Lara Gessler i Piotr Szeląg są świeżo upieczonymi rodzicami dwójki dzieci. Dwa lata temu na świecie pojawiła się ich córeczka Nena, a dwa miesiące temu synek Bernard. Niedawno para poinformowała, że nie ochrzcili ani nie zamierzają ochrzcić Neny, czym wywołała niemałe kontrowersje. Teraz, wraz z narodzinami drugiego dziecka, temat sakramentu powrócił. Obserwatorki i obserwatorzy restauratorki zastanawiali się, czy chłopiec zostanie ochrzczony. Lara wyjawiła jednak, że wraz z mężem nie zamierzają tego robić. Jak argumentują swoją decyzję?

Lara Gessler nie ochrzci swojego syna

Córka słynnej polskiej restauratorki wypowiedziała się na temat chrztu swojego drugiego dziecka w rozmowie z serwisem Jastrząbpost.pl. Jestem niepraktykująca i nie za bardzo popieram Kościół katolicki, więc nie ma za bardzo powodu, żebym chrzciła dziecko. Żadnych przesłanek z żadnej strony – powiedziała, wyjawiając tym samym, że Bernard nie „przystąpi” do sakramentu.

Niedawno dowiedziałyśmy i dowiedzieliśmy się też, że Lara i Piotr nie zdecydowali się na ochrzczenie swojej córki. Ich decyzja wydaje się racjonalna, ponieważ, jak sami mówią, nie są praktykujący i nie chcą, aby chrzest był tylko czymś, co robią dla rodziny albo dlatego że tak wypada.

Nie jesteśmy praktykującymi katolikami, więc nie mamy powodu, aby chrzcić córkę. Wolę żyć jak dobry człowiek niż stwarzać pozory społeczne – wyjawiła Lara w komentarzu dla serwisu Pudelek.pl.

Lara Gessler nie ochrzci swoich dzieci – jak zareagowała Magda Gessler?

Mama Lary nie odniosła się do decyzji o nie chrzczeniu Bernarda. Jednak jakiś czas temu wypowiedziała się w kontekście chrztu Neny. W ogóle się nie wtrącam w tej sprawie. Jeżeli  mnie zapyta, to jej doradzę – powiedziała Magda.