Czy słyszałaś już kiedyś o horoskopie partnerskim? Astrologia może powiedzieć nam sporo o miłosnym dopasowaniu dwóch osób, ze względu na ich znaki zodiaku. W tym artykule przyjrzymy się połączeniu kochanków urodzonych pod gwiazdozbiorami Lwa i Skorpiona. Czy ogień i woda są w stanie stworzyć szczęśliwą i trwałą relację? Jak dogadają się w sprawach łóżkowych? Podpowiadamy.

Czy Lew i Skorpion do siebie pasują?

Zacznijmy od krótkiej charakterystyki obu znaków. Żywiołem Lwa jest ogień, a ciałem niebieskim, które mu patronuje: Słońce. Osoby urodzone pod tym gwiazdozbiorem są określane jako charyzmatyczne, ambitne, pełne energii, szlachetne i lojalne. Lwy to urodzeni przywódcy, czasem mogą być jednak apodyktyczne, próżne czy mocno skupione na sobie. Zodiakalny Skorpion jest znakiem żywiołu wody, a jego planetą-patronem jest Pluton. Cechy przypisywane osobom urodzonym w tym znaku to między innymi lojalność, wytrwałość w dążeniu do celu, spryt i tajemniczość. Skorpiony mają tendencję do zamykania się w sobie, trudno zdobyć ich zaufanie. Mogą być też odrobinę zaborcze i mściwe.

Czy ogień i woda dogadają się w kwestiach związanych z miłością? W astrologii, najlepsze dopasowanie przypisuje się żywiołom o podobnej energii, na przykład:

 • ogień i powietrze (baran i wodnik, lew i waga),
 • ziemia i woda (byk i rak, panna i ryby),
 • woda i woda (ryby i skorpion, rak i ryby),
 • powietrze i powietrze (wodnik i waga, bliźnięta i wodnik).

Nie oznacza to jednak, że osoby urodzone w znakach Lwa i Skorpiona nie będą w stanie stworzyć udanej relacji. Pamiętajmy, że nasz znak słoneczny to tylko jeden z gwiazdozbiorów, które mamy w swoim horoskopie urodzeniowym. Aby dokładniej zgłębić dopasowanie partnerskie, należy szczegółowo porównać kosmogramy kochanków, i sprawdzić kompatybilność znaków w innych planetach, takich jak Merkury, Wenus czy Mars.

Ponadto, nie zapominajmy, że o każdą miłość trzeba się starać, i każdą trzeba pielęgnować. Stworzenie udanego i trwałego związku zawsze będzie wymagało od obu partnerów pracy i aktywnego zaangażowania, bez względu na ich astrologiczne dopasowanie.

Lew i Skorpion – dopasowanie

Zanim sprawdzimy dopasowanie partnerskie, zerknijmy, jakie podejście do miłości mają osoby urodzone w ognistym i wodnym znaku. Jakim partnerem jest Lew? Czego w związkach szuka Skorpion?

Jakim partnerem jest Lew?

Zodiakalne Lwy są bardzo kochliwe. Łatwo jest im się zauroczyć, szczególnie, jeśli dostaną od potencjalnego kochanka… dużą ilość komplementów. Ogniste koty uwielbiają być w centrum uwagi, dlatego chętnie flirtują z dużą ilością osób, przede wszystkim tych, które zapewniają im odpowiednią ilość atencji.

Zobacz także:

Lwy traktują związki jako jeden z ekscytujących elementów ich życia. Tworzenie relacji romantycznej z drugą osobą jest dla nich na równi ważne, co spotkania towarzyskie, imprezy czy dalekie podróże. Osoby urodzone w tym znaku najczęściej nie spieszą się do ustatkowania. Chęć na stałą i długotrwałą relację przychodzi do nich z czasem. Jednak kiedy płomienny kot znajdzie już swoją bratnią duszę, będzie lojalnym, wytrwałym i niezwykle wspierającym partnerem, który wskoczy za swojego kochanka…. w ogień.

Jakim partnerem jest Skorpion?

