Kiedy książę Harry i jego żona Meghan Markle opuszczali na początku zeszłego roku szeregi rodziny królewskiej, pewnie nie do końca zdawali sobie sprawę, jak bardzo zmieni się ich życie. Jednak podjęli taką decyzję z ważnych powodów, o których opowiedzieli między innymi w słynnym już wywiadzie z Oprah Winfrey.

Oficjalnie Meghan i Harry przeprowadzili się do Stanów Zjednoczonych i przestali pełnić królewskie obowiązki. W związku z tym stracili liczne tytuły i przywileje. 19 lutego 2021 roku o wszystkim poinformował Pałack Buckingham w specjalnym oświadczeniu. 

Jak się okazuje zmiany związane z odejściem Harry'ego i Meghan z królewskiego dworu wciąż mają miejsce. Jak donosi Page Six byli royalsi zostali zdegradowani ostatnio na oficjalnej stronie królewskiej, której nowa wersja po przebudowie właśnie ujrzała światło dzienne. 

Wcześniej Harry i Meghan pojawiali się tuż po Kate i Williamie w gronie członków i członkiń rodziny królewskiej wymienionych w serwisie Royal.uk. Teraz są na pozycjach 10. i 11., po hrabim i hrabinie Wessex. 

 

Aktualizacji uległy też notki biograficzne Sussexów, w których możemy znaleźć informację o tym, że swój czas dzielą teraz między Ameryką Północną a Wielką Brytanią, wciąż służąc królowej i Wspólnocie Narodów, a brytyjska posiadłość Frogmore Cottage pozostaje ich rodzinnym domem. 

Książę Harry choćby w wywiadzie z Jamesem Cordenem z lutego tego roku podkreślał, że nie chciał odchodzić z rodziny królewskiej, że urodził się w niej i jest jej członkiem, ale musiał podjąć pewne kroki, które mają daleko idące konsekwencje. A wszystko po to, by chronić swoją żonę i synka. Przy okazji wspomnijmy, że Harry i Meghan wkrótce zostaną rodzicami po raz drugi, tym razem córeczki. 

Zobacz także: