Znak zodiaku, wychowanie i charakter to czynniki, które wpływają na nasze zachowanie. Z pewnością świat byłby znaczniej mniej ciekawy, gdybyśmy wszyscy byli tacy sami. Są jednak takie zodiaki, z którymi czasami nie jest tak wesoło i naprawdę trudno się dogadać. Ich sposób bycia potrafi uprzykrzyć życie. Sprawdźcie same i sami, jakie to znaki i co takiego szczególnego je wyróżnia.

Wodnik

To najbardziej skomplikowany znak zodiaku, bo ma w sobie wiele sprzecznych cech. W przyjaźni jest gotowy na wszystko, ale trudno mu kogoś polubić, dużo czasu zajmuje mu, by się do kogoś przekonać, zaufać drugiej osobie. Nie lubi licznego towarzystwa, można posunąć się nawet do stwierdzenia, że jest odludkiem. Wyróżnia go inteligencja i właśnie tego szuka przede wszystkim w innych ludziach. Intelektualne rozmowy to jego konik. Łatwo się obraża, ponieważ jest uparty i niezdolny do przyjęcia krytyki. Za to chętnie przekonuje innych do swoich poglądów, choć nie wyklucza to faktu, że jest bardzo tolerancyjny. Szczególnie wrażliwym punktem w osobowości Wodnika jest niezależność. Ograniczenie jego wolności na pewno odbije się na relacji z nim. Dlatego bywa nie tylko trudny w przyjaźni, ale też - o ile nie przede wszystkim - w miłości!

Baran

Podobnie ambitnym znakiem zodiaku do Wodnika jest Baran. Ten znak ma jednak tak wiele energii na realizację swoich celów, jak żaden inny zodiak. Jest wytrwały i pracowity. To typ dowódcy, który nie lubi działać zespołowo. Jego motywacja jest prosta – chce być najlepszy. To w oczach innych czyni go egoistycznym i samolubnym. Jest również niecierpliwy i niewrażliwy –  zdarza mu się poniżyć drugą osobę, jeśli, według niego, sytuacja tego wymaga. Bywa impulsywny i nieznośny, za to chętnie podejmuje wyzwania. Nierzadko onieśmiela innych swoją dominującą postawą. Mimo to, jest bardzo towarzyski i cechuje go wysokie poczucie humoru.

Bliźnięta

To znak, w którym współistnieją dwie osobowości, często chcące czegoś zupełnie innego. O Bliźniętach mówi się, że mają dwie twarze. Jedna pozytywnie nastawiona do życia, druga – pesymistycznie. To sprawia, że postrzegane są jako nerwowe i pozbawione skrupułów. Organizacja nie należy do cech, które można im przypisać. Za to cięty język już tak. Bliźnięta mówią to, co myślą. To jednak nie wyklucza faktu, że są dobrymi rozmówcami. Ich dar wymowy robi wrażenie na innych. Niestety potrafią go wykorzystać również w tysiącach wymówek. Bywają niepunktualne i nieodpowiedzialne, a w tym wypadku umiejętność sypania wymówkami, jak z rękawa, wyjątkowo się przydaje…