Miłość jest dla zodiakalnych Skorpionów jedną z najważniejszych wartości życiowych. Osoby urodzone w tym znaku usilnie starają się znaleźć bratnią duszę, nie są w stanie żyć bez bliskości drugiej osoby. W trakcie poszukiwań nie dopuszczają jednak żadnych kompromisów. Nie zwiążą się z partnerem, którego nie są w stu procentach pewni, którego nie kochają na zabój. Kiedy ich zauroczenie nie jest odwzajemnione, często na wszystkie sposoby starają się zdobyć swoją sympatię, nawet nie przejdzie im przez myśl, żeby przerzucić uczucia na kogoś innego.

W związku Skorpion będzie niezwykle wiernym i lojalnym partnerem. W relacji może wejść w rolę osoby dominującej, ze względu na wrodzoną zaborczość, i chęć opieki nad drugą połówką. Pragnie kochanka, który będzie mu stuprocentowo oddany, oraz w pełni skupiony na związku. Dzięki intensywności uczuć i pasji, charakterystycznej dla tego wodnego znaku, relacja, którą stworzy, będzie najprawdopodobniej pełna wybuchowych kłótni i uniesień.

Horoskop partnerski – Lew i Skorpion

Według astrologii, Lew i Skorpion to średnie dopasowanie, które ma szansę się udać, jednak będzie wymagało od partnerów ciągłej pracy, zaangażowania, i dużej ilości kompromisów. W związku osób rządzonych przez Słońce i Plutona, będzie dochodziło do ciągłej walki o dominację, która skończy się dopiero w momencie, kiedy jeden z kochanków odpuści. Jeśli będzie to zmienny i uczuciowy Skorpion, prawdopodobnie schowa w sobie urazę, i zacznie emocjonalnie dystansować się od partnera. Natomiast jeśli będzie to Lew, brak sprawowania kontroli skutecznie go przygasi, a na dodatek pobudzi jego potrzebę niezależności, co sprawi, że w związku poczuje się jak w klatce.

Związek tej dwójki może się udać, jeśli kochankowie zdecydują się na określenie wspólnego celu życiowego, który będzie dla nich obojga zadowalający. Ambitność, duża ilość energii i wytrwałość to cechy, które łączą oba te znaki zodiaku. Jeśli staną się dla siebie motywacją, zamiast rywalizować i przepychać się o władzę, będą w stanie razem dokonywać cudów.

Najważniejsze, żeby w ich związku istniała przejrzysta i szczera komunikacja. Oba te znaki zodiaku mają tendencję do trzymania w sobie urazy, są pamiętliwe i mogą odczuwać potrzebę zemsty. Wszelkiego rodzaju gry i manipulacje emocjonalne będą gwoździem do trumny dla ich relacji. Jeśli chcą stworzyć długotrwały i udany związek, muszą nauczyć się otwarcie stawiać czoła wszystkim problemom, które napotkają na swojej drodze.

Lew i Skorpion jako para

Lwy i Skorpiony przyciągają się jak magnesy. Osoby urodzone w tych znakach mają silne charaktery, są niezwykle charyzmatyczne. Nic dziwnego, że zazwyczaj zwracają na siebie uwagę, kiedy zobaczą się na imprezie czy wypadzie towarzyskim. Pierwsze spotkania ognia i wody będą pełne pasji, ambitnych rozmów, i niezwykle intensywnych zbliżeń. Nic dziwnego, że partnerzy szybko poczują chęć na przeniesienie relacji na wyższy poziom. Niestety, dopiero podczas życia codziennego zaczynają sobie uświadamiać, jak różne mają podejście do związków.

Skorpion będzie najlepiej czuł się z partnerem, który całkowicie poświęci się budowaniu relacji, będzie w stu procentach oddany swojej drugiej połówce. Niestety, ambitny Lew będzie czuł silną potrzebę realizacji w innych dziedzinach życia, tych, które nie obejmują związku. Wodny znak może stać się wtedy zaborczy i zazdrosny, co jeszcze bardziej rozwścieczy ognistego kota, który może poczuć się jak w klatce. Jego wrodzona potrzeba niezależności szybko da o sobie znać.

