Lara Gessler to znana osobowość telewizyjna, autorka książek „Słodki zielnik” i „Orzechy i pestki” oraz współwłaścicielka restauracji „U Fukiera” i cukierni „Słodki Słony”. Prywatnie jest córką Magdy Gessler, cenionej polskiej restauratorki i prowadzącej program „Kuchenne rewolucje”. 32-latka ukończyła socjologię na warszawskim Collegium Civitas, a także French Culinary Institute w Nowym Jorku, gdzie pod okiem najlepszych mistrzów cukiernictwa uczyła się sztuki dekorowania tortów. Pod koniec 2020 roku Lara Gessler wzięła ślub z prawnikiem Piotrem Szelągiem, a także po raz pierwszy została mamą. 

Lara Gessler – druga ciąża

O tym, że Lara Gessler spodziewa się narodzin drugiego dziecka dowiedziałyśmy i dowiedzieliśmy się pod koniec marca. Restauratorka w dniu urodzin swojego męża opublikowała urocze wideo, na którym Piotr Szeląg podchodzi do swojej ciężarnej ukochanej, trzymając na rękach ich niespełna 2-letnią córeczkę. +1. Dzięki Tobie jest wszystko, co dla mnie ważne i piękne. Sto lat – napisała Lara. 

W maju córka Magdy Gessler podzieliła się wiadomością, na którą od momentu ogłoszenia przez 32-latkę ciąży czekali jej wszystkie fanki i fani. Lara zamieściła wówczas rodzinne zdjęcie z plaży w Sopocie i ujawniła płeć swojej drugiej pociechy. Za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazała, że już niebawem powita na świecie synka. Całe życie chciałam mieć syna i córkę, będę miała córkę i syna – zdradziła na Instagramie. 

Lara Gessler urodziła syna

Drugie dziecko Lary Gessler i Piotra Szeląga jest już na świecie. 12 września właścicielka cukierni „Słodki Słony" opublikowała na swoim oficjalnym profilu na Instagramie pierwsze zdjęcie z nowo narodzonym maleństwem. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, urodziła syna, który otrzymał imię Bernard, jak również nazwiska po obu rodzicach. 

Jest, Bernard Gessler - Szeląg – napisała w opisie fotografii, pod którą pojawiło się wiele komentarzy z gratulacjami. 

Co więcej, córka Magdy Gessler opublikowała urocze zdjęcie ze szpitala, na którym pozuje w towarzystwie malutkiego synka oraz męża. Wszystko wskazuje na to, że zostało ono wykonane tuż po porodzie.

 

Przypomnijmy, że Lara Gessler i Piotr Szeląg po raz pierwszy zostali rodzicami we wrześniu 2020 roku, gdy na świecie pojawiła się ich córeczka Nena. Dość oryginalne imię dziewczynki od samego początku wzbudziło ogromne zainteresowanie internautek i internautów. Podczas sesji Q&A na Instagramie restauratorka zdradziła, że o istnieniu imienia Nena dowiedziała się przy okazji lektury książki „Kobiety Witkacego" autorstwa Małgorzaty Czyńskiej. Żona Witkacego nazywana była Neną. Potem znalazłam to imię w kulturze rzymskiej i hebrajskiej – wyznała. 

Zobacz także:

Słowo „nena" jest kojarzone nie tylko z językiem rzymskim oraz hebrajskim, ale także hiszpańskim. Na Półwyspie Iberyjskim w ten sposób zwraca się do małych dziewczynek, co zresztą potwierdziła sama Lara Gessler w rozmowie z magazynem „Viva!". Imię jest bardzo ciepłe, a do tego w taki sposób zwraca się w Hiszpanii do małych dziewczynek – przyznała. 

Lara Gessler i Piotr Szeląg – historia związku

Piotr Szeląg to drugi mąż Lary Gessler. Córka Magdy Gessler po raz pierwszy stanęła na ślubnym kobiercu w 2017 roku – jej wybrankiem był Paweł Rucz, barman jednej z warszawskich restauracji. Małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu i dwa lata później zakończyło się rozwodem. Wkrótce współzałożycielka cukierni „Słodki Słony” związała się z Szelągiem, który z wykształcenia jest prawnikiem. Zakochani pierwsze wspólne publiczne wyjście zaliczyli podczas Charytatywnego Balu TVN w 2019 i od tamtej pory często bywali na branżowych imprezach. 

We wrześniu 2020 para ogłosiła swoje zaręczyny, a niespełna miesiąc później powiedzieli sobie sakramentalne „tak”. Co ciekawe, zanim małżonkowie zdecydowali się na formalizację związku, w rozmowie z „Twoim Imperium”, Piotr Szeląg wyznał, że prawdopodobnie nie oświadczy się Larze Gessler i nie weźmie z nią ślubu, ponieważ jest zwolennikiem tzw. „rzymskich małżeństw”. Jest nieograniczona ilość możliwości i konfirmacji, w jakich dwoje ludzi może być razem. Ja jestem raczej zwolennikiem rzymskich małżeństw. Nie oceniam czy to dobrze, czy niedobrze, że ludzie biorą śluby. Skoro tak się dzieje, to oznacza, że jest na to miejsce w naszym teraźniejszym świecie. Ale w pracy prawnika i na własnej skórze miałem okazję wyspecjalizować się w temacie ślubów – mówił. 

W grudniu 2021 Gessler i Szeląg wzięli drugi ślub, który odbył się w Zakopanem. Pierwszy ślub był cywilny. Chcieliśmy dopiąć te formalności przed porodem. Nie było na nim naszych bliskich. Nawet mojej Mamy, bo dostaliśmy termin poza Warszawą i to jakimś cudem. Dla nas to ten ślub teraz był tym pierwszym. Z ludźmi, którzy nas kochają i dobrze nam życzą – przyznała Lara na swoim kilka dni po uroczystości.