Kanony piękna się zmieniają. Dziś królują wydłużone brody, zadarte, drobne noski, podniesione brwi, wypełnione usta. Każdy zabieg można wykonać z korzyścią dla pacjentki, aby pomóc jej czuć się lepiej we własnym ciele, ale zabiegiem tym można też zaszkodzić. Dla Niny podstawową zasadą jest więc umiar, który zaleca pacjentkom w swojej klinice. Uważa, że ingerencja w swój wygląd jest prywatną sprawą. „Kiedy wytniesz sobie wyrostek albo zrobisz tatuaż, nie musisz się nikomu z tego tłumaczyć, ani się tym chwalić. Możesz o tym mówić, ale nie musisz. Tak samo dla mnie jest z medycyną estetyczną.” — mówi. 

Rozumie też pacjentki, które są negatywnie oceniane przez bliskich za sam pomysł zrobienia sobie zabiegu. Ludziom łatwo przychodzi powiedzenie bez pytania: „Daj spokój, po co ci to?” lub  „Taka byłaś ładna”. Często przez takie komentarze ludzie nie chcą przyznawać się do zabiegów, w których nie ma nic złego. Są bardziej inwazyjne niż farbowanie włosów czy malowanie paznokci, ale mają ten sam cel — poprawę samopoczucia, poprawienie mankamentu, często też mają też działanie zdrowotne, jak np. prostowanie przegrody nosa

Dziś szum wokół medycyny estetycznej jest mniejszy, ale nadal zmiany w twarzach i ciałach osób publicznych powodują sporo emocji. „Więcej mówiło się o tym, kiedy ta branża w Polsce raczkowała. Lekarze i specjaliści uczyli się wykonywać te zabiegi dobrze i niestety popełniono wiele błędów. Stąd mieliśmy sporo bardzo naciągniętych policzków i napompowanych warg. Dziś zdarza się to dużo rzadziej.” — twierdzi Nina, której zdarza się odmówić pacjentce, kiedy ta chce dokonać kolejnej zmiany. „Klienci są moją wizytówką. Nigdy nie chciałabym usłyszeć o twarzy swojej pacjentki: kto ci to zrobił? Dlatego odmawiam, kiedy uważam jakąś zmianę za przesadzoną lub nieestetyczną.”

#girlTALK i #girlsASK to internetowe show tworzone przez Karolinę Cwalinę. Każdy odcinek swoją premierę ma w czwartek o 21.00 na kanale YouTube. W ramach tych dwóch cykli prowadząca odpowiada na pytania widzów oraz rozmawia z zaproszonymi gośćmi na tematy takie jak: samorozwój, biznes, pasje, miłość czy macierzyństwo. To pierwszy taki projekt, gdzie silne, zdolne, przedsiębiorcze kobiety (i nie tylko) rozmawiają otwarcie o tym, co jest dla nich ważne, w co wierzą, co je bawi, ale też co je boli. Rozwinięciem odcinków jest podcast dostępny na także na Spotify i Apple Podcast.

Jak zachować zdrowy umiar – Karolina Sobańska w kolejnym odcinku #girlTALK >>>