Znany na całym świecie muzyczny format „Mask Singer” w końcu doczekał się polskiej wersji. Mimo że TVN wyemitował dopiero dwa odcinki, to program już zdążył wywołać lawinę komentarzy. W show udział biorą ludzie znani z pierwszych stron gazet: aktorzy, muzycy, celebryci, sportowcy, dziennikarze czy politycy. Ich tożsamość nie jest jednak ujawniona, dlatego podczas swoich występów ukrywają się pod nietypowymi przebraniami. Pod koniec każdego z odcinków uczestnik z najmniejszą liczbą głosów odpada z dalszej rywalizacji i odsłania swoją twarz. 

„Mask Singer” – kto odpadł w 2. odcinku?

Już po pierwszym odcinku swoją przygodę z programem musiał zakończyć aktor Mateusz Banasiuk, który był przebrany za Tort. Tydzień później z opartym na południowokoreańskim formacie „King of Mask Singer” show pożegnał się Stefano Terrazzino. Pochodzący z Włoch tancerz podczas swojego występu ukrywał się pod maską Ośmiornicy.

Czego nauczyła mnie Ośmiornica? Jest zwinna, kocha morze jak ja, a przede wszystkim szybko dostosowuje się do sytuacji – a w tych czasach to bardzo ważne. Ośmiornica z programu nauczyła mnie dodatkowo jeszcze większego dystansu do siebie i tego, że mój zawód na scenie polega na tym, żeby dać rozrywkę i lekkość obojętnie w jaki sposób – tym bardziej, że teraz jest to bardziej potrzebne niż kiedykolwiek… Cieszę się z tego doświadczenia i mam nadzieję, że może trochę was zaciekawiłem, albo przynajmniej pozwoliłem wam myśleć o czymś innym – wyznał Terrazzino na Instagramie. 

W drugim odcinku „Mask Singer” na scenie pojawili się także Kogut, Ważka, Deszcz, Czarownica i Bocian. Występ tego ostatniego wzbudził najwięcej emocji, o czym świadczyła entuzjastyczna reakcja zgromadzonej publiczności oraz członków jury. „Chcę mieć płytę Bociana” – przyznał Kuba Wojewódzki po brawurowym wykonaniu przeboju Tiny Turner „Proud Mary”. 

„Mask Singer” – kto kryje się pod strojem Bociana? 

Według jurorów pod maską ukrywała się Natalia Siwiec, Cleo, Natalia Przybysz lub Ewa Farna. Zupełnie innego zdania są internauci, którzy na Bociana typują Annę Karwan. Finalistkę siódmej edycji „The Voice of Poland” miał zdradzić nie tylko charakterystyczny, mocny wokal, ale przede wszystkim wytatuowane na prawym ramieniu jaskółki. W materiale poprzedzającym występ, uczestnik ukrywający się pod maską Bociana ujawnił, że ma tatuaż z motywem jaskółki: „Uwielbiam jaskółki. Jedna zdobi nawet moje ciało”. 

Anna Karwan / fot. AKPA

Na giełdzie pada też nazwisko Agnieszki Woźniak-Starak. Co ciekawe, prowadząca „Dzień dobry TVN” ma podobny tatuaż, również na prawym ramieniu. Czy ten trop okaże się trafny? O tym przekonamy się już niebawem. Przypomnijmy, że premierowe odcinki „Mask Singer” emitowane są w każdą sobotę o godz. 20:00.

--

Zobacz także:

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.