Choć w kontekście seriali Netflixa koniec zeszłego roku i początek tego zdominował serial o Bridgertonach, to jednak francuski serial Lupin w reżyserii Louisa Leterriera i Marcela Saida, czyli uwspółcześniona i mocno zmieniona wersja powieści o Arsène Lupinie autorstwa Maurice'a Leblanca, jest naprawdę warta uwagi. Jeśli jeszcze nie miałyście i nie mieliście okazji obejrzeć pierwszego sezonu tego serialu, to lepiej się pospieszcie, bo sezon drugi zdaje się nadciągać! My się nie możemy doczekać!

W roli głównej oglądamy Omara Sy, któremu największą popularność przyniósł francuski komediodramat Nietykalni (2012) w reżyserii Oliviera Nakache’a i Érica Toledana, otwierając drzwi do międzynarodowej kariery. Sy ma na koncie udział w takich produkcjach jak X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (2014) czy Jurssic World (2015).

Netflix: nowości na styczeń 2021. Co warto obejrzeć? >>>

Lupin – o czym jest serial Netflixa?

Lupin opowiada historię mężczyzny posiadającego podwójną tożsamość. To Assan Diop (Omary Sy), syn emigranta z Senegalu, który wychowywał się w Paryżu. Jako nastolatek stracił ojca – ten, oskarżony o kradzież drogocennego naszyjnika należącego do pracodawcy, wpływowego Huberta Pellegriniego (Hervé Pierre), trafił do więzienia, gdzie odebrał sobie życie. Przed śmiercią Assan otrzymał od ojca wyjątkowy prezent – książkę o przygodach złodzieja dżentelmena, Arsène Lupin. Lektura znacząco wpłynęła na Assana, stając się wręcz jego życiowym kompasem. Tak, Assan jest złodziejem – szalenie inteligentnym, sprytnym i zwinnym. A jego najważniejszą operacją jest wykradzenie wspomnianego naszyjnika podczas licytacji w Luwrze, która staja się przepustką do odkrycia prawdy o swoim ojcu. Po piętach nieudolnie depcze mu paryska policja, ale tylko jeden z funkcjonariuszy, Youssef Guedira (Soufiaene Guerrab), podejrzewa, że Assan to Lupin.

Komu spodoba się serial Lupin? Według nas przypadnie do gustu miłośnikom Domu z papieru. Assan podobnie jak serialowy Profesor potrafi szczegółowo zaplanować każdy swój napad, a do tego jest błyskotliwy i dobrze wygląda. Produkcja Netflixa może też zainteresować fanów Benedicta Cumberbatcha w roli Sherlocka Holmesa. Obu bohaterów łączy niezwykła intuicja i analityczny umysł. W przeciwieństwie do Profesora i Sherlocka, Assan ma obok siebie bliskie osoby. To miłość jego życia i bratnia dusza Claire (Ludivine Sagnier) oraz syn, Raoul (Etan Simon). Oboje, także wciągnięci w historię książkowego Lupina, oczywiście nie mają pojęcia, czym na co dzień zajmuje się Assan.

Lupin 2. sezon – co wiemy o kolejnej odsłonie serialu?

Szalenie lubiany Omar Sy powróci zatem jako stylowy Lupin w swoich płaszczach i kaszkietach fundując nam kolejne przekręty na ekranie. 5 kolejnych odcinków, które będziemy mogły i mogli zobaczyć wkrótce będzie nawiązaniem do finału 1. sezonu serialu. Pellegrini ma zamiar posłużyć się Assana jako przynętą na niego. Jak Assan wybrnie z tej sytuacji?

Zobacz także:

W galerii możecie zobaczyć zdjęcia zapowiadające 2. sezon hitu Netflixa!

Lupin 2. sezon – kiedy premiera? 

Jedyny minus wciągającego Lupina to ilość odcinków. Pierwsza seria liczy zaledwie pięć epizodów, więc rozczarowanie po obejrzeniu ostatniego jest ogromne. Po finałowym epizodzie można jednak bez wątpienia było spodziewać się kontynuacji, co Netflix jakiś czas temu potwierdził. Do sieci trafił plakat, który zawierał informację o powrocie Lupina i należało ją samemu rozszyfrować. Nie było to jednak zbyt trudne. Okazało się, że 2. sezonu serialu możemy spodziewać się latem. Już nie możemy się doczekać! I przypomnijmy, że na sezonie numer 2 raczej się nie skończy! Twórcy zachęceni sukcesem produkcji planują kolejne odsłony przygód Lupina.