Od kilku sezon krótkie (i bardzo krótkie) fryzury cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród kobiet. Które cięcia będą należeć do grona najmodniejszych w sezonie wiosna-lato 2021? Odpowiedzi na to pytanie poszukałyśmy na wybiegach, czerwonym dywanie, jak również w mediach społecznościowych, na czele z Instagramem. Oto trendy, obok których nie można przejść obojętnie w ciągu nadchodzących miesięcy. 

Krótkie fryzury na wiosnę 2021 – na zapałkę  

Kiedyś tego rodzaju cięcie często oznaczało osobisty manifest, natomiast w sezonie wiosna-lato 2021 należy do czołówki światowych trendów beauty. Topowi styliści / stylistki fryzur, a także gwiazdy i influencerki, których włosy są pod ich opieką, udowadniają, że może się ono prezentować ultra stylowo. Jeśli potrzebujesz inspiracji, zwróć uwagę na zdjęcia Halsey, która pod koniec ubiegłego roku, ścięła swoje włosy na tak zwaną zapałkę. 

Tego typu fryzura jest również bardzo praktyczna! Ścinając włosy na jeża, nie będziesz musiała przejmować się ich suszeniem czy rozczesywaniem splątanych kosmyków. Tym samym zaoszczędzisz kilka – cennych minut o poranku albo wieczorem – przed pójściem spać. 

Krótkie fryzury na wiosnę 2021– pixie cut (w nowym wydaniu)

Ta fryzura (prawdopodobnie) zawsze będzie nam się kojarzyła z Twiggy. Kilka sezonów temu pixie cut, bo właśnie o nią chodzi, powróciła do łask. Ale w nowym – bardziej nowoczesnym wydaniu. Można ją nosić z grzywką albo bez (obie wersje prezentują się ultra stylowo). Sprawdzi się u osób, które mają regularne rysy twarzy i chciałyby je lekko zaznaczyć.  

Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomniały, że do grona fanek pixie cut należą topowe gwiazdy, na czele z Zoë Kravitz, Miley Cyrus oraz Katy Perry. Ich zdjęcia czekają na ciebie w galerii, czyli na górze strony. Czy warto zainspirować się ich stylem? Zdecydowanie tak!

Krótkie fryzury na wiosnę 2021– short bob

Bob zasługuje na miano fryzury wszech czasów. Regularnie powstają nowe wersje tego cięcia, poza tym przypominane są te, które gwiazdy lansowały kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt la temu. Dowody? 90s. bob w stylu Rachel z serialu Przyjaciele, który powrócił do łask latem 2020 roku. Natomiast rozpoczynający się właśnie sezon będzie należał do short boba. Ta fryzura zdecydowanie zasługuje na odrobinę uwagi. 

Jeżeli należysz do grona fanek dość klasycznych i ponadczasowych fryzur, short bob z całą pewnością przypadnie ci do gustu. Tego rodzaju cięcie charakteryzuje się pasmami, które kończą się mniej więcej na linii szczęki. Pozwala lekko wysmuklić twarz.  

Zobacz także:

Modne fryzury 2021 – nieoczywiste kolory

Styliści oraz stylistki fryzur proponują, by w sezonie wiosna-lato 2021 zaszaleć nie tylko z formą, ale również z kolorem włosów. Do grona najmodniejszych obecnie odcieni należą m.in. fuksja, zieleń, niebieski oraz fiolet. Odważyłabyś się na tego rodzaju metamorfozę?

Modne fryzury 2021 – naturalność

Pamiętaj, że w sezonie wiosna-lato 2021 rządzi naturalność. Lekko zmierzwione włosy, nieidealne upięcia, delikatny odrost – bądź dla siebie łaskawa. Nie musisz godzinami układać fryzury, aby wyglądać (i czuć się) świetnie. Francuzki wiedzą o tym doskonale! 

Krótkie fryzury na wiosnę 2021 – inspiracje 

Pixie cut, short bob, tak zwana fryzura na zapałkę – to oczywiście tylko kilka z przygotowanych przez nas propozycji. Więcej inspiracji z Instagramu, wybiegów oraz czerwonego dywanu czeka na ciebie w naszej galerii (na górze strony). Jesteśmy przekonane, że niezależnie od tego, czy należysz do grona fanek klasyki, czy masz ochotę na odrobinę (albo trochę więcej) urodowego szaleństwa, znajdziesz wśród nich coś odpowiedniego dla siebie.