Lilibet Diana skończyła rok

Meghan Markle i książę Harry wyjechali już z Wielkiej Brytanii, gdzie wzięli udział w obchodach platynowego jubileuszu Elżbiety II. W czasie wizyty w Londynie Sussexowie przedstawili swoją córeczkę królowej, która po raz pierwszy miała okazję na żywo zobaczyć prawnuczkę. Dziewczynka w tym samym czasie obchodziła pierwsze urodziny

W związku z jej świętem rodzice wyprawili „nieformalne, kameralne” przyjęcie w ogrodzie Frogmore Cottage w Windsorze – z tortem, balonami, grami i piknikiem dla gości. Jak podaje magazyn „People”, urodzinowe ciasto przygotowała Claire Ptak z piekarnio-kawiarni Violet Bakery we wschodnim Londynie – ta sama, która była odpowiedzialna za tort weselny Meghan i Harry'ego w 2018 roku.

Na imprezie zorganizowanej na cześć małej Lili niestety zabrakło najbliższej rodziny Harry’ego: księcia Williama i Kate Middleton, którzy byli zajęci innymi obowiązkami w ramach obchodów 70-lecia panowania Elżbiety. Lilibet Diana nie miała więc możliwości pobawić się ze swoimi kuzynami: książętami Georgem, Charlotte i Louisem.  

Meghan Markle i książę Harry pokazali zdjęcie córki 

Wszystko wskazuje na to, że mimo ich nieobecności pierwsze urodziny dziewczynki przebiegły w miłej atmosferze, gdyż na fali entuzjazmu Sussexowie zrobili wszystkim niespodziankę i pokazali zdjęcie „najpilniej dotąd strzeżonego” royal baby. Fotografię wykonał Misan Harriman, urodzony w Nigerii brytyjski fotograf, przedsiębiorca i działacz społeczny, a zarazem jeden z najsłynniejszych fotografów ruchu Black Lives Matter. Autor udostępnił swe dzieło na Instagramie razem ze zdjęciem Meghan z córką oraz swojej partnerki z pociechami.

Bliski przyjaciel rodziny Misan Harriman, który wziął udział w przyjęciu z żoną i dziećmi, spontanicznie zrobił  zdjęcie, którym książę i księżna z przyjemnością się dzisiaj dzielą – oznajmił rzecznik pary.

Na uroczej fotce Lili uśmiecha się, bawiąc się na trawie. Ma na sobie niebieską sukienkę i białą koronkową kokardkę wpiętą w rudą czuprynę. Ze względu na kolor włosów nie mogłaby być bardziej podobna do taty, choć internautki i internauci, rozpływając się w zachwytach nad małą, widzą też podobieństwo dziewczynki do Markle.

W lawinie komentarzy jak mantra pojawiają się stwierdzenia:

Jest przepiękna! Bardzo podobna do taty!

Co za urocza dziewczynka!

Piękna mała księżniczka.

Kopia taty.

Można się zakochać! Cała mama!

Lilibet Diana Mountbatten-Windsor: kalifornijskie royal baby

Lilibet Diana Mountbatten-Windsor przyszła na świat 4 czerwca 2021 roku. Córka Meghan Markle i księcia Harry'ego jest jedenastym dzieckiem wśród prawnuczek i prawnuków brytyjskiej królowej. Mimo że jej rodzice w 2022 roku zrezygnowali z pełnienia obowiązków „starszych członków brytyjskiej rodziny królewskiej”, dziewczynka wciąż zajmuje ósme miejsce w linii sukcesji.

Zobacz także:

Jak wyzłośliwiają się brytyjskiej media, mała jest „najpilniej strzeżonym/ ukrywanym” royal baby w historii. Księżna i książę Sussexu do tej pory konsekwentnie unikali pokazywania wizerunku swej pociechy. Świat mógł zobaczyć jej profil tylko raz, na kartce świątecznej przygotowanej przez słynną parę.