Są niebywale intrygujące i fascynujące, wyróżniają się swoją osobowością i nutką zmysłowości. Astrologowie wybrali 5 najatrakcyjniejszych znaków zodiaku, które swoim magnetyzmem potrafią (dosłownie!) czarować. Domyślacie się, o kim mowa?

Co czyni nas atrakcyjnymi?

Atrakcyjność (fizyczna i nie tylko) jest cechą wielowymiarową i może być interpretowana na wiele sposobów, ale istnieją pewne uniwersalne cechy, które sprawiają, że pewne osoby są postrzegane jako bardziej atrakcyjne. To m.in.

 • pewność siebie rozumiana jako pewny sposób mówienia i wyrażania myśli, swobodę i luz w wyrażaniu siebie,
 • czarujący, zaraźliwy wręcz uśmiech i poczucie humoru,
 • umiejętność słuchania i wyjątkowa empatia, 
 • zadbany wygląd,
 • autentyczność i szczerość,
 • charyzma,
 • ciekawe pasje i zainteresowania, 
 • tzw. mądrość życiowa i inteligencja (także emocjonalna),
 • otwartość na nowe doświadczenia i chęć eksplorowania świata,
 • umiejętność pięknego wypowiadania się i opowiadania historii,
 • gotowość do niesienia pomocy i emanowanie ciepłem.

Więcej przeczytacie o tym m.in. w tym artykule:

5 najatrakcyjniejszych znaków zodiaku – który znak jest najbardziej sexy?

Każdy znak zodiaku ma swoje unikalne cechy, które mogą sprawić, że ktoś na jego widok dosłownie padnie z zachwytu. Jednocześnie, aż pięć posiada ich znacznie więcej, niż pozostałe. Atrakcyjne znaki zodiaku mają w sobie kombinację wszystkiego – pewności siebie, czarującego uśmiechu, zmysłowości, umiejętności przyciągania uwagi, czy zachwycania innych swoim stylem bycia. 

Skorpion (23 października – 21 listopada)

Skorpion to zdecydowanie jeden z najatrakcyjniejszych znaków zodiaku. Jest tajemniczy, intrygujący i niezwykle namiętny. Osoby urodzone w dniach 23 października - 21 listopada są pełnymi energii, kreatywnymi kochankami. Dzięki wyjątkowej umiejętności uwodzenia, urzekania uśmiechem i spojrzeniem, nigdy nie pozostają niezauważone. Skorpion potrafi zaczarować każdego. Przedstawiciele tego znaku urodzili się, by rozkochiwać w sobie innych. Zostali obdarzeni przez naturę prowokującą, fascynującą duszą. Nie jest łatwo za nimi nadążyć, ale gdy znajdą odpowiedniego partnera czy partnerkę, to można mieć pewność, że w relacji nie zabraknie miłosnego ognia.

Znane, wyjątkowo atrakcyjne Skropiony to m.in. Leonardo DiCaprio, Ryan Gosling, Julia Roberts, czy Anne Hathaway.

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)

Strzelce są znane z wyjątkowego entuzjazmu, optymizmu i chęci do odkrywania i eksplorowania świata na różne sposoby. Ich spontaniczność i przyjacielska natura przyciągają uwagę innych i sprawiają, że dosłownie do nich lgniemy. Posiadacze i posiadaczki tego znaku mają zazwyczaj mnóstwo energii i są gotowe na wszelkie, nawet najbardziej odjechane przygody. Ich atrakcyjność nie ma nic wspólnego z wyglądem, choć zazwyczaj są tak samo piękne w środku, jak i na zewnątrz.

Zobacz także:

Znane, wyjątkowo atrakcyjne osoby spod znaku Strzelca to m.in. Taylor Swift, Zoë Kravitz, Charlie Puth, Jake Gyllenhaal.

Lew (23 lipca – 22 sierpnia)

Lew to prawdziwie ognisty, niebywale gorący znak. Uwodzi innych w specyficzny dla siebie sposób – dokładnie wtedy, kiedy uważa, że warto się wyróżnić i czymś zaimponować. Przecież tak bardzo uwielbia się popisywać. Uwagę innych zwraca swoim wyglądem – Lwy są po prostu piękne i doskonale o tym wiedzą. I choć niewiele mówi o uczuciach, swój temperament w całej okazałości pokazuje w sypialni. Na wybranka/wybrankę patrzy z pożądaniem. Jego wpływ na drugą osobę może być znacznie silniejszy niż to, co ona sama sobie wyobrażała na pierwszym spotkaniu. Lwie trudno zachować zimną krew i nie tylko...

Znane, atrakcyjne Lwy to m.in. Jennifer Lopez, Jennifer Lawrence, bracia Sprouse, Joe Jonas.

Rak (22 czerwca – 22 lipca)

Rak to najbardziej romantyczny znak zodiaku i to właśnie czyni go wyjątkowo atrakcyjnym. Jego uległa, kochająca natura sprawia, że chcemy go mieć w każdym tego słowa znaczeniu. Rzeczywiście trudno oprzeć się spojrzeniu Raka, a tym bardziej jego oddaniu i temperamentowi. Ma wrodzoną zmysłowość, która potrafi być naprawdę atrakcyjna w oczach potencjalnego partnera/partnerki. Miłosna przygoda z Rakiem oznacza możliwość skorzystania z wszechogarniającego doświadczenia w każdym aspekcie. Gdy chce, potrafi stracić zahamowania i nieśmiałość.

Znane, atrakcyjne Raki to m.in. Margot Robbie, Selena Gomez, Priyanka Chopra, Chris Pratt.

Byk (21 kwietnia – 20 maja)

Byk – oto jest najbardziej atrakcyjny znak zodiaku. Wydaje się być powściągliwy i nieśmiały, ale kiedy przełamie się i wkroczy do akcji, staje się seksowny, prowokacyjny i drapieżny. Często nie jest świadomy swojego uroku. Ten znak nie lubi ostentacyjności, a to czyni go jeszcze bardziej pociągającym. A do tego jest szalenie zazdrosny! Wdzięk Byka sprawia, że trudno mu się oprzeć.

Znane, wyjątkowo atrakcyjne Byki to m.in. David Beckham, George Clooney, Gigi Hadid, Penélope Cruz.

Przeczytaj także: