Czym jest „metoda 369”?

Technika zyskała w ostatnim czasie niesamowitą popularność na platformie TikTok. Filmy oznaczone hashtagiem #369method zostały do tej pory wyświetlone ponad 165 milionów razy. Nie trzeba się zbytnio wysilać, aby znaleźć osoby twierdzące, że ten sposób pomógł im zamanifestować nowe relacje, duże pieniądze, satysfakcjonującą pracę i wiele, wiele więcej.

Praktyka 369 współgra oczywiście z prawem przyciągania, które głosi, że przyciągamy do siebie to, na czym skupiamy naszą uwagę.

Hipnotyzerka i autorka książki „Wishcraft” Shauna Cummins wyjaśnia, że reguła ta ma duże szanse powodzenia, ponieważ skupiając się na tym, czego pragniesz, zwłaszcza w konsekwentny sposób, możesz pomóc swojemu mózgowi „znaleźć to, czego szuka, i tym samym zwiększyć prawdopodobieństwo wcielenia swoich pragnień w życie”.

„Metoda 369”: na czym polega?

Według TikToka „Metoda 369”, wykorzystując moc numerologii (wiarę w to, że pewne liczby mają określone moce) polega na zapisywaniu tego, co chcesz zamanifestować, w określonej sekwencji powtórzeń. Czemu akurat trzy, sześć i dziewięć? Cytowana przez serwis „Mind Body Green” doradczyni duchowa Diana Zalucky twierdzi, że „te boskie cyfry są kluczem do odkrycia wszechświata”.

Antonia Harman, założycielka divineempowerment.co.uk, rozwija ten wątek dla brytyjskiej edycji „Glamour”:

„Trzy to znacząca cyfra w numerologii; bezpośrednio łączy nas z uniwersalną energią źródła. Sześć reprezentuje wewnętrzną siłę, finanse i świat materialny. Dziewięć to miłość, wiara, oświecenie. Wykorzystanie tej unikalnej kombinacji wzmacnia proces manifestacji”.

„Metoda 369”: jak manifestować?

No dobrze, skoro już podstawy mamy w małym paluszku, przejdźmy do konkretów. Jak manifestować z pomocą „metody 369”. Pierwsza rzecz, którą musisz zrobić, to ustalić konkretne intencje.

Zobacz także:

„Co pragniesz zamanifestować? Czy jest to związek, podwyżka czy coś materialnego? Gdy masz jasną wizję swojego pragnienia, zapisz je trzy razy rano, sześć razy po południu i dziewięć razy wieczorem. Ten rytuał powinien trwać przez 45 dni”  –  wyjaśnia Harman.

„Im bardziej sprecyzowana i jasno określona intencja, tym lepiej. Manifestację warto zakończyć to kilkoma afirmacjami, takimi jak >>Jestem kochana, jestem wartościowa, jestem magnesem dla obfitości<<.

„Metoda 369”: działanie

Czego można oczekiwać, manifestując „metodą 369”? Dzięki tej technice możesz zamanifestować wszystko, czego pragniesz, pod warunkiem, że naprawdę wierzysz, że to jest możliwe  –  twierdzą tiktokowi eksperci. Jeśli zapisujesz swoje manifestacje, myśląc „nie ma szans, że to się stanie”, zmniejszasz swoje szanse na powodzenie „operacji”. Kluczem do skutecznej manifestacji zaufanie procesowi, wsparte praktykowaniem wdzięczności.

Spece od tej praktyki podkreślają jednocześnie, że manifestacja nie jest czarodziejską różdżką i wymaga pracy. Im bardziej jesteś konkretny bądź konkretna w swojej manifestacji, tym lepiej. Najlepiej jest również zapisywać jedynie pozytywne manifestacje. Zamiast komunikować: „Nie chcę być samotna/-y”, zakomunikuj coś w stylu „Czuję miłość do siebie i zasługuję na miłość, mam gotowość do podzielenia się nią w związku”.

„Tak jak w przypadku każdej nowej techniki, zacznij od małych rzeczy i rozwijaj się stopniowo”  –  radzi Antonia Harman. „Z czasem możesz osiągnąć spektakularne rezultaty, ale zacznij od czegoś prostego  i stosunkowo łatwego do osiągnięcia. Manifestowanie jest jak mięsień; musisz go ćwiczyć i rozwijać”.