Lew będzie potrzebował od partnera ciągłej atencji i adoracji. Lubi grać pierwsze skrzypce, chce czuć się jak pierwszoplanowy aktor w filmie o swoim życiu. Szybko jednak przekona się, że Skorpion nie jest osobą skłonną do grania drugoplanowej roli. Wodny znak nie będzie w stanie zapewnić swojemu kochankowi odpowiedniej ilości uwagi, a ciągłe przepychanki o dominację między tą dwójką sprawią, że szybko mogą mieć siebie dość.

Lew i Skorpion w łóżku

Czy ogień i woda mogą dogadać się w kwestiach łóżkowych? Teoretycznie, najsilniejszą energię seksualną będą odczuwać znaki, które znajdują się naprzeciwko siebie na kole kosmogramu. W tym przypadku będą to:

 • lew i wodnik,
 • skorpion i byk.

Nie oznacza to jednak, że życie erotyczne Lwów i Skorpionów będzie skazane na fiasko. Osoby urodzone w tych znakach są niezwykle namiętne i zmysłowe, bliskość fizyczna jest dla nich prawie równie ważna, co oddychanie. Kochankowie są w stanie się od siebie sporo nauczyć. Lew, który podchodzi do przyjemności cielesnych w hedonistyczny sposób, wniesie do życia erotycznego dużą ilość ognia i eksperymentów, sprawi, że nie będzie w nim miejsca na nudę czy rutynę. Skorpion pokaże partnerowi, jak połączyć doznania seksualne ze sferą emocjonalną, aby czerpać z nich jeszcze więcej rozkoszy. Tej parze nigdy nie zabraknie czasu na łóżkowe igraszki, będą w stanie kochać się godzinami.

Lew i Skorpion w związku – mocne i słabe strony

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, Lew i Skorpion to połączenie, które może się udać, będzie jednak wymagało od partnerów pracy i zaangażowania. Jakie są najmocniejsze i najsłabsze strony związku tworzonego przez osoby urodzone w tych znakach zodiaku?

Mocne strony związku Lwa i Skorpiona to między innymi:

 1. Pasja. Dzięki wrodzonej pasji, kreatywności i energii witalnej na wysokim poziomie, Lew i Skorpion tworzą nietuzinkowy i stymulujący związek, który może być inspiracją dla osób wokół nich.
 2. Ambitność. Zarówno Lew, jak i Skorpion, to osoby niezwykle ambitne, które zrobią wszystko, aby osiągnąć upragniony sukces. Jeśli uda im się wyznaczyć wspólny cel, i być dla siebie motywacją, zamiast ze sobą rywalizować, będą w stanie razem osiągnąć wszystko, co tylko sobie wymarzą.
 3. Życie erotyczne. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, osoby urodzone w obu tych znakach są niezwykle namiętne i zmysłowe. W ich łóżku nie będzie miejsca na nudę, i zawsze uda im się znaleźć czas na seks.

Słabe strony związku Skorpiona i Lwa to przede wszystkim:

 1. Rywalizacja. Zarówno Skorpiony, jak i Lwy, są niezwykle ambitne i uparte. Są w stanie zrobić praktycznie wszystko, aby osiągnąć zamierzony cel. Niestety, jeśli związek będzie stał na przeszkodzie, żaden z tych znaków zodiaku nie zrezygnuje z marzeń, aby go ratować. To może prowadzić do kłótni i niesnasek, szczególnie, jeśli kochankowie nie byli w stanie obrać wspólnego celu, przy którym będą dla siebie motywacją.
 2. Różnice w charakterach. Lew ma silną potrzebę dominacji, Skorpion potrafi być zaborczy. Osoby urodzone w obu tych znakach będą chciały przejąć kontrolę w związku, a kiedy partner nie podda się ich wpływom, zareagują złością czy dystansem.
 3. Kłótliwość. Zarówno zodiakalne Lwy, jak i Skorpiony, mają wybuchowy charakter, nie boją się konfrontacji. Niestety, każdy z tych znaków przewiduje, że ma rację, więc ich kłótnie zazwyczaj nie kończą się porozumieniem.