W modelingu liczą się odpowiednie wymiary i fotogeniczna twarz. Niezwykle ważne (jeśli nie najważniejsze) jest jednak to, aby mieć TO COŚ. Modelka musi być również świetnie zorganizowana, do tego mieć siłę do pracy – sesje zdjęciowe często trwają (nawet!) kilkanaście godzin, podczas których nie ma ani czasu, ani miejsca na brak profesjonalizmu. Na co dzień, o wizerunek modelki dba również agencja, z którą związana jest kontraktem. Agent (a właściwie booker) pośredniczy między podopieczną a klientem. Poza tym, okazuje jej wsparcie i wprowadza w tajniki zawodu. Chodzi przede wszystkim o to, aby modelka miała poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że jej praca nie pójdzie na marne.

Kariera w modelingu – od czego zacząć?

Marzysz o karierze modelki, ale nie wiesz, w jaki sposób zacząć? Podpowiadamy! Wystarczy, że zrobisz sobie odpowiednie zdjęcia, tak zwane polaroidy, a następnie wyślesz je do agencji za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego (znajdziesz go na stronie wybranej przez ciebie agencji). To wszystko! Pozostaje ci nic innego, jak tylko czekać na odpowiedź. Jeśli spodobasz się bookerom, to najprawdopodobniej zostaniesz zaproszona na casting – spotkanie na żywo, które odbędzie się w siedzibie agencji. Pamiętaj, że agencje modelingowe działają aktywnie w sieci i prowadzą profile na Instagramie. Zdjęcia możesz wysłać za pośrednictwem wiadomości prywatnej.

Jak wybrać odpowiednią agencję modelingową?

W sieci czai się mnóstwo niebezpieczeństw. Każdy może stworzyć stronę internetową, założyć fałszywy profil na Instagramie i podszyć się pod agencję. Wszystko po to, aby wykorzystać młode i wciąż naiwne dziewczyny. Właśnie dlatego, zanim wyślesz komukolwiek swoje zdjęcia oraz dane, upewnijcie się, że dana agencja naprawdę istnieje i cieszy się dobrą opinią. Zaufane agencje mogą pochwalić się również sukcesami swoich podopiecznych. Postanowiłyśmy nieco ułatwić ci jednak proces szukania odpowiedniej agencji. Poniżej znajdziesz listę tych, które cieszą się największą popularnością i zaufaniem w Polsce.

Oto najlepsze agencje modelingowe w Polsce – Avant Models

Znane nazwiska: Sandra Kubicka, Karolina Pisarek, Nina Tarczyńska

Adres: ul. Obozowa 20 lok. 107, Klatka D

01-161 Warszawa

Instagram: @avantmanagement

Zobacz także:

Oto najlepsze agencje modelingowe w Polsce – AS Management

Znane nazwiska: Adrianna Daniel, Daria Zhalina, Joanna Tatarka, Martina Lew, Olga Nowatorska

Adres: ul. Słomińskiego 5 / 25

00-195 Warszawa

Instagram: @as_management

Oto najlepsze agencje modelingowe w Polsce – Model Plus

Znane nazwiska: Magdalena Frąckowiak, Julia Banaś, Małgosia Bela, Ola Kowal, Julie Borawska, Ola Rudnicka

Adres: ul. Narbutta 40/1

02-541 Warszawa

Instagram: @ modelpluswarsaw

Oto najlepsze agencje modelingowe w Polsce – Uncover Models

Znane nazwiska: Edyta Zając, Ina Henning, Michelle Gutknecht, Ludwika Cichecka

Adres: Fort Mokotów

ul. Racławicka 99

02-634 Warszawa

Instagram: @uncovermodelswarsaw

Oto najlepsze agencje modelingowe w Polsce – D’Vision Model Management

Znane nazwiska: Anja Rubik, Dominika Robak, Emilia Nawarecka, Kasia Struss, Kasia Szklarczyk, Kasia Jujeczka, Maja Salamon, Olga Kaczyńska, Zuza Bijoch

Adres: ul. Burakowska 5/7

01-066 Warszawa

Instagram: @divisionmodel

Chcesz zostać modelką? Zuza Bijoch ma dla ciebie 9 sprawdzonych porad! >>>