„Król dopalaczy” jest jedną z najbardziej wyczekiwanych polskich produkcji przyszłego roku. Film, za którego reżyserię odpowiada Pat Howl, a za produkcję Katarzyna Samson, to opowieść o studencie, który (ze względu na problemy finansowe) zaczyna zajmować się wytwarzaniem i dystrybucją dopalaczy. Zarys fabuły wydaje się całkiem interesujący, obsada robi wrażenie, a premiera zbliża się wielkimi krokami. Oto wszystko, co wiemy o „Królu dopalaczy” z Tomaszem Włosokiem w roli głównej

„Król dopalaczy” – fabuła 

Według informacji zawartych w oficjalnym komunikacie prasowym, główny bohater filmu „Król dopalaczy” musi poradzić sobie z problemami finansowymi po śmierci ojca. Dawid, bo właśnie tak ma na imię, zaczyna zajmować się dopalaczami, które na początku lat 2000. uchodziły za legalny zamiennik narkotyków. Szybko się wzbogaca, a jego życie całkowicie się zmienia. Mogłoby się wydawać, że świat leży u jego stóp. Jednak w pewnym momencie okazuje się, że nie wszystko idzie po jego myśli. Zaczyna się coraz szerzej mówić o tym, że dopalacze wcale nie są bezpieczne. Co więcej, w życiu Dawida pojawia się policjant, który nie jest skory do wchodzenia w jakiekolwiek układy. Sprawy zaczynają się komplikować.

Ten film nie jest landrynkową laurką wystawioną głównemu bohaterowi. To bardziej studium psychologiczne postaci oraz otoczenia społeczno-prawnego. Pogłębione psychologicznie kino akcji, w którym mierzymy się z bohaterem, który wybrał drogę prowadzącą w głąb bardzo mrocznej przestrzeni – powiedziała Katarzyna Samson w komunikacie prasowym. 

„Król dopalaczy” – obsada. Tomasz Włosok znów w roli gangstera 

Jak wspominałyśmy i wspominaliśmy, tytułowego króla dopalaczy zagra Tomasz Włosok, który ma na swoim koncie udział w takich produkcjach jak m.in. „Kruk”, „Jak zostałem gangsterem”, „Jak pokochałam gangstera”, „Hiacynt” czy „Piosenki o miłości”. Reżyser, Pat Howl, przyznał w oficjalnym komunikacie prasowym, że 32-letni aktor świetnie pasuje do roli Dawida. Po kilku minutach zdjęć próbnych twórczynie i twórcy wiedzieli, że powinien dołączyć do obsady. 

Kiedy Tomek przyszedł na zdjęcia próbne już po kilku minutach wiedzieliśmy, że mamy głównego bohatera i nie szukaliśmy nikogo więcej. To jego film – ujawnił Pat Howl w oficjalnej wypowiedzi dla mediów.

Poza Tomaszem Włosokiem w filmie „Król dopalaczy” zagrają Vanessa Aleksander, Łukasz Simlat, Rafał Maćkowiak, Agnieszka Grochowska, Janusz Chabior, Marek Kalita, Katarzyna Gałązka, Grażyna Szapołowska, Jan Frycz i inne gwiazdy. 

„Król dopalaczy” – zdjęcia z planu

Mamy dobrą wiadomość dla osób, które są ciekawe, jak wygląda praca nad „Królem dopalaczy”. Do mediów trafiły właśnie pierwsze zdjęcia z planu, a na nich m.in. Tomasz Włosok, Grażyna Szapołowska oraz Jan Frycz. Możecie je zobaczyć w naszej galerii. 

„Król dopalaczy” – data premiery

Pozostaje jedno pytanie, a mianowicie: kiedy będzie można obejrzeć „Króla dopalaczy” w kinach lub na platformach streamingowych? Zdjęcia wciąż trwają, a oficjalna data premiery – co zrozumiałe w tej sytuacji – nie została jeszcze ujawniona. Wszystko wskazuje jednak na to, że nowy film Pata Howla ujrzy światło dzienne w 2023 roku. Jeśli pojawią się kolejne szczegóły, na pewno was o tym poinformujemy.