8 kwietnia Pałac Buckingham wydał oświadczenie, w którym poinformowano, że stan zdrowia królowej Elżbiety II wyraźnie pogorszył się. Nie wzięła udziału w zaplanowanym na ten dzień Tajnej Rady i pozostała pod obserwacją lekarzy, a do Balmoral, gdzie przebywała, zaczęli przybywać członkowie i członkinie rodziny królewskiej, co świadczyło o powadze sytuacji. Niestety kilka godzin później poinformowano o jej śmierci. Królowa zmarła w spokoju – brzmi fragment komunikatu, który pojawił się na oficjalnych kanałach rodziny królewskiej w mediach społecznościowych. Monarchini miała 96 lat, a panowała od 1952 roku. W ostatnich godzinach życia towarzyszyli jej najbliżsi, w tym (już) król Karol III, królowa konsorta Camilla, książę William i książę Harry. Wiele osób zwróciło uwagę na nieobecność Meghan Markle. Dlaczego 41-latka nie przyjechała do Balmoral?

Dlaczego Meghan Markle nie przyjechała do Balmoral, by pożegnać królową Elżbietę II?

W minioną środę, gdy oczy całego świata zwróciły się ku Zjednoczonemu Królestwu, w mediach pojawiły się informacje, według których ex-Sussexowie są w drodze do Balmoral. Jak się później okazało, tylko książę Harry pojechał do posiadłości w Szkocji, by pożegnać się ze swoją ukochaną babcią (młodszy wnuk królowej Elżbiety II wielokrotnie podkreślał, że łączyła ich wyjątkowa więź). Natomiast Meghan Markle została w Londynie. Wraz z mężem miała wziąć udział w charytatywnej gali WellChild, ale – z oczywistych przyczyn – nie doszło do tego. 

Księżna Kate też nie pojawiła się w Balmoral – znamy powód 

Tak naprawdę nie wiadomo, dlaczego Meghan Markle nie dołączyła do księcia Harry’ego, a także innych członków i członkiń rodziny królewskiej. Ale wiele wskazuje na to, że niebawem znowu się spotkają. Mają bowiem wrócić do Londynu.

Warto jednak zauważyć, że nie tylko Meghan Markle nie dotarła do Szkocji, ale również Kate Middleton, z tym że powód jej nieobecności został już ujawniony. Księżna Cambridge została z dziećmi w Windsorze. Przypomnijmy, że książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis mają za sobą pierwszy dzień w nowej szkole – Lambrook. Według doniesień, które pojawiły się w brytyjskich serwisach informacyjnych, żona księcia Williama ma wkrótce do niego dołączyć.