Każdy znak zodiaku ma swoje określone cechy (i wady), które wpływają na charakter człowieka oraz sposób, w jaki odnosi się do innych. To właśnie defekty pozostawiają szczególny ślad w pamięci i z nimi jesteśmy najbardziej identyfikowani. Negatywne doświadczenia ujawniają się w kontaktach z każdym znakiem zodiaku, jednak jeden z nich znacznie się wyróżnia pod tym względem. Zestaw jego plusów i minusów sprawia, że musi najmocniej pracować nad sobą. O jaki znak zodiaku chodzi?

Najgorszy znak zodiaku

Tym znakiem rządzi Saturn, jego żywiołem jest ziemia, a Słońce w tym znaku znajduje się od 22 grudnia do 19 stycznia. Mowa o Koziorożcu, który symbolizuje dumne i sprytne zwierzę. Dzięki swojej muskularnej budowie ciała potrafi osiągnąć szczyty, z których reszta żywych istot wydaje się mała i prawie nieistotna. Ten obraz odzwierciedla rzeczywistość, ponieważ Koziorożce są bardzo ambitne i pracują usilnie, by wspiąć się na szczyt. Rzadko są jednak przy tym agresywne i okrutne – jak Skorpiony. Co zatem sprawia, że to właśnie Koziorożec uznawany jest za najgorszy znak zodiaku?

Charakterystyka najgorszego znaku zodiaku

To nie przypadek, że znak Koziorożca jest tym, który liczbowo ma mniej wykładników od innych zodiaków. Cechuje go niezmierzony kult sukcesu i władzy. Jednak nigdy nie zwraca na siebie uwagi, a  jeśli się czymś chwali, robi to własnymi, szczególnymi osiągnięciami. Ludzie spod znaku Koziorożca są często postrzegani jako samotni i niezdolni do cieszenia się przyjemnościami życia. W rzeczywistości mają niezły gust i dobre podniebienie.

W parciu do sukcesu Koziorożca można posądzić o skąpstwo. Pieniądze to dla niego priorytet. Zdecydowanie nie lubi się dzielić i dawać. Jeśli jest zmuszony pominąć zasady fair play, aby osiągnąć swój cel, cóż, zrobi to bez wahania. Ludzie urodzeni pod pieczą Saturna są spięci i odnosi się wrażenie, że zawsze coś ich martwi. Mają potrzebę kontroli nad wszystkim wokół, także nad własnymi uczuciami. Koziorożce wykazują się skłonnością do rozkazywania i szufladkowania innych. Zawsze na pierwszym miejscu stawiają karierę i swoje osiągnięcia.

Najgorszy znak zodiaku w miłości

To jeden z najbardziej drażliwych znaków zodiaku. Drażliwych i… seksownych! Co takie połączenie może sugerować? Koziorożec sprawia wrażenie, że nigdy nie oddał się całkowicie, a to dlatego, że boi się zostać zraniony i zdradzony. Bywa wybuchowy, skryty, nierzadko pesymistycznie nastawiony do życia, a do tego pamiętliwy. Ma tendencję do popadania w kompleksy. Czasami rzeczywiście trudno tolerować jego negatywną energię. Wolno wybacza, bo tak naprawdę jest bardzo wrażliwy. Jednak pod pozorem oziębłości kryją się osoby spragnione miłości i ciepła.