Dagmara Skalska jest uczennicą chińskiego mistrza Shaolin i buddyjskiego Lamy. W swojej karierze skupia się na rozwoju na poziomie cielesnym, mentalnym, emocjonalnym oraz duchowym. W pracy z ludźmi wykorzystuje elementy wizualizacji, ruchu, oddechu, medytacji czy mindfulness, a także buddyjskie metody pracy z umysłem. Na blogu – inspiruje kobiety do pokochania siebie. Od 8 lat rozwija Projekt Egoistka, którego filozofię stworzyła wraz z nieżyjącym mężem Tomaszem Skalskim. Wspiera czytelniczki w budowaniu wewnętrznej siły oraz autentyczności. Swoim uśmiechem i opanowaniem, dotarła już do przeszło 300 000 Polek, a grono jej odbiorczyń stale się powiększa. Poza blogiem, Dagmara Skalska napisała kilka książek, a jej najnowsza nosi tytuł „Żyj prawdziwie ze Skalską”. Co chce nam w niej przekazać?

Zadbaj o siebie w 12 krokach. Oto rzeczy, o których powinnaś pamiętać każdego dnia, bo zmienią Twoje życie na lepsze!

W „Żyj prawdziwie ze Skalską”, autorka namawia czytelniczki do zastanowienia się i wejścia w głąb samej siebie, by odpowiedzieć na kilka pytań. Zachęca do zmian, ale przede wszystkim do „prawdziwego życia”. Co to oznacza? Naturalność, niewymuszone uczucia czy relacje. Książka podzielona została na kilka części, a każda z nich przekazuje inną wartość. Rady, Dagmara Skalska opiera na własnej, niełatwej ścieżce, którą musiała pokonać, oraz na doświadczeniach, którymi dzieliły się z nią jej podopieczne. Opisane historie często znajdują swój odpowiednik również w naszym życiu. Problemy z okazywaniem uczuć lub byciem dobrą dla samej siebie są powszechne u wielu kobiet. Przytłoczone ilością obowiązków i problemów, a także stresem, nie potrafimy znaleźć czasu dla bliskich lub po prostu dla siebie. Jak stara się nam przekazać pisarka, chwila, którą możemy przeznaczyć dla nas samych, jest absolutnie niezbędna. Zatrzymajmy się na chwilę w tym pędzie, skupiając się nie na materii, lecz na tym, co najważniejsze – na relacjach (również tej, którą mamy same ze sobą), na zdrowiu psychicznym, na rozwoju.

[KSIĄŻKA TYGODNIA] „Moment zwrotny” autorstwa Melindy Gates. Powinien ją przeczytać każdy! Pozwala zrozumieć, czym jest dziś równość płci i co za sobą niesie

Dagmara Skalska na własnym przykładzie, którym była m.in strata ukochanego, zmagającego się z rakiem, pokazuje, że każdy trud da się przezwyciężyć, a z upadku podnieść się silniejszym. By zrobić krok naprzód, wpierw musimy rozprawić się z tym, co nas dręczy i powstrzymuje od dalszego samorozwoju. Jako jeden z takich czynników autorka wskazuje kompleksy, z którymi mierzy się przecież niemal każda z nas. Mogą być one mniej lub bardziej oczywiste, ale kluczem do sukcesu jest ich wytknięcie samej sobie, a następnie akceptacja. To zdecydowanie wpłynie również na nasze stosunki z bliskimi. Jeśli pokochamy siebie, łatwiej będzie nam obdarzyć uczuciem drugą osobę. W życiu osobistym i zawodowym, ciągle podlegamy presji oraz ocenie ze strony otoczenia. W naszych głowach wciąż pojawiają się wątpliwości: co pomyślą inni lub co powinniśmy zrobić, by nikomu się nie narazić. Nie sposób spełnić te oczekiwania. Watro wykazać się siłą oraz charakterem stawiając na to, co dla nas ma znaczenie. Jak pozwolić sobie na popełnianie błędów? Jak uwolnić się od prób ciągłego oceniania, co w nas jest właściwe, a co nie? Jak przestać słuchać opinii otoczenia i usłyszeć głos własnej mądrości i intuicji? Jak żyć prawdziwie bez względu na to, co pomyślą i powiedzą inni? Na te pytania, a także na wiele innych, Skalska odpowiada w swojej kolejnej publikacji.

Książka porusza wiele kwestii, nie sposób wszystkie z nich wymienić. Nad przeczytanymi sentencjami warto zastanowić się chwilę dłużej, poświęcić im trochę uwagi, po czym wdrożyć w codzienne życie. Dagmara Skalska uczy, że z każdej opresji można wyjść z podniesioną głową, choć początkowo może wydawać się to niezwykle trudne.

Klub książkowy Glamour: Nasze czytelniczki przeczytały biografię Michelle Obamy [RECENZJE] >>>