Pierwsza randka - o czym nie rozmawiać? Tematy, których nie poruszamy 

Ludzie dzielą się zasadniczo na dwie grupy: tych, którzy zjadają pizzę całą, i tych, którzy zostawiają brzegi. Alternatywny podział ludzkości można by jeszcze zrobić podług preferencji dotyczących randkowania: jedni kochają umawiać się z nieznanymi ludźmi i przeżywać krępujące momenty ciszy oraz tych, którym na myśl o pierwszej randce odechciewa się jeść.

Bez względu na to, do której grupy należysz, jeśli jesteś na etapie widywania się z ludźmi w celach – nazwijmy to – romantycznych, z pewnością przyznasz, że nie każda pierwsza randka może być udana. Są jednak pewne rzeczy, które zwiększają szanse na pomyślny przebieg operacji. Jedną z nich jest zdecydowanie zakres tematów, które warto i których pod żadnym pozorem nie powinno się poruszać na romantycznych pierwszych spotkaniach. Przygotowaliśmy listę takich zakazanych wątków  – koniecznie przeczytaj ten tekst i przyznaj uczciwie: ile grzeszków masz na sumieniu? Być może to wyjaśni, dlaczego – jeśli szukasz związku – wciąż jesteś na etapie randkowania… Jeśli zaś nie szukasz pary, po prostu lubisz ten dreszczyk emocji związany ze spotykaniem nowych osób, również przeczytaj nasz materiał. Dowiesz się z niego, jak ulepszyć umiejętności prowadzenia romantycznych konwersacji.

O czym nie rozmawiać na pierwszej randce? Poniżej znajdziesz 10 tematów, o które lepiej nie zahaczać.

Polityka

Polityczne różnice prędzej czy później wyjdą na jaw, jednak nie ma sensu zaczynać od tego tematu inaczej bardzo szybko pierwsza randka może się przemienić w pierwszą kłótnię. 

Religia

Nawet jeżeli kwestie religijne są dla ciebie bardzo istotne, unikamy tego tematu. Życie religijne jest sprawą intymną, ale jeżeli kolejne spotkania będą miały miejsce z pewnością dowiemy się, co na ten temat sądzi druga osoba. 

Byli partnerzy

Jeżeli nie chcemy zostawić złego wrażenia, zapomnijmy o byłych. Nieważne, czy wypowiadamy się o nich negatywnie, czy w superlatywach, pierwsza randka to kiepski moment na takie refleksje

Doświadczenia i upodobania seksualne

Nie chcemy przecież dać do zrozumienia, że chodzi nam tylko o jedno, prawda? Na rozmowy o seksie przyjdzie czas.

Zobacz także:

Pieniądze i sytuacja materialna

Zwłaszcza mężczyźni źle reagują, jeżeli pytani są o zarobki. Do kobiet, które pytają o to na pierwszej randce, podświadomie przyklejają łatkę takiej co leci na pieniądze. Szansa na drugą randkę często wtedy przepada.

Dzieci

Rozmowy o dzieciach, jeżeli takie posiadamy przepłoszyć może każdego partnera, który dzieci nie posiada. Oczywiście powinien on obowiązkowo o tym wiedzieć, żeby móc zdecydować czy w ogóle chce się spotkać, natomiast pokazywanie mu zdjęć maleństwa nie przyniesie niczego dobrego. Jeżeli oboje dzieci posiadacie, wciąż randka pozostaje okazją, by się od tego oderwać i zaprezentować siebie, a nie dzieci.

Sprawy zawodowe

Można oczywiście wymienić się informacjami, kto gdzie pracuje, jednak roztrząsanie służbowych problemów nie jest dobrym pomysłem. Trudne sytuacje z pracy zostawiamy w pracy.

Złe doświadczenia z przeszłości

Nie warto od razu otwierać się i dzielić problemami z przeszłości. Każdy z nas nosi pewne blizny, zazwyczaj bardzo prywatne. Na rozmowy o przeszłości przyjdzie czas w dalszym toku znajomości.

Choroby i sytuacja zdrowotna

Nikt nie chce na pierwszej randce słyszeć o przypadłościach zdrowotnych. Problemy z kolanem, bóle pleców na razie możemy zachować dla siebie. Wstydliwe choroby także.

Wymarzona przyszłość

Choćbyśmy marzyli o ślubie, domku, psie i gromadce dzieci, na pierwszej randce milczymy o tym jak grób. Rozmówca od razu poczuje się osaczony, jakby te plany miały dotyczyć jego. A to dopiero pierwsze wspólne wyjście, prawda?

Pierwsza randka - o czym rozmawiać?

Istnieje mnóstwo bezpiecznych tematów, o których można rozmawiać na pierwszej randce. Hobby i zainteresowania, czy nasze podróże to świetne tematy, które zainteresują każdego. Można rozmawiać również o bieżących wydarzeniach, należy jednak unikać kwestii politycznych. Oprócz tego powodzeniem cieszą się rozmowy o zwierzętach, zabawnych sytuacjach z naszego życia, bądź o jedzeniu. Świetnym tematem będą filmy seriale czy muzyka. Niejedna rozmowa o muzyce skończyła się tym, że druga randka odbyła się niedługo później na koncercie wspólnego ulubionego zespołu.

Pierwsza randka - jak się zachować?

Pierwsza randka to wyjątkowa okazja, ale jeśli zastanawia nas jak ubrać się na pierwszą randkę, to unikamy stroju odświętnego, ubieramy się czysto i schludnie. Jak się przywitać na pierwszej randce? Bezpieczne będzie podanie ręki lub pocałunek w policzek, o ile oczywiście mamy na to ochotę. W sytuacji nie do końca jasnej, zawsze można uratować się żartem. Podczas randki staramy się zachować naturalność i dobrze się bawić, a jeżeli poczujemy miętę, kto wie, może zaliczymy pełnoprawny pocałunek na pierwszej randce. Nie warto jednak do tego dążyć, a pozwolić sprawom płynąć po swojemu.