„Listy do M” to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych (polskich) komedii romantycznych ostatnich lat. Produkcja z plejadą polskich gwiazd cieszyła się takim zainteresowaniem, że twórczynie i twórcy zdecydowali się na stworzenie kolejnych części. Najnowsza z nich, czyli piąta dokładnie 4 listopada 2022 trafiła do kin w całej Polsce. „Listy do M. 5” już w pierwszych dniach przyciągnęły tłumy fanek oraz fanów. Na czym polega fenomen filmu? 

Film „Listy do M. 5” okazał się hitem

Twórczynie i twórcy „Listów do M. 5” mają powody do dumy. W weekend premierowy sprzedano ponad 290 tysięcy biletów na seanse w kinach w całej Polsce, dzięki czemu film zanotował najlepsze otwarcie ze wszystkich rodzimych produkcji z tego roku. Natomiast po trzech tygodniach od premiery do mediów trafiła informacja, według których już ponad milion widzów i widzek obejrzało najnowszą część świątecznej komedii romantycznej z plejadą polskich gwiazd. Jeśli (jakimś cudem) seans jeszcze przed wami, poznajcie szczegóły dotyczące filmu, w tym fabuły oraz obsady. Oto wszystko, co wiemy.

„Listy do M. 5” – fabuła

Prawdopodobnie wiele osób zastanawia się, co tym razem szykują dla nas twórczynie i twórcy hitowej komedii romantycznej. Cóż, prawdopodobnie nikogo nie zaskoczymy, jeśli napiszemy, że akcja „Listów do M. 5” będzie rozgrywać się w Święta Bożego Narodzenia. Okazuje się, że Karina (Agnieszka Dygant) i Szczepan (Piotr Adamczyk) wezmą udział w bitwie o spadek i przekonają się, ile prawdy jest w powiedzeniu z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Mel (Tomasz Karolak) zmierzy się z kolejnymi przeciwnościami losu, w tym z nowym (niekoniecznie) świętym Mikołajem. Z kolei Wojciech (Wojciech Malajkat) pozna całkiem sympatycznego oszusta. Z oficjalnych komunikatów, a także zwiastuna, który znajdziecie w dalszej części artykułu, wynika, że rozwinięte zostaną wątki dobrze znanych nam postaci, poza tym wprowadzonych zostanie kilka nowych. Będzie bardzo rodzinnie, a momentami prawdopodobnie też wzruszająco i zabawnie. 

„Listy do M. 5” – obsada

W rolach głównych (po raz kolejny) zobaczymy Tomasza Karolaka, Agnieszkę Dygant, Piotra Adamczyka i Wojciecha Malajkata. Powrócą także Stanisława Celińska, Janusz Chabior oraz Matylda Radosz, czyli filmowa Amelka. Oczywiście nie zabraknie też nowych twarzy. Na ekranie pojawią się m.in. Maria Dębska, Mateusz Banasiuk, Aleksandra Popławska, Marianna Zydek, Jan Peszek, Bartłomiej Kotschedoff, Kosma Press, Bartosz Waga, Violetta Arlak, Jacek Borusiński, Michał Czernecki, Aleksandra Kisio, Artur Janusiak, Wojciech Kalarus, Jakub Kamieński, Katarzyna Kwiatkowska i Artur Steranko. Niestety na razie nie wiadomo zbyt wiele o granych przez nie i nich postaciach. Jasne jest natomiast to, jak wygląda plakat z gwiazdami tej części filmu. Oto on:

„Listy do M. 5” – twórcy i twórczynie

Reżyserem filmu „Listy do M. 5” jest Łukasz Jaworski, a za scenariusz odpowiadają Marcin Baczyński oraz Mariusz Kuczewski. Wśród producentów znajdziemy Tomasza Blachnickiego, Przemysława Malca i Martę Grelę-Gorostizę. Natomiast kostiumy leżą po stronie Katarzyny Baran. 

„Listy do M. 5” – zwiastun

Oczywiście w sieci jest dostępny oficjalny zwiastun „Listów do M. 5”. Oglądając trwający niespełna trzy minuty film, można dowiedzieć się czegoś więcej o fabule nowej komedii romantycznej, a także pierwszo- i drugoplanowych postaciach. Całość zapowiada się całkiem interesująco. Sprawdźcie:

„Listy do M. 5” – data premiery

Jak wspominaliśmy, premiera „Listów do M. 5”  odbyła się 4 listopada 2022 roku. Komedię romantyczną można oglądać w kinach w całej Polsce. Warto podkreślić, że aktualnie to jedyne legalne źródło dystrybucji. 

Zobacz także: