Chciałabyś kiedyś otworzyć pokaz Chanel, Diora lub Versace? Interesujesz się modą i bez zastanowienia mogłabyś wymienić nazwiska najbardziej cenionych projektantów? A do tego masz odpowiednie wymiary, fotogeniczną buzię i po prostu marzysz o karierze modelki, ale w sumie nie wiesz co z tym zrobić i w jaki sposób zacząć?

Okazuje się, że to całkiem proste – wystarczy zgłosić się do odpowiedniej agencji. Właśnie tam profesjonalni bookerzy ocenią, czy masz potencjał, a jeżeli ich zainteresujesz (swoim wyglądem oraz osobowością), to zechcą podpisać z tobą kontrakt i przygarnąć do agencyjnej rodziny. Później czeka cię już tylko ciężka praca, poświęcenie, ale również ogrom zabawy, satysfakcji, podróży i niezapomnianych przeżyć – jak np. wyżej wspomniane otwarcie pokazu najważniejszych domów mody!

Ale jak właściwie znaleźć odpowiednią agencję modelingową? Na szczęście w dzisiejszych czasach wszystkie profesjonalne agencje mają swoje strony internetowe, na których można znaleźć formularz castingowy. Wystarczy go wypełnić, dodać naturalne zdjęcia i czekać na odpowiedź. Większość z nich prowadzi także profile na Instagramie i coraz częściej zdarza się, że nowe twarze wychwytywane są właśnie za pomocą mediów społecznościowych – witamy w XXI wieku!

Dobra i zaufana agencja to taka, która rzeczywiście może pochwalić się sukcesami swoich podopiecznych. W Polsce są to np. Avant Management opiekująca się m.in. interesami naszej czerwcowej #covergirl – Sandry Kubickiej czy Karoliny Pisarek oraz Model Plus, której podopieczną od lat są Magdalena Frąckowiak i Małgosia Bela. Za to Anję Rubik i Zuzę Bijoch od samego początku reprezentuje D'Vision. Niestety, na rynku wciąż działa wiele nieprofesjonalnych agencji, które chcą wykorzystać młode osoby marzące o osiągnięciu sukcesu w branży modelingowej. Właśnie dlatego przygotowałyśmy listę najpopularniejszych i najbardziej zaufanych agencji w Polsce – znajduje się ona poniżej.

ZOBACZ TAKŻE: Chcesz zostać modelką? Zuza Bijoch ma dla ciebie 9 sprawdzonych porad! >>>