Był już niebezpiecznym hakerem w Hejterze. Sali samobójców Jana Komasy i ambitnym twórcą innowacyjnego sterowca w filmie Polot w reżyserii Michała Wnuka. Teraz będzie… narodowcem w debiucie fabularnym Piotra Kumika (serial Mamy to! i SNL Polska) – Kryptonim Polska. To nowa rodzima komedia, która niestety idealnie oddaje obecne nastroje w naszym kraju. 

„Kryptonim Polska” – o czym będzie nowa polska komedia? 

Jak czytamy w opisie dystrybutora, Kryptonim Polska to „komediowa petarda o miłości narodowca do lewaczki, w której odbijają się absurdy i podziały trapiące nasz kraj”, w której mamy przygotować się na pełne zwariowanych gagów i komicznych nieporozumień starcie polsko-polskie”. Głównym bohaterem filmu jest Staszek – w tej roli właśnie Maciej Musiałowski, który mieszka w Białymstoku (mieście bardzo mocno kojarzącym się ze środowiskiem narodowców) i jest członkiem Zrzeszenia Młodzieży Radykalnej, w skrócie ZMR. Choć Staszek nie jest radykałem, to jednak przynależność do narodowców daje mu siłę i poczucie celu. Wypełniając rozkazy charyzmatycznego lidera – Romana (Borys Szyc), Staszek i reszta kumpli angażują się w działania i akcje patriotyczne, które mają przydać organizacji należnego rozgłosu. Niestety, większość z nich kończy się fiaskiem i totalną katastrofą…  A w trakcie jednej z takich akcji Staszek poznaje Polę (Magdalena Maścianica), młodą lewicową aktywistkę, która niedawno zerwała z chłopakiem – Kajetanem (Antoni Królikowski). Zauroczony dziewczyną Staszek postanawia ukrywać przed nią przynależność do ZMR. Wkrótce zakochana para stanie się Romeo i Julią dwóch przeciwnych obozów: narodowego i hipstersko-lewicowego, a „zakazana miłość” młodych bohaterów doprowadzi do szeregu zaskakujących wydarzeń, których finał rozegra się w Warszawie, podczas obchodów największej w historii Parady Równości. 

„Kryptonim Polska” – obsada. Maciej Musiałowski, Antoni Królikowski i kto jeszcze pojawi się na ekranie?

W Kryptonim Polska oprócz Macieja Musiałowskiego pojawi się również Antek Królikowski (Banksterzy, Pętla, Bad Boy),  oraz pierwszy raz na dużym ekranie – Magdalena Maścianica. Poza młodą reprezentacją rodzimej kinematografii na ekranie zobaczymy także Borysa Szyca  (Król – serial, Listy do M. 4, Planeta Singli 3), Cezarego Pazurę (Druga połowa, Listy do M. 4, Psy 3. W imię zasad), Piotra Cyrwusa (Fanatyk, „Sala samobójców. Hejter, W lesie dziś nie zaśnie nikt), Karola Bernackiego (Krew Boga, Proceder), Mateusza Króla (Sweat, Zenek) i Karola Kadłubca (Klangor, Krew Boga).

Kiedy film trafi do kin? Dystrybutor informuje, że wkrótce, więc sądzimy, że jeszcze w 2021 roku. Pójdziecie do kina na Kryptonim Polska?