Tematy, których nie poruszamy na pierwszej randce 

Pierwsza randka to niewątpliwie spore przeżycie. Często przed poznaniem nowej osoby odczuwamy stres nie tylko przed tym, jak zostanie oceniony nasz wygląd, ale także poglądy czy refleksje. Pamiętajmy, że podczas takiego spotkania dopiero się poznajemy i nie chcemy nikogo spłoszyć, dlatego bezwzględnie unikamy pewnych tematów. Jeżeli przeczesaliście kawał internetu w poszukiwaniu porady, tutaj wasza droga się kończy. Specjalnie dla was przygotowaliśmy tematy, których nie poruszamy na pierwszej randce. Poniżej znajdziecie nasze top 10. 

Polityka

Polityczne różnice prędzej czy później wyjdą na jaw, jednak nie ma sensu zaczynać od tego tematu inaczej bardzo szybko pierwsza randka może się przemienić w pierwszą kłótnię. 

Religia

Nawet jeżeli kwestie religijne są dla ciebie bardzo istotne, unikamy tego tematu. Życie religijne jest sprawą intymną, ale jeżeli kolejne spotkania będą miały miejsce z pewnością dowiemy się, co na ten temat sądzi druga osoba. 

Byli partnerzy

Jeżeli nie chcemy zostawić złego wrażenia, zapomnijmy o byłych. Nieważne czy wypowiadamy się o nich negatywnie, czy w superlatywach, pierwsza randka to kiepski moment na takie refleksje. 

Doświadczenia i upodobania seksualne

Nie chcemy przecież dać do zrozumienia, że chodzi nam tylko o jedno, prawda? Na rozmowy o seksie przyjdzie czas.

Pieniądze i sytuacja materialna

Zwłaszcza mężczyźni źle reagują, jeżeli pytani są o zarobki. Do kobiet, które pytają o to na pierwszej randce, podświadomie przyklejają łatkę takiej co leci na pieniądze. Szansa na drugą randkę często wtedy przepada.

Dzieci

Rozmowy o dzieciach, jeżeli takie posiadamy przepłoszyć może każdego partnera, który dzieci nie posiada. Oczywiście powinien on obowiązkowo o tym wiedzieć, żeby móc zdecydować czy w ogóle chce się spotkać, natomiast pokazywanie mu zdjęć maleństwa nie przyniesie niczego dobrego. Jeżeli oboje dzieci posiadacie, wciąż randka pozostaje okazją, by się od tego oderwać i zaprezentować siebie, a nie dzieci.

Sprawy zawodowe

Można oczywiście wymienić się informacjami, kto gdzie pracuje, jednak roztrząsanie służbowych problemów nie jest dobrym pomysłem. Trudne sytuacje z pracy zostawiamy... w pracy.

Złe doświadczenia z przeszłości

Nie warto od razu otwierać się i dzielić problemami z przeszłości. Każdy z nas nosi pewne blizny, zazwyczaj bardzo prywatne. Na rozmowy o przeszłości przyjdzie czas w dalszym toku znajomości.

Choroby i sytuacja zdrowotna

Nikt nie chce na pierwszej randce słyszeć o przypadłościach zdrowotnych. Problemy z kolanem, bóle pleców na razie możemy zachować dla siebie. Wstydliwe choroby także.

Wymarzona przyszłość

Choćbyśmy marzyli o ślubie, domku, psie i gromadce dzieci, na pierwszej randce milczymy o tym jak grób. Rozmówca od razu poczuje się osaczony, jakby te plany miały dotyczyć jego. A to dopiero pierwsze wspólne wyjście, prawda?

O czym rozmawiać na pierwszej randce?

Istnieje mnóstwo bezpiecznych tematów, o których można rozmawiać na pierwszej randce. Hobby i zainteresowania, czy nasze podróże to świetne tematy, które zainteresują każdego. Można rozmawiać również o bieżących wydarzeniach, należy jednak unikać kwestii politycznych. Oprócz tego powodzeniem cieszą się rozmowy o zwierzętach, zabawnych sytuacjach z naszego życia, bądź o jedzeniu. Świetnym tematem będą filmy seriale czy muzyka. Niejedna rozmowa o muzyce skończyła się tym, że druga randka odbyła się niedługo później na koncercie wspólnego ulubionego zespołu.

Podniecenie – jak wywołać je u chłopaka? Sprawdzone sposoby, by szybko podniecić chłopaka >>>

Jak zachować się na pierwszej randce?

Pierwsza randka to wyjątkowa okazja, ale jeśli zastanawia nas jak ubrać się na pierwszą randkę, to unikamy stroju odświętnego, ubieramy się czysto i schludnie. Jak się przywitać na pierwszej randce? Bezpieczne będzie podanie ręki lub pocałunek w policzek, o ile oczywiście mamy na to ochotę. W sytuacji nie do końca jasnej, zawsze można uratować się żartem. Podczas randki staramy się zachować naturalność i dobrze się bawić, a jeżeli poczujemy miętę, kto wie, może zaliczymy pełnoprawny pocałunek na pierwszej randce. Nie warto jednak do tego dążyć, a pozwolić sprawom płynąć po swojemu.