„Squid Game”: powstanie 3. sezon?

Choć wciąż czekamy na 2. sezon „Squid Game”, coraz częściej mówi się o 3. części hitowej produkcji Netfliksa. Nie została ona jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale twórca i reżyser serialu, Hwang Dong-hyuk, już w grudniu ogłosił, że ma pomysł na kontynuację i planuje jej realizację.

Zważywszy na to, jak wielki sukces odniosła pierwsza odsłona (wciąż pozostaje jedną z najpopularniejszych spośród wszystkich propozycji Netfliksa), możemy zakładać, że doczekamy się jeszcze wielu kolejnych części. Tymczasem Dong-hyuk, pierwszy koreański reżyser w historii, który zdobył nagrodę Emmy, znów podkręca temperaturę wokół swojego projektu. Wyjawił, że w 3. sezonie możliwe jest zatrudnienie aktorów i aktorek ze Stanów Zjednoczonych i przeniesienie akcji poza Koreę Południową. Gdy w czasie spotkania z dziennikarzami i dziennikarkami w Seulu twórca „Squid Game” został zapytany o możliwość zaangażowania do „Squid Game” hollywoodzkich gwiazd, bez wahania odparł:

W sezonie 2. nie będzie żadnego znanego aktora z Hollywood. Akcja wciąż rozgrywa się w Korei.

Zauważył jednak, że ma świadomość, iż niektóre hollywoodzkie sławy, chociażby Leonardo DiCaprio, są fanami i fankami stworzonej przez niego produkcji. I niewykluczone, że wykorzysta ten potencjał.

„Squid Game”: 3. sezon z hollywoodzką obsadą?

Jak stwierdził Dong-hyuk, jest wielce prawdopodobne, że w 3. sezonie znajdzie się miejsce w obsadzie dla jakiegoś wielkiego nazwiska.

Jeśli będziemy mieć czas i możliwości, być może poprosimy Leo, aby dołączył do gry.

Czy faktycznie DiCaprio zagra kiedyś w koreańskiej produkcji a akcja przeniesie się w nowe miejsce? Na ten moment to tylko spekulacje i trudno tak naprawdę ocenić, czy podobne „zapowiedzi” mają jakieś pokrycie w rzeczywistości, czy są tylko próbą podtrzymania zainteresowania tytułem. W końcu produkcja 2. sezonu „Squid Game” rozpocznie się dopiero w 2023 roku, datę premiery zaplanowano na 2024, a widownia bywa kapryśna i... zapominalska. 

A skąd w ogóle wiadomo, że zdobywca Oscara za rolę w  „Zjawie” faktycznie jest wielbicielem serialu? Wyjawiła to w rozmowie z Jimmym Kimmelem... Elle Fanning. Aktorka opowiedziała o spotkaniu z ekipą „Squid Game” na gali LACMA Art + Film. Zapewniła, że zarówno ona sama, jak i Leo oraz jego była dziewczyna, Camila Morrone, chcieli sobie zrobić selfie z gwiazdami koreańskiej produkcji. I byli niezwykle podekscytowani faktem, że mogli ich poznać osobiście.

 

Zobacz także: