy się nie tylko to, jakie pytania zadajecie, ale również: w jaki sposób je zadajecie. Na tym etapie randki możesz pokusić się o nieco większą swobodę. Jakie konkretnie pytania na pierwszą randkę można zadać na tym etapie? Poniżej nasze podpowiedzi.

Zobacz także:

 • Gdybyś mógł/mogła zjeść kolację z wymarzoną osobą na ziemi, kto by to był?
 • Jak nazywano cię w podstawówce?
 • Jesteś nocnym Markiem czy rannym ptaszkiem?
 • Gdybyś wygrał/-a jutro milion na loterii, jaką pierwszą rzecz byś kupił/-a?
 • Czego się bałeś/-aś w dzieciństwie?
 • Jakie jest twoje popisowe danie?
 • Co najchętniej śpiewasz pod prysznicem?
 • Gdybyś mógł jeść tylko jedną rzecz przez resztę życia, co by to było?
 • Jak często dzwonisz do swoich rodziców?
 • Co najczęściej robisz ze swoimi przyjaciółmi?
 • Gdybyś miał/-a przejść do historii jako ktoś, kto zmienił świat, czym byś chciał/-a zasłynąć?
 • Też nie znosisz, kiedy w odpowiedzi na twojego smsa ludzie oddzwaniają?

Pierwsza randka - o czym rozmawiać? Najlepsze pytania na zakończenie spotkania

Jeśli jesteście już na tym etapie, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wam pogratulować. Wszystko wskazuje bowiem na to, że spotkanie się po raz drugi. Ale, ale... Upewnij się, że dojdzie do wspomnianej kontynuacji. Ostatnie minuty spotkania są kluczowe. Właśnie dlatego finałowe pytania na pierwszą randkę powinny sugerować, że a) nieubłaganie zbliża się koniec waszej dwuosobowej imprezy, ale jednocześnie b) chętnie umówisz się ponownie. Oto kilka podpowiedzi w tej kwestii:

 • Podzielimy się rachunkiem? Czy zrewanżuję się następnym razem?
 • Jak ci się podobało to miejsce? Masz ochotę tu wrócić?
 • Jesteś bardzo zajęty/-a w pracy w tym tygodniu?
 • Masz jakieś interesujące plany na resztę weekendu?
 • Może następnym razem pożyczysz mi tę książkę, którą zachwalałeś/-aś?

O czym nie rozmawiać na pierwszej randce?

Wspomniane pytania na pierwszą randkę prowadzą do zakochania. Są jednak takie tematy, których lepiej nie poruszać na samym początku znajomości. Kwestie związane z byłymi partnerami czy partnerkami, złymi doświadczeniami bądź wizjami wspólnej przyszłości zostawcie sobie na kolejne spotkania. Oczywiście nie chodzi o to, by coś ukrywać albo unikać trudnych rozmów. W końcu komunikacja jest bardzo ważnym elementem relacji (nie tylko) romantycznej. Ale będziecie mieli jeszcze czas na poważne konwersacje. Zostawcie to na później. A pierwszą randkę wykorzystajcie na to, by sprawdzić, czy macie podobny vibe i czy w ogóle jesteście w stanie się ze sobą dogadać. 

Życzymy dobrej zabawy!