Choć w kontekście seriali Netflixa wszyscy mówią obecnie o Bridgertonach, to jednak na szczycie zestawienia TOP 10 figuruje aktualnie inna produkcja, która naszym zdaniem również warta jest uwagi. To francuski serial Lupin w reżyserii Louisa Leterriera i Marcela Saida, czyli uwspółcześniona i mocno zmieniona wersja powieści o Arsène Lupin autorstwa Maurice'a Leblanca. W roli głównej oglądamy Omara Sy, któremu największą popularność przyniósł francuski komediodramat Nietykalni (2012) w reżyserii Oliviera Nakache’a i Érica Toledana, otwierając drzwi do międzynarodowej kariery. Sy ma na koncie udział w takich produkcjach jak X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (2014) czy Jurssic World (2015).

Netflix: nowości na styczeń 2021. Co warto obejrzeć? >>>

Lupin – o czym jest nowy serial Netflixa?

Lupin opowiada historię mężczyzny posiadającego podwójną tożsamość. To Assan Diop (Omary Sy), syn emigranta z Senegalu, który wychowywał się w Paryżu. Jako nastolatek stracił ojca – ten, oskarżony o kradzież drogocennego naszyjnika należącego do pracodawcy, wpływowego Huberta Pellegriniego (Hervé Pierre), trafił do więzienia, gdzie odebrał sobie życie. Przed śmiercią Assan otrzymał od ojca wyjątkowy prezent – książkę o przygodach złodzieja dżentelmena, Arsène Lupin. Lektura znacząco wpłynęła na Assana, stając się wręcz jego życiowym kompasem. Tak, Assan jest złodziejem – szalenie inteligentnym, sprytnym i zwinnym. A jego najważniejszą operacją jest wykradzenie wspomnianego naszyjnika podczas licytacji w Luwrze, która staja się przepustką do odkrycia prawdy o swoim ojcu. Po piętach nieudolnie depcze mu paryska policja, ale tylko jeden z funkcjonariuszy, Youssef Guedira (Soufiaene Guerrab), podejrzewa, że Assan to Lupin.


fot. materiały prasowe Netflix

Komu spodoba się serial Lupin? Według nas przypadnie do gustu miłośnikom Domu z papieru. Assan podobnie jak serialowy Profesor potrafi szczegółowo zaplanować każdy swój napad, a do tego jest błyskotliwy i dobrze wygląda. Produkcja Netflixa może też zainteresować fanów Benedicta Cumberbatcha w roli Sherlocka Holmesa. Obu bohaterów łączy niezwykła intuicja i analityczny umysł. W przeciwieństwie do Profesora i Sherlocka, Assan ma obok siebie bliskie osoby. To miłość jego życia i bratnia dusza Claire (Ludivine Sagnier) oraz syn, Raoul (Etan Simon). Oboje, także wciągnięci w historię książkowego Lupina, oczywiście nie mają pojęcia, czym na co dzień zajmuje się Assan.

Lupin – ile ma odcinków?

Jedyny minus wciągającego Lupina to ilość odcinków. Pierwsza seria liczy zaledwie pięć epizodów, więc rozczarowanie po obejrzeniu ostatniego jest ogromne. Na pewno planowana jest kontynuacja, ale na tę trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. Póki co Netflix nie poinformował, kiedy dalsze losy Lupina trafią na platformę. Mamy nadzieję, że niebawem!